Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkorunkban az apám engem...

Gyerekkorunkban az apám engem és az öcsémet soha nem bántott, de a nővérünket sokszor megverte. Időnként előfordul, hogy felnőttként is kezet emel rá. Hogy kezeljem ezt, hogy ne legyek olyan, mint apa?

Figyelt kérdés

Sajnos kiskorunkban volt, hogy én is megütöttem a nővéremet, de akkor még nem voltam teljesen tudatában a tetteim súlyának. Viszont akkor is megbántam ezeket a dolgokat. Apa viszont nem. Tegnap nagyapánk hagyatékáról beszéltek valamit, oda sem figyeltem, de a nővérem közbeszólt valamit és apa úgy arcon verte, hogy az egy férfinak is elég lett volna. Én nagyon sajnáltam őt. Sajnos gyakran észre veszem, hogy kiabálunk vele, vagy leoltjuk. Pedig én szeretnék vele normális lenni, és tegnap eldöntöttem, hogy mostantól jobban fogok vele bánni.Hogy csináljam, hogy levtkőzzem le a rossz berögződéseket?

23/F



2021. dec. 9. 14:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%
Elégnek kell lennie annak, hogy látod amit az apád művel vele és eldöntöd hogy te nem akarsz ilyen szörnyeteg lenni. Ha ez nem elég, akkor semmi, írhatunk akármit.
2021. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj de a nővéred minimum 24-25 éves felnőtt nő mi az hogy az apád veri 25 éves vagyok kb 17 évesen kaptam utoljára egy atyai pofont. Most megutne az apám lehet vissza kapná nem gyerek vagyok felnőtt ember a nővéred helyében lehet megkérném a pasimat/haveromat hogy pár haverjával várják meg az aput aztán törjék el kezét lábát többet nem fog előfordulni. Milyen gerinctelen nőt verni tuti valami gyáva féreg titeket azért nem mer mert fél hogy visszakapja
2021. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
99%
Az fel sem merül benned, hogy megvédd a nővéredet?
2021. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Szóban szoktam mondani, apának, hogy hagyja békén, ne bántsa, de nem veszi figyelembe. Olyasmiket mond, hogy ez ráfért és hasonlók.
2021. dec. 9. 14:59
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Az az apa aki igy veri a lanyat, sokszor szexualisan is bantalmazza. Az hogy 24-25 evesen is ezt megtehetik vele, arra utal, hogy erosen be van fenyegetve. Deritsd ki van e a hatterben rosszabb.
2021. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy abnormális család.
2021. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Mocskos hímsoviniszta szemétláda nőgyülölő az apád. Remélem hamarosan lesz egy rendes párja a nővérednek és helyben hagyja apucit. Én fel is jelenteném. Mit képzel am is, higy kezet emel csak úgy egy felnőtt nőre. Mondjuk kislányra se , meg fiú gyermekre sem. Én a helyedben bemosnék egyet annak a féregnek.
2021. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszen, egyszerűen azért bánik vele így mert lány. Apa szerint az igazi férfinek fiai vannak, főleg az első gyerekének fiúnak kell lennie. A lányokat meg keményebben kell nevelni, szót kell fogadniuk a férfiaknak. Mindig ezeket mondogatja.
2021. dec. 9. 15:07
 9/43 anonim ***** válasza:
99%
Apád full beteg! Nővéred amúgy veletek él?
2021. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy mocskos hímsoviniszta. Ez a világ elmúlt. Egyenjogúság van. Egy nő nem az alárendeltje egy hímneműnek sem, nem a cselédje. Fel kellene világosítani apucit, hogy ez már 100 éve sem volt már elfogadott igazából
2021. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!