Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy osztozkodjunk a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Oké, ez így furán hangozhat, de elmagyarázom.


Húgommal kicsi közöttünk a korkülönbség, ő 15, én 16, mindketten lányok vagyunk.


Kiskorunkban sokat veszekedtünk a dolgainkon, mindig ugyanazzal akartunk játszani, ugyanazt akartuk felvenni, stb, szóval kb mint minden normális testvérpár. De ez már régen volt, 8-10 éve. A szüleim azt a megoldást találták ki, hogy akkor nincs osztozkodás. X dolog az enyém, y a húgomé, és nem kérhetjük, nem is adhatjuk kölcsön. Inkább vesznek mindenből még egyet, de nincs osztozkodás.


Ez jól működött, amikor kicsik voltunk, nem volt nagyon ilyen veszekedés. Viszont pár éve kezdünk rájönni, hogy ez így nagyon nem jó. Jó testvérek vagyunk egyébként, kölcsönadnánk egymásnak dolgokat. A szüleink nem engedik. Ha észreveszik, hogy valamit kölcsönadunk a másiknak, kiakadnak. Azt mondják mindig, hogy ha a másikunk is akar olyan pl nyakláncot, akkor kérjen és vesznek. De ez felesleges pénzkidobás és nem is mindent lehet már kapni. Meg akkor várjunk heteket egy könyvre, ami a másiknak meg van, kiolvasta és kölcsönadhatná. Szerintem tök normális lenne, ha kölcsönadhatnánk egymásnak dolgokat, nem?


Ugyanez megy a kajával, ha eszünk valahol és szeretnék egy pl sültkrumplit kérni a húgomtól, azt sem lehet, akkor rendeljek én is, akkor is, ha nem bírnék annyit enni.


Mindketten szívesen kölcsönadnánk egymásnak dolgokat, de a szüleim miatt nem lehet. Mit tudok tenni ez ellen? Hogyan, milyen érvekkel tudom őket meggyőzni?



2021. okt. 23. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer üljetek le családilag beszélni. Ha a testvéred is úgy látja, ahogy te, akkor magyarázzátok el a szülőknek, hogy már nem vagytok kisgyerekek, nem akartok és nem is fogtok minden szaron veszekedni, és nagyon szeretnétek egymással megosztani a dolgaitokat.

Fontos, hogy ne akkor beszéljétek ezt meg, amikor épp egymás cuccát használnátok, hanem egy teljesen semleges pillanatban.

2021. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez beteges! (Bocsi, hogy mást nem tudtam hozzáfűzni, teljesen lesokkolt, hogy ilyen szülők mászkálnak szabadlábon.)
2021. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg kell beszélni velük már nagyok vagytok,nem vagytok gyerekek,megkomolyodtatok. Fogj össze a hugoddal és üljetek le a szüleiddel ezt megbeszélni
2021. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondani: "nézzétek, megértjük, hogy mindkettőnkkel igazságosan akartok bánni és ezért találtátok ki ezt a rendszert, nagyon aranyosak, kedvesek vagytok, de a gyerekkornak már vége van és már nem vagyunk olyanok, mint akkor voltunk, szeretjük egymást, szívesen kölcsönadunk bármit a másiknak, gondoljátok meg, a pénzt sem kell feleslegesen kiadni".

Ahogy első mondta: nem akkor, amikor éppen az ezzel kapcsolatos vita zajlik.

2021. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy ez komoly, vagy csak vicc.

Nyugodtan megmondhatjátok a szüleiteknek, hogy nagyon gáz, amit csinálnak!

2021. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondjátok a szüleiteknek,higy a húgoddal már így látjátok jónak ezt a dolgot,tudtok már osztozkodni,kölcsönözni egymástól stb.
2021. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

El tudom képzelni, hogy komoly, hogy a szülők azt találták ki: "mindkettejüknek lesz ami a másiknak, amire vágynak, hogy érezzék: igazságosan bánunk velük, mindkettőt egyformán szeretjük".

Elmondjátok mindketten, hogy nagyon szépen köszönitek, tudjátok és tisztában vagytok azzal miért történt ez, nagyon aranyosak-kedvesek, a gyerekkor már elmúlt és jó testvérekként segítitek, támogatjátok egymást kölcsönadással, ez teljesen természetes dolog. Pénzt sem kell költeni hogy "azonnal meg kelljen venni ami az egyiknek van, hogy a másiknak is legyen".

2021. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem hisznek nekünk. Kicsinek tekintenek még.
2021. okt. 23. 19:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, hogy nem hiszik, bizonyítsátok be, hogy működik!
2021. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyetek róla, hogy nagyobbként kezeljenek. :)
2021. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!