Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A testvéremmel miért engedéken...

A testvéremmel miért engedékenyebbek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre leszögezném, nem sajnáltatni akarom magam, csak kiírom magamból amit érzek, illetve érdekelne, más gyerek/szülő is van-e ezzel így?

Sokszor úgy érzem, nincs önálló életem. Gyűlölöm magam teljes szívemből. 23 éves vagyok, és nem tudok a szüleimnek megbocsájtani, sem elhagyni őket. Nekem sosem engedtek meg semmit. Mai napig számon kérnek, ha elmegyek sétálni. Ha fiatalabb koromban megtetszett valaki, vagy én tetszettem meg valakinek, engem mindig kigúnyoltak, meg el is tiltottak mindenkitől. Sosem volt még normális kapcsolatom. Mivel mindig tiltottak engem, sajnos később belekeveredtem olyan dolgokba amikbe nem kellett volna. Ne gondoljatok túl elvetemült dolgokra. Volt, hogy beszélgettem nős férfiakkal. Úgy voltam vele, hogy úgysem mutathatok be otthon senkit, hiszen csak cikiznének, megaláznának. De amugy sosem történt semmi olyan, nem vagyok könnyűvérű ezért a lelkiismeretem mindig megakadályozott. Egyszer voltam életem során férfival, sajnos nagyon megbántam mert ő csak kihasznált. Nem vele kellett volna megtörténnie. Persze az élet más területein is ugyanígy tiltottak engem mindig mindentől. Nem mehettem soha sehová, vagy ha nagyobb koromban el is mentem, mindig jött utána a megalázás. Nagyon sokat dolgozok, bár itthon lakok, de mindent állok amit használok. Nagyon szomorú vagyok most, mert úgy érzem kezdem meggyűlölni őket. Pláne, hogy az öcsémnek mindent megengednek. Tényleg mindent. Nem bírom ezt nézni, de elhagyni sem őket. Én annyira gyűlölöm... Magamat... A legjobban... 😢

Nyugtassatok meg kicsit, hogy nem vagyok egyedül. Tényleg lehet ilyenek miatt gyűlölni a saját családod? Van ebből kiút? Hogy bocsássak meg magamnak, nekik?


2021. nov. 3. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Költözz el a mérgező környezetből. Ha nem megy, ne rinyálj a sorsod miatt, onnantól te választod.
2021. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Szedd már össze magad!


Az ébredő szüleim is ilyen kontrollmániások voltak, el is költöztem otthon 19 évesen. Nem te tehetsz róla, hogy ilyenek, és tudom, hogy nehéz megszakítani a kapcsolatot a családdal, én költözés után még évekig találkoztam velük, de áldom a napot, mikor letiltottam végre mindenkit mindenhonnan.


Költözz el picsogás helyett.

2021. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld. Egyszer megtettem, de visszatértem. Nagyon hiányoztak. Nehéz ezt elmagyarázni...
2021. nov. 3. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Stockholm szindróma a neve a bántalmazó iránt érzett szeretetnek. Költözz el és kezeltesd a bajod! ;)
2021. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is láttam A nagy pénzrablást.
2021. nov. 3. 19:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért gyűlölöd magadat? Semmi rosszat nem tettél. Olvass be nekik alaposan, majd hagyd őket magukra örökre, nyalják csak az öcséd sejhaját!
2021. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol, van fizud megteheted, hogy elköltözz. Szobát is lehet bérelni. Hidd el, hogy jobban jársz. A mérgező környezetnek hátat kell fordítani. Talán másik városba menni sem rossz ötlet. Új hely, új környezet, új emberek.
2021. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegetalsz igy mig meg nem halnak kb 20-30ev.vagy elkoltozol es teszel erte h legyen eleted. Latszik h mar rendesen elrontottak, de meg fiatap vagy es van vagy is lenne lehoteseged elni. (mashol). Ha ott maradsz csak roszabb lesz, es banni fogod kesobb minden napjat es evet mig hagytad magad veluk szembe.
2021. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már jobban vagyok, jót tettek a válaszok. Rendesek vagytok, Isten áldjon benneteket, amiért ezt a rinyát végig olvastátok.
2021. nov. 3. 21:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen bármikor :)
2021. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!