Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen elköltözni?Hogy...

18 évesen elköltözni?Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta gyűjtögetek és egy közös albérletbe mennék.A szüleim nem engedik, hogy elköltözzek még le nem raktam az iskolát ez mellett dolgozom már 3 éve.Hogyan tudnék a legegyszerűbben elköltözni?Szüleimmel próbáltam beszélni de nem tudtam. Olyan okból költöznék, hogy tönkretesznek lelkileg,már semmiben nem támogatnak néha kapok egy két pofont mindent megakarnak szabályozni pedig sose voltam egy lézengő gyermek aki ivott,cigizett ilyesmik.Bulizni se jártam el.Jegyeim stabilak.Nem sokára töltöm be a 18.Szülinapomat.Csak hogy pakoljam össze a cuccaim, hogy tudnék minél hamarabb elmenni?Ismerősöm a költözésben segítene.Eltartásról nem szeretnék beszélni,mert probléma nem lenne vele.Ti hogy csinálnátok?

2021. okt. 13. 15:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Fogod magad és elmész. 18 elmúltál, nem kell engedélyt kérned.
2021. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom még tanulsz? Nem tudom hogy dolgozol mellette, de abban egyetértek, hogy ilyen szülőktől el kell költöznöd.

Meg lehet érdeklődni az iskolánál, hogy tudnak e kollegiumi elhelyezést biztosítani, az segítség lehet. Ha viszont már van fix albérleted, stabil jövedelmed, akkor egyszerűen pakold össze a legszükségesebb cuccaidat, és menj el otthonról. Új lakcímedet ne add meg a szüleidnek, rendőrséggel nem vitethetnek haza.

2021. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A másik hogy mik lehetnek azok a szükséges dolgok amiket vinnem kéne?Esetleg pár dolgot felsorolni.
2021. okt. 13. 15:35
 4/33 A kérdező kommentje:
Mindig azt hajtogatják még elnem végzem a sulit, nem megyek sehova.
2021. okt. 13. 15:37
 5/33 anonim ***** válasza:
99%
Ruhák, tankönyvek, telefon, iratok, munkához és iskolához szükséges cuccok és pénz.
2021. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

"Eltartásról nem szeretnék beszélni,mert probléma nem lenne vele."

Ez csak szerintem baljóslatú?

Kérdező, nem akarlak lebeszélni a költözésről, mert ahogy írod, tényleg nem lehet jó nálatok lakni. De legyél nagyon óvatos, hogy kivel és milyen körülmények között költözöl össze!

2021. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Párommal költöznék össze igazából. Sokat gondolkodtunk ezen és úgyérezzük stabil a kapcsolatunk.Ő idősebb nálam 4 évvel.
2021. okt. 13. 17:11
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

6# igen kicsit para, de valszeg pasival v barat/baratnovel koltozik ossze. Remelhetoleg nem használják majd ki. Es ezentul szép elete lesz.

Nem tudom h dolgoznak a szuleid, de ugy a legcelszerubb ha akkor költözöl ki gyorsan amikor nincsenek otthon. Mert különben baszigatni fognak vegig es akadályoznak fenyegetőznek. Plusz ha valaki segit cipekedni megtehetik h nem engedik be a lakásba/házba.

Papírjaid, sulis dolgok, használati tárgyaid meg persze a ruhad es penzed legyen meg aztan a tobbit majd megveszed aprankent ami hianyzik.

2021. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
És mióta vagytok együtt? Tisztáztátok, ő mit vár cserébe azért, hogy teljes mértékben eltartson?
2021. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem fog teljes mértékben eltartani mert továbbra is dolgozom.3 éve.
2021. okt. 13. 17:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!