Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél elvált szülőként,...

Mit tennél elvált szülőként, ha a másik szülő folyton elkéri a 12 éves gyermek zsebpénzét?

Figyelt kérdés

A zsebpénzt sosem tőle, hanem más rokonoktól kapja a gyermek.

Évek óta gyűjti, (gyűjtené) és már majdnem 100 ezer forintja van (lenne).

Azzal kezdődött, hogy egy nagyobb összeget kért tőle "kölcsön"!

Mondtam neki, hogy gyűjtse nálam a pénzét, de erre azt mondta, hogy akkor nem tud kölcsön adni ha kér! :(

Én meg dühöngök magamban, hogy milyen rossz példát mutat az ex! Főleg azért, mert nem tud a pénzzel bánni, ráadásul 2 autója is van.



2021. nov. 1. 07:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%

20!


Jaja, mert az összes rokon majd elhiszi neked, hogy a gonosz anyu nem adja vissza Pistikének a kölcsönkért pénzt, de a tökéletes apuka bizony költően se kér, csupán a saját számláján gyűjtöget neki. Jaja, életszerű.

2021. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

A beszélgetés már megtörtént!


12#

A 2. pont nagyon igaz és elgondolkodtató! Könnyen jött pénz könnyen meg!

13#

Köszönöm az intelligens hozzáállásod és válaszod!

15#

Ezek köszönet a nagyon hasznos válaszodért!!!

Utána járok a bankszámla nyitásnak is.


19#

A tied egy másik történet! Természetesen nincs gond a kölcsön kéréssel, csak nem mindegy, hogy mennyit és mikor kapja vissza a gyermek.


A pénz (zsebpénz) helyett ajándék adás, már nem igazán működik.


A rosszindulatú találgató hozzászólók szerint gondolom minden elvált apa egy mocskos disznó és minden anya tökéletes! :) Általánosításból jár a csillagos 5-ös nekik! ;)

Ja, és nekem csak bicajom van és fizetek gyerektartást minden hónapban!

2021. nov. 1. 11:35
 23/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem nyithatsz a gyerek nevére szóló számlát, mert enm te vagy a törvényes képviselője.
2021. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
15%

Sosem válaszolok privát üzenetre.

Közös szülői felügyeleti jog eseten mindkét szülőnek jelen kell lennie és mindkét szülő jogosult lesz a számlához hozzáferni

2021. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
37%
A saját nevedre nyiss számlát, és mondd el neki, hogy ott lesz minden pénze, hogy az apja ki ne zsebelje újra és újra. Megmondja, mire kell, ha ki akar venni onnan, veled együtt kivesztek annyit, és elmész vele vásárolni, különben a faternak veszeget majd ki onnan is. Nagyon gyerek még, hogy dicsőségnek tartja az apja anyagi támogatását. Gondolom, kapott lelkifröccsöt, hogy akinek az életét köszönheti, attól, ugye, nem sajnálja a pénzt.
2021. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
15%
Vagy az anyját támogatja, az már mindegy, de ha ő kezeli a pénzt, a gyerek kondicionálódni fog arra, hogy azt a szülőt neki pénzelnie kell. És sosem tud leállni vele. Ő a "rossz gyermeek", ha nem ad pénzt.
2021. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%
Szóval ne a gyerek irányítson, vedd kezedbe a pénzügyeit, hogy ne alakuljon ki ebből komoly probléma. Ő gyerek, és ezt a szitut NEM TUDJA kezelni. Neked meg nem kéne engedned, hogy ez így elfajuljon, csak mert a kicsi nem látja át a helyzetet.
2021. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"Sosem válaszolok privát üzenetre."

Micsoda elvek! :)

Arra nem válaszoltál, hogy bankban dolgozol-e? Már csak azért, hogy mennyire ehetem biztosnak a válaszod.

(Részben ezért is írtam és kérdeztem privátban. )

2021. nov. 1. 12:25
 29/33 A kérdező kommentje:

25#

apja = anyja

Valamit félreértelmeztél! ;)

2021. nov. 1. 12:26
 30/33 anonim ***** válasza:
25%
Mindegy, melyik nemű szülő csinálja ezt.
2021. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!