Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyereket mennyire nehèz...

Egy gyereket mennyire nehèz így nevelni? Ha a szülő pèldàt mutat akkor könnyebb?

Figyelt kérdés

7 hónapos terhesen felszàltam a villamosra. Minden hely foglalt volt. Megàltam egy 4 szèkes helynèl. Belül ült egy idős hölgy, mellette egy fèrfi, előtte egy 10 èv körüli kisfiú, a fiu mellett pedig egy idősseb sràc. A fèrfi felnèzett, meglàtta a hasamat, felàlt, elnèzèst kèrt, ès àtadta a helyet.Jól esett a kis figyelmessèg. 2 megàllóval arrèbb egy idős hölgy szàlt fel. A kisfiú àtadta a helyèt, ès az apja làbàba kapaszkodott. leesett az àllam, pedig az apa nem szólt neki, meg az idős hölgy se.

Amikor picit nagyobb lesz a gyerekem, hogy tudnàm hasonlókra nevelni?


2021. nov. 19. 12:42
 1/9 Pekka ***** válasza:
98%
Csakis példamutatással lehet, szerintem.
2021. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyi buta, neveletlen, érzéketlen és hülye ember él a földön :)


Abszolut a te dolgod, hogy terhes vagy, senkire nem is tartozik, de mindenféle túlérzékenység nélkül teljesen természetes, hogy ha egészséges vagyok, akkor felállok és átadom a helyemet, hiszen neked nagyobb szükséged van rá. Ehhez még gondolkodni sem kell, sem túlérzékenynek lenni. Abban a családban ott más probléma is lehet.

2021. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Itt egyértelmű hogy az apja példáját követve allt fel a gyerek. Simán lehet, hogy a gyerek ha nincs ott az apja, marad ülve. Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy hogyan nevelted, a pillanat hatása alatt dönt majd, ha egyáltalán felmerül benne a gondolát.
2021. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Az ógörög bölcs szerint tanítani betűből is lehet, nevelni csak PÉLDAMUTATÁSSAL.
2021. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Példamutatás és szóbeli magyarázat. Nem ráparancsolni kell a gyerekre, hanem mondani hogy az a néni idős, biztos fáradt a lába, örülne ha átadnád a helyed. Vagy az anyuka a kisbabával biztonságosabban utazik ha le tud ülni.

Szerintem fontos hogy empátiát tanítsunk a gyereknek, tehát ne muszájból cselekedjen, hanem ismerje fel ha valamilyen helyzetben valakinek szüksége van a segítségre.

2021. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
miért lett lepontozva a kettes? talán nem kéne átadni a terhes nőnek a helyet?
2021. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ebben mi olyan különleges?
2021. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert sokan nem teszik meg azért különleges.
2021. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom,hogy nem csak példamutatás kell ilyenkor hanem egy kis magyarázat is. Ha az anyuka/apuka átadja egy kismamának vagy idősnek a helyét akkor a gyermek elkezdi feltenni a kérdéseit,mert nem érti. Hogyan is értheti,ha nem magyarázzák el neki,hogy ez tulajdonképpen egy illem. :)
2021. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!