Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 12 éves fiam. Ma elküldtem,...

12 éves fiam. Ma elküldtem, az apjához. Nekem jött! Jól tettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 11 éve nevelem fiam, 12 éves, és lányom 15 lesz most. Lányommal soha nem volt semmi gond. Fiam más. Ma ug, összevesztünk, majdnem nekem jött. Birkózó. 7 éve. Nem jó neki semmi, nem akar tanulni, stb, csúnya beszéd csak úgy fröcssöga szájából. Ezt nem otthon látta. Ma betelt a pohár.. 1,5 órán át csináltam a Toldi lecoját, a mama meg a törit, addig ő, leszarta mindent kint a kertbe focizott. Bejött. Mondtam, írja le, amit lell. Leszarta. Elkezdte, de csunyán stb, leszarja. Majdnem nekem jött, mert nem tetszett leckét kell írni. Elvitte az apja, aki havonta viszi 2 napra, mondtam 1 hónap ott is tud írni leckét. Nálam nem tud, nem becsül,, "Nem vagyok az anyja".,, Leszar, nem érdemlem... Stb. Mit tegyek????? Szeretem. 😊
2020. ápr. 16. 01:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Neveld meg!
2020. ápr. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Az iskolapéldája a hibás nevelésnek.

Mondjuk első körben a családi állapotokat kéne rendezni. Távol álljon tőlem, hogy valami hú, de rossz dolognak tartsam a mozaikcsaládot, van, amikor nem úgy alakul az élet, hogy szeretnénk. De ettől még lehetne normális családi életet élni.

Miért te neveled a gyereket, amikor az apja nem is él veletek? Persze, ez sem baj, csak nekem így elsőre furcsa.

Ami baj, hogy következetlen és gyenge vagy. Nem, nem fizikailag kell erősnek lenni, de meg kell tanítani a gyereket, hogy felelősség is van a világon. Meg szabályok vannak, amiket be kell tartani. Nyilván a másik véglet sem jó, amikor szinte rabságban érzi magát otthon a gyerek, de az sem, ami nálatok van, hogy gyakorlatilag ő a főnök. Csúnyán beszél? Akkor kap valami büntetést. De KÖVETKEZETESEN! A házi feladatot meg ő kapja, és nem te. Elhiszem, hogy szívesebben lennél 12 éves tanuló, mint anya, de a házi feladat most nem neked szól. Nem téged fognak kihívni felelni, nem te kapod érte a jegyet, és nem a te továbbtanulásod fog múlni azon, hogy mennyit tanultál meg. Nem azt mondom, be lehet segíteni, és be is kell segíteni, ha szüksége van rá, de segíteni nem azt jelenti, hogy megírod helyette, miközben ő úgy elküld melegebb éghajlatra, mint egy rossz kocsis. Ezt neked, és a "mamának" is fel kéne fognia.

Nem becsül? Miért becsülne? Itt nem csak ő a ludas, te is keményen benne vagy, hogy idáig jutott a helyzet. Ha te engeded, hogy egy darab rongynak tartson, akkor nem fog tisztelni, becsülni. Meg kell tanulnia, hogy ő nem a főnök. Ő a gyerek. Akinek vannak feladatai, kötelességei. Akinek tekintettel kell lenni a környezetére.


Mellesleg: nagyon "okos" dolog volt egy eleve agresszív gyereket egy agresszív sportra járatni. Aki ilyen, az nem fegyelmet és sportszerűséget fog ott tanulni...

2020. ápr. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként javaslom a Segítség, gyerekem vannak! című sorozatot. Nem mondom, hogy ezt nézve egy csapásra bárkiből mintaszülő lesz, de nagyon sokat lehet belőle tanulni.

Itt meg tudod nézni, hogy mikor, és hol adják: [link]

2020. ápr. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

"csúnya beszéd csak úgy fröcssöga szájából. Ezt nem otthon látta."


"leszarta" "leszarta" "leszarja" "leszar" 😅


"11 éve nevelem fiam"


Kevés sikerrel, ahogy látom...

2020. ápr. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Én az ilyen gyereket megfognám, összepakolnám a cuccait, és még aznap leadnám a zaciban. Ott majd elgondolkodhat az életéről.
2020. ápr. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Talán nem kellene helyette a házi feladatokat megcsinálni, ha nem tetszik neki mehet az apjához bérmentve. Neveld meg baz.mg a kölyköd
2020. ápr. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%
Meg kell gyepálni.
2020. ápr. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ha anyám Toldit írt volna helyettem, és is leszrtam volna az egész világot.
2020. ápr. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Te csinálod a gyerek leckéjét?

Nem csoda, hogy nem tisztel, te valami cselédféle vagy ott.

2020. ápr. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem én csinálom, a leckéjét. De nem is fogom. Köszönöm szépen. 😊
2020. ápr. 16. 03:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!