Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves gyereked abba...

A 20 éves gyereked abba akarja hagyni az egyetemet, engeded/kell az engedélyed?

Figyelt kérdés

- Azért akarja abbahagyni, mert utálja, és ha elvégzi, akkor sem fog az adott szakmában dolgozni.


NNem tudja pomntosan, hogy mit akar csinálni, ezért külföldre menne ideiglenesen



2021. okt. 5. 11:34
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:

hogy viseled ezt?

Engeded neki, vagy úgy gondolod, nem is kell az engedélyed, mivel 20 éves?

2021. okt. 5. 11:34
 2/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell hozzá engedély, felnőtt, viszont elvárható, hogy felelős döntést hozzon, és a jövőre nézve legyenek alternatívái. Az kevés, hogy külföldre menne.
2021. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell a szülő engedélye.


Meg kéne érteni az okokat. ÉS neki is el kell magyarázni az indokokat hogy miért ne.


Sokan vannak így. Viszont az emberek nagyobb hányada nem abban dolgozik mint amit elvégzett. Vagy végez másik sulit.

Ha nagyon akarja át lehet menni egy másik szakra csak ha nagyon más akkor egyből alulról kell kezdeni.


Meg kéne hányni vetni mert itt már jóval több múlik mint egy gyerek hóborton.


Külföld oké, de ott is lehet folytatni adott esetben.

Ha van papírja mindegy milyen már jobb lehetőségei vannak. Bár külföldön meg nem annyira nézik a papírt.

2021. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
92%
En is ott hagytam 19 evesen, az en dontesem volt. Haza mar ugy mentem hogy nalam voltak a papirok, egyszeruen kiiratkoztam, nem kellett hozza szuloi engedely. Azt hogy hogy fogadjak majd a szuleid, neked kell tudnod, ismerned oket ennyire. Az enyemek megertoek voltak.
2021. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
82%
Én 22 évesen hagytam abba az egyetemet. Nagyon nem szerettem, és úgy éreztem csak a pénzt nyeli el, miközben haszna meg nincs. Folyamatosan buktam meg a tárgyakból, sosem szerettem tanulni, csak rám lett erőltetve a továbbtanulás. Szüleim nagyon ellenezték, de kitartottam az álláspontom mellett, mert tudtam hogy nem jó. Így tavaly márciusban kiiratkoztam. Szüleim tiszta rosszul voltak, hogy mi lesz így velem, és majd mehetek utcát söpörni, stb stb. Na most az lett ebből, hogy egy közepes méretű, gyorsan fejlődő cégnél kaptam irodai munkát dupla annyi fizetésért, mint amennyit anya keres 30 év munkaviszony után. Szóval én saját tapasztalatomból adódóan támogatnám.
2021. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
91%

Azért már elég nagy, hogy eldontse mit szeretne.

Nekem is papoltak és papolnak a mai napig, hogy minek hagytam abba, fejezzem be, de en semmi értelmet nem latom.


Lélekölő ugy bejárni valahova, hogy utalja az ember.


Úgyhogy nyugodtan tegyen belatasa szerint. Ha akarja kesobb befejezi(esetleg más szakra jelentkezik) vagy tanul teljesen mást.

2021. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
92%
Én is otthagytam. Kb. 10 évig hallgattam utána a nyavalygást. Így csóró lettem, úgy nem tudom, mi lett volna, ha elvégzem.
2021. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember. Mellesleg gondolom el se akartad kezdeni. Csak rád lett erőltetve
2021. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
48%
#5 Nem mindenkinél fog működni.... Sőt többnyire nem fog működni...
2021. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
98%

Azt csinál amit akar..van ez így, hogy idő közben jön rá az ember hogy rossz szakmát választott. Ne pazarolja rá az idejét/diákhitelt..


Viszont...

Van amúgy pénze külföldre menni? Beszél valami nyelvet?. Könnyű azzal vagdalózni hogy jhaj én megyek külföldre. Az elinduláshoz kell némi pénz is.

Mit akar kint csinálni? Takarít? Bírná csinálni vagy 1 hónap alatt belefáradna?

Én nem finanszíroznám a kiutat/kezdő tőkét mert nincs annyi pénzem.

Ha marad, nem tanul, akkor pedig menjen el dolgozni ahova tud. Ha nem csinál semmit akkor viszont látásra.

Anyám majdnem 40 éves koráig tartotta a bátyámat aki életművész volt (otthagyta a sulit, mindig külföldről álmodozott, sehova se ment dolgozni stb). Én nem fogok olyan lenni mint anyám...

2021. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!