Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék édesapámon?

Hogyan segíthetnék édesapámon?

Figyelt kérdés

A szüleim még 15 évvel ezelőtt elváltak, de apu azóta sincs jól. A mindennapokban normálisan funkcionál, azaz bejár a munkahelyére, ellátja a számláit, viszont egyre több alkoholt fogyaszt, ingerültebb, ápolatlan. Már a válás után elhagyta magát, nem borotválkozott/nem vágta a haját, a külsejével nem törődött. De azóta csak még nagyobb apátiába esett, a nők iránt egyáltalán nem érdeklődik. A válás után volt közvetlenül 2 barátnője, de szerintem az csak amolyan kompenzáció volt anyu hiányára.

Szerintem elakadt a gyászfolyamatban, nem tudta megfelelően feldolgozni a történteket. Én külföldön élek, úgyhogy ritkán látjuk egymást, évente max 2x, de a covid miatt most ez is akadályozott volt.

Bűntudatom van és rosszul érzem magam, amiért én is "elhagytam", de már felnőtt vagyok és a saját életemet kell élnem, nem ápolgathatom őt.

Megpróbáltam többet hívni, de nincs hozzá kedve, mindig nagyon hamar elköszön tőlem, nem szeret sztorizgatni.

Félek, ha így folytatja, annak nem lesz jó vége.


2021. aug. 30. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnia, ez eléggé depressziónak tűnik és tényleg rossz vége lehet. Esetleg próbáld meg kihívni magadhoz oda, ahol élsz egy látogatásra most hogy vége a covidnak.
2021. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy be kellene vonni egy szakembert, mert ez akár depresszió is lehet. De hogyan mondjam el neki anélkül, hogy megsértődne? A terápia néha felkavaró, és ő tipikusan az a személyiség, aki inkább elkerüli/elfojtja a fájdalmas érzéseket, gyakran tudomást sem vesz róluk.
2021. aug. 30. 12:13
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Ez depresszió. Magától nem fogja megoldani. Terápiára kell mennie. nem nagyon kell kerülgetni a dolgot. Beszélgetsz vele, elmondod, hogy olyan elhanyagolt, és jobban is adhatna magára. Stb. Mi ennek az oka, kérdezed. Szó szót követ, és a végén arra irányítod, hogy beszélje meg szakemberrel.

2. Így nem fog nőt találni. A nős férfiak 10 évvel tovább élnek.

2021. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: Szerintem próbáld gyakrabban hívni és hozd szóba az állapotát. De óvatosan, térj rá vissza többször, először biztos el fogja utasítani. De talán elgondolkozik a dolgon.
2021. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nincs egy közeli barátja, akiben megbízik? Őt megkérhetnéd, hogy beszélje rá apukádat szakemberhez fordulni. Az a baj, hogy akárhogyan szeret, téged a lányaként kezel, a gyerekére büszkeségből nem hallgat. Vannak ilyen szülők.
2021. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok bocs nem tudom miért írtam, hogy lány vagy, nem is írtad a nemed :D
2021. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a lánya vagyok. Sajnos nincsenek barátai, a családjától is elfordul.
2021. aug. 30. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig elsö lépés az lenne hogy ö is akarja a gyogyulast.
2021. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!