Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel pszichéteológushoz kéne...

Ezzel pszichéteológushoz kéne forduljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve tudtam meg egy családi titkot, ami teljesen felforgatta az életem. Anyám a bátyámmal beszélgetett, mikor meghallottam, hogy apa megcsalta anyát. Sok gyötrődés, sírás után egyszer rákérdeztem anyánál. Mind a ketten bőgtük, és továbbá kiderült hogy van egy 11 éves féltestvérem. Apám kétlaki életet él, minden nap munka után megy ahhoz a családjához, aztán késő este hozzánk. Apám úgy tudja, hogy én erről nem tudok. Ez 2 éve történt, és ezalatt láttam számtalanszor sírni anyám, és próbáltam vigasztalni. Bátyám annyira nem partner ebben a helyzetben, ő inkább elmenekült itthonról. Én 17 éves vagyok, ezért nem tudok elköltözni. Mivel egyik szülőm sincs toppon mentálisan, folyamatosan kapom a negatív megjegyzéseket,és a vibráló hangulat ami itthon van úgy érzem felemészt . Én még sulizom és nem tudok itthon normálisan tanulni, kikapcsolódni, pihenni.


A másik oldala a problémámnak, hogy a barátommal , akivel már 3 éve együttvagyunk úgy érzem hogy viszem tovább a szüleim életét. Ők sem adták be a válópert, és semmit nem tesznek azért, hogy itthon jobb hangulat legyen, inkább a szőnyeg alá söprik. Ugyanezt teszem az én kapcsolatomban is. Egyszer megpróbáltam a barátomnak elmondani, hogy úgy érzem válnak el útjaink, mert felőlem az érzések már nem ugyanazok. Láttam hogy sírni kezdett és nekem pánikrohamom lett, iszonyatosan gyorsan vert a szívem , rosszul lettem. Úgy döntöttünk újrakezdjük , de én érzem minden nap , hogy ez nem a helyes út.


Érzem ezt egyedül nem tudnám megtenni, újra előjönne e roham. A szüleim ebben egyáltalán nem támogatnak, csak mondják hogy milyen rendes srác és hogy hülye vagyok. Huh ez hosszú lett, de tehetetlennek érzem magam és valami megoldást keresek.



2021. szept. 12. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%
Mintha csak az én életemet írtad volna le. Az én szüleim ugyan elváltak és utána derült ki a második család. Anyukám méltósággal viselte, én sokkal dühösebb voltam, sokszor dührohamokat kaptam, nem tudtam utána egy darabig kezelni. Előtte szakítottam, hogy ez kiderült a barátommal, de az ok ugyan ez volt: nem akartam úgy járni mint anyám, túl sok hasonlóságot fedeztem fel a páromban és apámban. Az is nagyon megviselt, nem arról szólt, hogy ne szerettem volna, csak úgy éreztem nem motivál, mintha egy meleg posvány láp lenne a kapcsolat. Attól ijedtem leginkább meg, hogy én milyenné váltam benne. Szerintem ő is szeretett, nagyon rossz volt látni, hogy szomorú. Testileg-lelkileg elhanyagoltnak éreztem magam. Amikor ez mind a nyakamba szakadt, nekem is állandóan pánikrohamaim voltak. Sok idő volt helyrejönni. Kórházba is kerültem, annyira depressziósnak éreztem magam, de végül sok munkával kimásztam belőle. Sajnos a szüleidnek úgy kell megbocsátani, hogy ők valószínűleg sosem fognak megváltozni, vagy igazán megbánni, bocsánatot kérni. Pszichológushoz mindenképp menj el. A kapcsolatodat se félj otthagyni, csak azért, hogy ne legyél egyedül. Azóta találkoztam a férjemmel, aki minden szempontból értékesebb ember mint az exem. Motivál, úgy szeret, hogy szeretve is érzem magam. Sajnos apám miatt nagyon féltékennyé és bizalmatlanná váltam, mostanság ezen próbálok dolgozni. Tudom nem segítség amit írtam, de a lényeg, hogy túl lehet rajta tenni magad, bár ugyan olyan sose leszel mint előtte.
2021. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez anyukád döntése hogy ezek után együtt maradt apukáddal. Ha ő minden nap sír ezek után, az nem a te felelősséged, hanem az ő döntésének a következménye.

A barátod lelkiallapota se te felelősséged. Nem maradhatsz együtt valakivel szánalomból, mert csak magadat teszed tönkre.

És igen, fordulj pszichológushoz, ha kifizetik.

2021. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!