Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez annak a jele hogy el lett...

Ez annak a jele hogy el lett kényeztetve a lány?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom lánya elég rondán beszél az anyjával. Oké, hogy kamasz és "lázad" na de így?

"Hát te hülye vagy esküszöm"

"Hagyjál már a hülyeségeiddel"

"Lesz.rom"

"Ha tetszik ha nem ez lesz"

Meg becsapja a szobaajtót, és hasonlók. Normális dolog szerintetek? Az anyja ezekután leüvölti a fejét. A lány 15 éves



2021. okt. 2. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
kamasznál? Normális.
2021. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Az elso ketto eleg durva
2021. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak kamasz, és kicsit el van engedve.
2021. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%
15 éves, nyilván ebben a korban ez normális, viszont az anyja helyében nem leordítanám a lányt hanem szépen csendben nyugodt körülmények között elmondanám neki hogy ez így nem jó amit csinál, és nyugodtan mondja meg ha szeretne valamit. Csak gondolj bele, ha te lennél 15 éves és az ő helyében lennél, mikor változnál meg jó irányba, ha a szüleid normálisan leülnének veled kedvesen elmondani hogy változtass, vagy pedig ha leüvöltik a fejedet?
2021. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Ez normális az ő korában.
2021. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
15 éves a lányom. Ezek közül csak a 3.,az,amit mondott már, azt se nekem. Szerencsére, tudja hol a határ. Nyilván a személyisége is számít, én 35 éves létemre se beszéltem soha így a szüleimmel.
2021. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Kamaszkorban simán előfordulhat, de nyilván jelzi a családon belüli helyzetet ez. Az, hogy anyuka utána "leordítja", jól mutatja, hogy honnan ered a lányban ez a viselkedés. A szülő se jobb. Gyakorlatilag ilyenkor két bolond üvöltözik egymásnak.

Ha a szülő nem tud megfelelő példát mutatni, a gyerek sem fog tudni normálisan viselkedni.

2021. okt. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

15 évesen nem volt ilyenhez pofám, még ha akartam se, mert csak eltartottak és ezt tiszteletben tartottam. De mint felnőtt külön élő családos nő már megmondom odahaza ha meglátogatom őket ugyanezeket, amiket te is írtál. Meg más nyalánkságokat. :D

Ettől függetlenül a gyerektől én sem tűröm, aki meg igen, az gyenge kezű volt a nevelésben. Mindenki követhet el hibát, de ha többször előfordulna egy már 15 éves gyereknél, akinek kéne valamennyi eszének lennie már, a férjem biztos szájon verné a mi gyerekeinket. Ha családon belüli erőszak, ha nem, ha le leszek pontozva, ha nem. :)

2021. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Kamaszoknál normális, főleg ilyen szülő mellett.
2021. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem annak a jele, hogy el lett kényeztetve, hanem annak, hogy önállósodik, és lehet, hogy kicsit furcsán fog hangozni, de azt mondom: magadban örülj neki. (amellett, hogy persze érezteted vele, hogy a lekezelő, lehülyéző, ajtót csapkodó viselkedés nem elfogadható)

Nekem kvázi kimaradt a kamaszkorom. Egyedül nevelő anyám felé egy nagyon szoros, mindent megosztó, egyúttal a tekintélyétől tartó, kölyökkori jellegű érzelmi viszony állt fel egészen a huszonéveim elejéig. A mélyben persze dolgozott bennem az önállósodási törekvés, amiket következetesen elfojtottam, késleltettem, "majd, ha 18 leszek", "majd, ha egyetemista leszek", stb. Eredmény: noha 23 évesen végül is a sarkamra álltam és leváltam, előtte hosszú időn át egyre szaporodtak a téglák egy falban, ami miatt azóta egyszerűen nem akar működni közöttünk a szülő-felnőtt gyerek kapcsolat.

2021. okt. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!