Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha halálos beteg lenne a...

Ha halálos beteg lenne a felnőtt gyereked, mit kezdenél a 3 éves unokáddal, ha már öregségi nyugdíjas vagy?

Figyelt kérdés
2021. okt. 8. 23:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Annak a gyereknek van még egy másik szülője is. Amúgy meg természetesen nevelném én, akár nyugdíjas, akár nem az ember.
2021. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
MI van a másik szülővel?
2021. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
120 éves koromig élnék...
2021. okt. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Van egy 80 év körüli s "nem túl pénzes" barátnőm, aki olyan 5 éve gyámja lett az akkor 3 éves unokájának, mert a szülők alkalmatlanok. (Egyik rokkant, másik alkoholista.) Azt látom, hogy persze nagyon nehezen bírja, de nagyon szeretik is egymást, szépen gondoskodik róla, s sok problémája ellenére szerintem jóval fittebben tartja ez a most kisiskolás gyerek, akit vinni kell ide-oda, tanulni és focizni vele, mintha ráérne egyedül pihengetve sajnálni magát. Persze ez egy kényszerhelyzet, amiből a legjobbat igyekezett kihozni. Ha meghalna, a gyerek a szabály szerint hivatásos nevelőszülőkhöz kerülne, ami elég lutri és trauma lehet, addig viszont megszokott környezetben lehet kapcsolata rokonokkal, barátokkal.
2021. okt. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Ha elég fitt lennék testileg és értelmileg is, akkor nevelném, amíg tudom. Ha súlyos egészségügyi vagy mentális problémáim lennének, akkor nem nevelném, remélném, hogy gyorsan orokbefogadjak és megpróbálnék megegyezni az örökbefogadókkal, hogy mint nagyszülője, rendszeres kapcsolatban maradjak vele.
2021. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Van másik szülő is, nem az én dolgom nevelni! az ő gyereküket 65-70 évesen. Segítenék, persze, amit tudok, de a gyereke az p problémája.


Apa sem passzolt nagyanyámnak, miután anya meghalt, hanem becsülettel felnevelt.

2021. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Lehetőségeimhez képest mindent megtennék,hogy én nevelhessem. SZÁMOMRA NINCS MÁS VERZIÓ!!!!!!!!!!
2021. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
keresnék másik rokont, vagy barátot, velük együtt látnám el.
2021. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
előzőhöz: együtt könnyebb, és nagyobb a biztonsága a gyereknek, ha többen viselik a gondot. Mindenáron el kell kerülni az intézetbe kerülést.
2021. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
az öregségi nyugdíjas, az nem egy kor. így hülye a kérdés. lehet 60 és 80 éves is. azért az nem mindegy
2021. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!