Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már olyan a családotokban...

Volt már olyan a családotokban, hogy a szülő ultimátumot adott a felnőtt gyerekének, hogy vagy a párja, vagy a szülők? Ha igen, mi volt az oka és mit választott a "gyerek"?

Figyelt kérdés
2021. aug. 31. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Cigó volt a pár. Annyi volt, hogy nem költözhetett oda. Még aludni se aludhatott ott.
2021. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

18 évesen összejöttem egy 29 éves férfivel. Hatalmas, elsöprő szerelem, közös jövő tervezése, egy éves belül lánykérés, a 20. szülinapom környékére terveztük az esküvőt. Minden rendben volt, felvettek az egyetemre, tanultam rendesen, mellette dolgoztam, szerveztük az esküvőt... Őszintén szólva a mai napig nem értem teljesen, mi volt a baja anyukámnak, mert semmit nem rontott az életemen a kapcsolat, nem kallódtam el. Az egyetlen “probléma” a korom volt. Azt mondta, nem jön el az esküvőnkre és kidobott otthonról…


Kitartottam a férjem és a terveink mellett, mert tudtam, hogy jól döntök. Idén lesz a 19. házassági évfordulónk, született 4 gyermekünk, a mai napig imádjuk egymást. Anyukám az esküvőnk előtt 1-2 héttel megbékélt, azóta minden rendben van velem is és a férjemet is nagyon szereti. 🤷🏼‍♀️

2021. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
2-es szerintem a korkulonbseg okozott problemat nala. De a lenyeg hogy megbékélt nem? Ha egyszer ugy gondolja akkor majd ugyis elmondja es bocsanatot ker. Lenyeg hogy minden jol alakult.
2021. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen, nálam. Anyukám halála után apu azt követelte, hogy hagyjam ott a férjemet és költözzek haza. Ha a férjemet választom, nem vagyok többé a lánya. A férjemet választottam, apukámmal nem beszéltünk többet. 5 évvel később kórházba került, már nem beszélhettem vele, mert nem volt magánál. Haláláig vele voltam. Azt, hogy a férjemet választottam, soha nem bántam meg, de az, hogy ilyen választásra kényszerültem, és aput elvesztettem, ma is rossz érzéssel tölt el. Tudom, hogy megbánta, mert családtagjaim később elmondták, de nem tudta, mit kellene tenni. Anyukám mellé temettük, rendszeresen látogatom. Életében jobb lett volna.
2021. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem engem fognak majd ilyen döntés elé állítani, ha kiderül a kapcsolatom. A szüleim nem fogadják el a másságot, nekem meg lány létemre barátnőm van.

Attól függ mikor derül ki. Jelenleg muszáj lennék a szüleim választani, mert középiskolás vagyok. De később nem tudom. Nem választanám őket, ha nem függök tőlük, idővel úgyis megbékélnek remélem.

2021. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Volt. Az exem nem volt gazdag, tanult sem ("csak" érettségije volt), ezek nem tetszettek apámnak. Vulgáris szavakkal hozzám vágta, hogy ez a srác csak a f....át tette ebbe a kapcsolatba. Hónapokig nem beszéltem apámmal ezután. Mikor szakítottunk hazaköltöztem a lakásomba. Apám akkor azt mondta, hogy minden fájdalmat és szenvedést megérdemlek mert itt hagytam. Azóta hányok tőle, és sajnos nem tudom kitenni a lakásomból mert haszonélvezetije van rajta. Azt várom hogy meghaljon.
2021. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem, de fordított esetről tudok.


Egyik barátom anyja nagyon nem kedvelte a srác barátnőjét. Ő meg szalagavatókor megmondta neki, hogy ha még egyszer cirkuszt csap, elköltözik. Ballagáskor az anyja balhét is csapott, így még érettségi előtt elköltözött a srác. Az érettségije nem tudom, hogy sikerült, de dolgozik, kocsival hordja a kenyeret a boltokba.

2021. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Rokonságban volt ilyen, csaj mondjuk ugy kissebbségi volt, szülök meg nem hagyták a dolgot.
2021. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is volt ilyen mindkettőnk családja részéről!:D Pontosabban nem választásra kényszerítettek, hanem először Nagymamám mondta, akivel akkoriban egy udvaron volt a házam, hogy oda nem jöhet többet, teljesen mindegy, hogy miért, na addig a percig laktam ott, de komolyan ordítozások közepette már húztam is a bőröndöm pedig csak épp 19 voltam, sosem bírtam hogyha bármilyen szinten belemásznak az intimszférámba, magánéletembe. Ezután ha jól emlékszem másfél évig nem szóltam hozzá. Utána meg Párom anyja mondta azt, hogy vagy leperkál x összeget - azon kívül, hogy fizettük a rezsit, a kaját, amit meg is főztem, meg folyamatosan támogatta anyagilag egész életében - merthogy ott vagyok, vagy lehet onnan elmenni. Na Párom is azonnal reagált és onnan is nagy ordítozások közepette elhúztuk a csíkot.:) Másnap már kiválasztottuk és megvettük az első házunkat. Persze azonnal, csak mint albérlők mentünk oda.:) Szóval minden rosszban van valami jó és minden van valamiért.:) Különben ezeknek a sztoriknak idestova 14 éve és együtt vagyunk és mindenki szeret már mindenkit is!:)
2021. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!