Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mehetünk el dolgozni...

Miért nem mehetünk el dolgozni a testvéremmel, ha attól anya szabadulhatna a házasságából? Miért nem jó neki semmi?

Figyelt kérdés

14 éve van a nevelőapámmal, a kezdeti boldogság és rózsaszín köd után egy katasztrófa lett az egész. A férje megcsalja, nem tiszteli, régen mondjuk volt heti 1 ordítozós vita, most jut minden reggelre, estére és délutánra.


Én idén érettségizem, az öcsém 16 éves. Az anyánknak óvónő végzettsége van, de talán fél évet, ha dolgozott benne, mióta házasok, háztartásbeliként él.

Ha kérdezem, miért nem válnak már el, ha tényleg ennyire borzasztó és annyira utálja a férjét, amennyire mondja, akkor az a válasza, hogy még ha lenne is munkája, 200-250 ezer forintból hogy élnénk meg hárman, mikor csak rám 4-500 ezer megy el egy hónapban és akkor még nem beszélt arról, hogy a testvéremmel alapítványi iskolába járunk, sportolunk, én idén érettségizem, a továbbtanulás sem olcsó.

Mondtam, hogy visszább tudnék venni a kiadásokból, mert tény és való, hogy nagy luxusban élünk és rengeteg olyan dolog van az életünkben, ami nem létszükséglet. Pl. az anyám is azzal jön, hogy nem élnénk meg, de neki sem létszükséglet az, hogy 2 naponta fodrászhoz járjon, heti kétszer masszíroztatni, ha főzne, azzal is spórolhatna nem keveset... Mondtam azt is, hogy akár elmehetnénk mi is dolgozni, én egyetem mellett jövőre tudnék akár egész évben, tesóm meg nyaranta, szünetekben. Erről hallani sem akar, mert hogy nem azért szült minket, hogy gyerekként dolgozni küldjön és ezzel megbukna anyaként, nem a mi dolgunk ez.

Mindig panaszkodik, hogy utál ebben élni, de bármilyen alternatívát mondok, arról hallani sem akar. Jó, ne menjen el akkor dolgozni, ne mondjon le a megszokott életéről, de pl. mást simán kereshetne. A legjobb barátnőm anyja nemrég ment férjhez egy francia üzletemberhez, ingáznak Budapest-Monte Carlo-Párizs között, nyáron kapott a nő egy nizzai nyaralót tőle. Mondta nekünk, hogy menjünk ki anyával pár hétre, jót tenne, meg hátha anya szemet vetne kint valakire (jóban vannak, tudja mi a helyzet itthon). Anya erről hallani sem akart, hogy ő nem hagyja itt a házat hetekre, a nevelőapámmal mi lenne annyi ideig... Szóval még arra sem hajlandó, hogy ismerkedjen.


Panaszkodik, de ha lenne lehetősége arra, hogy változtasson, nem él vele.



2021. nov. 17. 09:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért, mert a pénz fontos.
2021. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Na de ennyire?

Beteg vagyok két napja, 24/7 látom, mit művelnek itthon. Kinyírják egymást, sokszor semmiségek miatt.

Pl. tegnap mondta a nevelőapám neki, hogy ma későn ér haza, mert munka után még megy teniszezni. Anyám erre felcsattant, hogy biztos valamelyik k...rvájához megy és akkor haza se jöjjön utána. Mondta, hogy nem, teniszezni lesz, de menjen ki nyugodtan anya, nézze meg, hogy ott lesz a pályán. Nem, ő aztán biztos nem megy, csináljon azt, amit akar.

Aztán ma anya közölte vele reggel, hogy hétvégére elutazik wellnessezni, ne gondolja, hogy neki nincs kivel tölteni az idejét. Utána ezen ment az ordítozás fél órán keresztül.

2021. nov. 17. 10:00
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennyire. Anyukádnak könnyebb luxusban élni lelkisérülten, ámbár tudván, hogy gyerekeinek is lesz pénze, mintsem hogy ő és ti is 8 órákat kelljen naponta dolgozni.
2021. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Ennyire, sok embernél a pénz majdnem minden elött vna.
2021. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Anyád akkor fog kilépni ebből a kapcsolatből, ha már mindketten kirepültetek
2021. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Bocs, hogy ezt mondom, de anyád jó dolgában már azt sem tudja mit csináljon. Nem dolgozik, nem főz, gondolom takarítónő is van...Unatkozik, kell a dráma. Amúgy mi lesz veletek, ha nevelőapád unja meg az egészet és "dob ki" titeket? Mentek az utcára?
2021. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ezt megtenné, már miattunk sem. Nincs neki vérszerinti gyereke, mi vagyunk neki a család.

Pl. velünk mindig normális, én is bármit kérek, kitalálok, azonnal csinálja. Tesómmal is mennek minden évben horgásztúrákra, síelni, most éppen motort néznek neki.

2021. nov. 17. 10:33
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen furcsa is, de valószínűleg jó így neki. De biztos hogy a legjobb a lehetséges variációk között.
2021. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Azért nem lép ki, mert valószínűleg(az eddigi leírásodból),anyukád a hunyó, ő gerjeszti, csinálja a feszkót,mert unatkozik.Fontosnak akarja érezni magát,akkor érzi hogy él, ha probléma van.Anyám is ilyen,mindenben kizárólag a problémát nézi, ha nincs ,akkor ő csinál.

Ebből csak akkor lesz baj,ha tényleg a nevelőapád egyszer megunja,és ő mondja,hogy vége.

Anyukádnak időben, és anyagiakban is végtelen lehetősége van bármire(az elmondottakból ítélve szeretőt is tarthatna),mégis a veszekedést választja,mert ezt tovább lehet mindenhol mesélni, hogy" jaj,klárikám, képzeld, a gyula megint...."

Sajnállak, nehéz lehet, semmi sem fog változni.

2021. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő fog kilépni, hanem apàd egy új fiatalabb nő miatt. Akkor kezdhet mindent élőkről..
2021. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!