Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a nevelő...

Mit tennétek ha a nevelő anyától tönkre tenné a gyerekkorotokat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok de ez a borzalom 3 éves korom óta tart. Anya és apa szét mentek és apához kerültem. Apa és mama meg én együtt laktunk és minden jó volt. Aztán megismerte a mostani feleségét és ő is oda költözött. Utált engem kicsi koromban is nem szerette ha ott vagyok és elérte hogy hétvégén apa anyához vigyen hogy ne legyek útban. A legrosszabb akkor lett mikor másodikos lettem elköltöztünk mamámtól pedig addig ő mindig kiállt mellettem és apa is jobban viszonyult hozzám mert mama össze tartott minket. Egyszer vittek csak el nyaralni soha többet hanem csak ketten mentek és lepasszoltak addig anyához. Tudták hogy ott nem szeretek anyával egy szobában voltam ágyam se volt nem szerettem ott. Az évek alatt folyamatosan szekált sose hagyott békén ellenőrzött mindent ami velem kapcsolatos és mindig volt valami megjegyzése. Utálom nagyon. Alig várom ezt a két évet hogy elhúzzak onnan. Folyamatosan bedobta a kimosott ruháim az ágyra és elkezdett szidni hogy nem a cselédem és ezt magamtól kellene csinálni. Ezt normálisan is el lehetne mondani. Vagy ha nem mosogattam el azonnal azért is szidott és fél óráig ezen morgott. Mindenért beszól. Nem enged el sehova. Tavaly volt egy barátom és el akartam magunkhoz hívni nem itt aludni hanem nyáron elhívni dumálni meg ilyenek és nem engedte és elkezdett kiabálni hogy ide nem fogok fiúkat hordani meg a könyvekkel foglalkozzak erre bezzeg van eszem. Ha telefonálok hallgatózik. Apának hiába mondom mindig őt védi és én vagyok a hibás. Most meg bejelentették hogy terhes és így nem dolgozik és mindig itthon van és borzalmas elviselni. Nem akarok már 16 évesen testvért. Mikor születik akkor lesz a születésnapom abban a hónapban és mondtam apának akkor tartsuk együtt és azt mondta idén nem lesz születésnapi bulim ne hívjak meg senkit mert akkor fog születni a baba. Előre látom még jobban le leszek tojva és csak a a gyerek számít majd. Mondtam hogy majd 17 évesen el akarom kezdeni a jogosítványt mama azt mondta kifizeti a felét beszéljek apával és a párja egyből rávágta van 500000 ftom? Mert ha nincs akkor menjek el dolgozni és szerezzek. Apa is azt mondta ő nem tudja kifizetni a maradékot majd szedjem össze. Bezzeg a párja most vett új autót. Nem tudom már elviselni mit csináljak még 2 évig?
máj. 18. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
86%
Mamád nem vállal el? Oda nem költözhetsz?
máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
74%

Ez elég messze van a tönkretett gyerekkortól.


Az édesanyádon miért nem kéred számon, hogy nem teljesítette a kötelességeit?

máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
73%
A nyaralás részével nem értek egyet. Igen elvihetnének téged is, de a többi jogos. Miért kéne másnak a szennyesedet pakolni? Vagy miért baj, ha elkell mosogatnod? Anyukád meg az egyik szülőd. Gondolom fizet utánad, nehogy már nehezedre essen időt tölteni vele azért, mert 1 szobája van. A jogsi meg adható kategória. Az nem tartozik bele az eltartásodba. Sokan 18 felett fizuból rakják le és nem elvárják, hogy a szülők kifizessék.
máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, most nagyon nevetek. EZ nem tönkretett gyerekkor, hogy össze kell szedned a szennyest vagy takarítani, mosogatni - bocs, én sem dzsuvázok más után, ha kamasz ha felnőtt.


Elmondjam, milyen a tönrktett gyerekkor?


Amikor 5-6 éves korodtól kezdve nagyjából minden nap elmondják neked, mekkora szr vagy, hálátlan kis dög.

Majd később: semmire sem viszed, sohasem lesz éretsségid, mert hülye vagy.

Nem lesz fiú, aki rád nézne, mert kinek kellene egy "ilyen", mint te.

Ugyan melyik cég alkalmazna egy ilyen ostoba nőt, mint te...


És ezt kiskorodtól kezdve, amíg otthon élsz.

Bárcsak nevelőanyám CSAK a szennyessel cs.sztetett volna, nem minden másnap belém rúg és megaláz vagy épp csenddel ver napokon át.


Sajnálom, amiért szerinted már bántalmazás, hogy házimunkát kell végezned és nem fizetik a jogsidat.

máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
73%

Szóval tönkretett gyerekkor, hogy neked kell elpakolnod a saját ruháidat, hogy mosogatnod kell, és még tanulni is, sőőőt, a jogsidat sem fizetik 17 évesen? Azta... Mégis, mit várnál el? Hogy a mostohaanyád szobalány-ruhában, mélyen meghajolva nyújtsa át a kimosott-kivasalt ruháidat? Még a szekrényedbe is pakolja be? Netán meg kellett volna kérdezniük, hogy autót is kérsz-e a jogsi mellé? Anyád meg sz@r, mert csak egy szobája van.

Hát te egy pöppet el vagy kényeztetve.

máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
73%
Tipikus kamasz hiszti, jó, nyilván utáljátok egymást, de nehogy tönkre legyen már téve a gyerekkorod, mert el kell magadnak pakolnod a tiszta ruhát meg 15 évesen nem hordhatsz haza pasikat, meg el kell menned anyádhoz is, tudod, a másik emberhez, aki megcsinált téged.
máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
68%

Tegnap is kiírtad, akkor 13 éves voltál. Nyilván törölték.

A testvéred megszületéséről nem te döntesz.

Nyilván nem könnyű elvált szülők gyerekeként felnőni, de a házimunkába segíts be, és igen, a jogosítványodhoz majd gyűjtsd össze magadnak a pénzt.

máj. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
47%

Nehéz kérdés.

A mamához nem mehetsz?

máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
40%

Borzalmas gyerekkor? Ne már, te nem tudod, milyen az! Szerencsére. Ez minden, de nem az. Örülj neki.


A kicsi gyereket imádni fogod. A szüleid igenis foglalkoznak veled. 16 évesen illik elpakolni a saját ruháidat és elmosogatni.


Nekem 24 évesen lett jogsim a saját keresetembol, eszembe sem jutott, hogy a szülők fizessek, pedig tudták volna fizetni. És tudod mi a vicc? Hogy az öcsémnek se jutott eszébe ez, ő is saját magának szerezte meg 22 évesen.

máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
35%
Most remélem jobb egy kicsit, hogy végig lepontoztal mindenkit. 😀😀😀 Találd meg a lelki bekedet. Ez teljesen normális gyerekkor, hidd el.
máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!