Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segíthetnék a lányomnak,...

Hogy segíthetnék a lányomnak, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Csak 25 éves, és gyógyszer túladagolása volt még szeptemberben, október végén engedték ki a kórházból. Borzasztó állapotban volt hetekig. Az első héten kómában volt, majd kezdett kicsit jobban lenni, de aztán visszaesett és nagyon komoly fájdalmai voltak, ezért sokszor altatni kellett. Szívinfarktusa volt, és mivel nem értek ki hozzá időben, így újraéleszteni még sikerült, de az oxigénhiány miatt lett kisebb agykárosodása, ami pl. abban nyílvánul meg, hogy sok mindent elfelejtett, ami élete során történt vele, illetve lelassult a beszéde és a mozgása is. Több mint egy hónapig volt kórházban, ebből majdnem három hétig az intenzív osztályon, nagyon nehezen épült fel.

Most nálunk lakik, igyekszünk neki segíteni mindenben. Még mindig nincs túl jól, sem lelkileg sem fizikailag. Sokat beszélgetünk vele, külön-külön és családilag is, hogy tudja hogy szeretjük és támogatjuk, jár terápiára is, de még mindig úgy látom, hogy úgy el van veszve. A közérzete sem jó, nagyon fáradékony, sokat fáj a hasa és a feje, sokszor hány vagy hányingere van. Nagyon meg van zuhanva, és nagyon aggódom, főleg mert nem tudom, hogy mit tehetnék még érte, hogy jobban legyen.

Tudnátok segíteni?



2020. nov. 22. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Sajnálom. Én azt gondolom, hogy azokat az okokat kéne kezelni, ami a gyógyszer túladagolashoz vezetett. Tudjátok, mik azok?
2020. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom szándékosan vett be több gyógyszert. De miért? Depressziós volt esetleg?
2020. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Több oka is van, de nem tudjuk mindegyiket, azokról amikről tudunk pedig nehéz vele beszélgetni, mert érzékenyen érintik és nem szeretnénk felzaklatni, ezért csak nagyon lassan és fokozatosan tudunk ezzel haladni. A terapeutájával viszont szokott beszélni ezekről, de sajnos ez sem nagyon segít.
2020. nov. 22. 18:29
 4/23 A kérdező kommentje:
Tiniként volt depressziós, de azóta nem. Viszont sok traumatikus és nehéz dolog érte az elmúlt időben, amiket nem tudott feldolgozni. Sajnos ő általában elfojtja a dolgokat magában, és nem beszél róluk, ezek viszont idővel felemésztik.
2020. nov. 22. 18:33
 5/23 A kérdező kommentje:
Bipoláris zavara van, ezt elfelejtettem mondani, elnézést.
2020. nov. 22. 18:34
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

akkor most nyilván a depressziós fázisba került, és azért történt mindez..

nincsenek jól beállítva a gyógyszerei? mert az azért stabilizálja ezeket a kilengéseket, ha jól tudom..

2020. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Én azonnal vinnem vissza az orvoshoz.

Mert az állandó hányás , hányinger valamitől van.

2020. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igazságszerint nem csak úgy spontán hány, hanem evés után, ami valószínűleg azért van, mert sokáig mesterségesen táplálták.

A gyógyszerei elméletileg jól vannak beállítva, de a héten úgyis megyünk orvoshoz, szóval mindenképp rá fogok kérdezni.

2020. nov. 22. 19:00
 9/23 anonim válasza:
88%
Milyen gyógyszert adagolt túl azt lehet tudni?
2020. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Opioid fájdalomcsillapítót.
2020. nov. 22. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!