Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedi, hogy a párom...

Nem engedi, hogy a párom szüleit meglátogassam. Mivel lehet leállítani?

Figyelt kérdés

Anyám nehéz eset, főleg ha arról van szó, hogy a gyereke felnő és önálló. Ő retteg attól, hogy én elköltözöm egyszer, ezért is próbál tiltani a páromtól. A páromban látja a veszélyt, ő az aki a lányát elviheti mellőle. Ez nem egészséges viselkedés, nem szeretem hogy sokszor toporzékol, mint valami kisgyerek. Felnőtt vagyok, jogom van a saját élethez, párkapcsolathoz. Szereti kontrollálni az embereket. Nem egy talpraesett személy, nincs kiállása, irányítgatás gyanánt otthon kiabál és csapkodja magát a földhöz, máshogy nem megy neki. Sokáig hagytam magamat, csak azért hogy ne legyen konfliktus a dolgokból. Belementem, hogy akkor 18 éves koromig nem pasizgatok, legyen béke. Már elmúltam 18, vannak dolgok amikbe már nincsen beleszólása. Ő nincs tisztában azzal, hogy én már jogilag is önálló életet élhetnék, tagadja és állítja hogy nincs jogom hozzá. Sajnos sokszor hülyének néz, azt hiszi amit ő nem tanított meg nekem azt én nem tudom (főzés, sütés, számlák, jog). Már egy ideje együtt vagyok a párommal, nagyjából megszokta, hogy ő ezen nem tud változtatni. Szóltam a szüleimnek, hogy akkor jövőhéten pénteken elmennénk a párom szüleihez, bemutatna meg programokat csinálnánk és vasárnap jönnénk vissza. Teljes káosz, nem engedi, nem mehetek fel. Mondtam hogy én nem engedélyt kértem, hanem jeleztem hogy ez lesz, megyek és kész. Most sír meg toporzékol.

Nekem ez már kezd unalmas lenni. Ettől függetlenül szeretem anyukámat, nincs sok gond vele, tulajdonképpen csak ezeket a párkapcsolati témákat ellenzi nagyon. Mivel lehet leállítani? A kapcsolatot nem szeretném megszakítani vele, mert mint mondtam szeretem, de egy életen át én ezt nem vagyok hajlandó elviselni. Adjak neki ultimátumot?



2021. okt. 25. 12:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
És apukád mit szól ehhez?
2021. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Míg nála laksz, ez lesz mindig.
2021. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Miféle ultimátumot? Szar amit anyád csinál, de te vagy neki kiszolgáltatva anyagilag, lakhatásilag, mindenféleképpen: egyszerűen nincs ütőkártyád vele szemben, hacsak el nem tudsz költözni. És nem, nem lenen jó más nyakára menni, mert az amolyan csöbörből vödörbe helyzet lenne. Magyarán: hiába múltál 18 ha nem boldogulsz egyedül.
2021. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
A függetlenedés egy tanulási folyamat, anyádnak is. Ha ilyen, akkor apukáddal beszéld meg, hogy állítsa le. Ultimátumot nem tudsz adni, hacsak nem élsz önállóan, saját keresettel.
2021. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Azzal lehet leállítani, hogy úgy teszel, mintha nem látnád, nem hallanád a hisztijét. Rá fog jönni, hogy nincs rá reakció, és nem erőlködik többé. Több éves procedúra lehet, de semmi reakciót nem szabad adj arra, amit ilyenkor csinál. Csak menj el otthonról, ha rákezdi. Pl. a könyvtárba.
2021. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
És ne várd meg, míg jól kihisztizi magát, hanem abban a percben, hogy kezdi, indulj el valahová, és estig ne menj haza.
2021. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Van saját keresetem. Ütőkártyám vele szemben a saját félelme, hogy elmegyek mellőle. Előbb-utóbb úgyis az lenne, de mivel van keresetem, ezért hamarabb is megtehetném. Akár még a kapcsolattartást is ritkíthatnám, minden a viselkedésétől függne.

Apa az én oldalamon áll, mondta hogy hagyjam rá, menjek majd lenyugszik. Őt ismerve minden egyes alkalommal ez fog történni sajnos.

2021. okt. 25. 12:38
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Hallgass apádra, egyik füleden be, másikon ki.
2021. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem melletted állás hogy hagyd rá, hanem konfliktuskerülés. Magyarán semmit se hajlandó csinálni hogy élhetőbb legyen nálatok a légkör.
2021. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan. Ha van egy ilyen rendes, reális apa melletted, akkor nem kellene ennyire adnod anyád hisztirohamaira. Nem kell itt ultimátum meg játszmázás. Tégy úgy, mintha észre sem vennéd, amit művel. Ha már azt írod, azt is megszokta végül, hogy van párod, ezzel sem lesz majd másként.

Éld az életed.

2021. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!