Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni, hogy kozelebb...

Mit tudok tenni, hogy kozelebbi kapcsolatom legyen a lanyommal, vagy legalabb a parom es kozte levohoz hasonlo?

Figyelt kérdés

Nem hagy nyugodni ez a dolog.

Van a lanyom, 16 eves, es van a parom, akivel immar tizenket eve egyutt vagyunk. Tehat a gyerek 4 eves volt akkor, amikor mi osszejottunk, es bizonyos okok miatt hamar ossze is koltoztunk, azota funkcionalunk egy csaladkent. A parom turelmesen elnyerte a lanyom bizalmat. Mostanra olyanok, mint anya es lanya. Sokkal kozelebbi kapcsolatuk van, mint a lanyom es en koztem. En ezt persze nem sajnalom es nem is irigylem tole, csak jo lenne ezen valahogy valtoztatni. A parom termeszetes szemelyisege megnyero. Remek no, mindig is tudott vele leulni lelkizni, a noi dolgokat megvitatni, elso melltarto megvetele, elso menstruacional levo szorongas, kozmetikus, fiu ugyek... Anyakent viselkedett/viselkedik a gyerekemmel. En sajnos csendesebb tipus vagyok, eszreveszem, ami elottem zajlik, de nem tudok ugy leulni vele megvitatni a lelek bajos dolgait, az erdeklodesi korunk se egy (ritkan van idom olvasni, o falja a romantikus konyveket es a Mexicoi telenovellakat, parom is szereti az utobbit, pedig mar szazszor latta amiket ajanlj neki), igy hat kozos programok se jatszanak, de nem is igenyli. Nem kretaporral pelenkaztak, ugyanakkor viccesnek se vagyok mondhato. Talan az egyetlen jo bennem, hogy rugalmas vagyok, engedekenyebb, ertelmes szintig nem tiltok semmit, es a legjobbat szeretnem a lanyomnak, a csaladunknak. Kerdeztem a paromat, de neki se jut eszebe, programok hianyaban mit lehetne velem kezdeni, hogy kozelebb legyunk egymashoz, ugyanis amit a gyerek igenyel, azt leginkabb a parom tudja kielegiteni. Oszinten, kincsnek tartom a paromat, ha o nem lenne, mint anya az eleteben, ketten egyedul a koszoneseken, elkoszoneseken es megkoszonesken kivul nem sok beszed hangozna el. De nem is igazan akar megnyilni, korabban is probalkoztam beszelgetest kezdemenyezni, milyen volt a napja, mi van az iskolaban, mit tanultak, hogy megy az angol, mert tudom, hogy nehezseget okoz neki, van-e program aznapra, mit olvas jelenleg... egyikkel se arattam sikert, a konyvre pedig ujfent azt mondta, hogy a szokasos romantikus, tobbi kerdesre huzta a szajat. Nem problemas kamasz, nagy hisztik nem jatszodtak le meg, lazadni nem lazad, teljesen kiegyensulyozott es ertelmes, buszke is vagyok ra. Szeretni szeretjuk a masikat, nem semleges viszony, megsem az a nagyon jo "huha" apa-lanya kapcsolat. Anno tanultam vele (parom mindig is elobb ert haza nalam, altalaban o foglalkozott vele), de arra kereken kijelentette, hogy velem unalmasabb, szoval a szabad idomben sem lett, hogy tanitonak vagy kikerdezonek szegodok melle. Mara eleg nagy, az ilyeneket maganak oldja meg.


Tudtok valamit tanacsolni, ami lelkizos, szavak embere es koztem mukodne? Esetleg meg az jutott eszembe iras kozben, hogy tehetnem a hulyet, es ahelyett, hogy ujfent egyedul szervezek a paromnak romantikus estet (amikor ketten leszunk a lakasban, vacsora, oroko kedvence - a cserepes aloe vera, Harry Potter vagy A Titkok Konyvtara maraton a kedvenc edessegevel), kikerhetnem a lanyom velemenyet. De nem tudom, mennyire valna be, hiszen o is tudja, hogy mindent tudok rola... Vagy kedve se lenne, nem tudom.


2021. dec. 16. 02:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed hogy lenne-e kedve, ez azért könynen kiderül.
2021. dec. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Magyarán nem kedvel a saját lányod ,nincs semmilyen egyezés az érdeklödési körben

Lányunk nálunk velem jobban kijön mint az apjával,de vele is el van egy darabig van amit Pl apjával együtt tud csinálni Pl szerelni.

2021. dec. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az apaság döntő lényege, hogy jelen vagy a fontos pillanatokban. És hogy hoztál az életébe egy igazi anyát. És szereted őt. Már ezzel jobb vagy, mint az apák nagy része.


A lelkizést úgy kezdheted el, hogy te mondod el, ami foglalkoztat. Hogy szereted és úgy érzed, nincs elég progtamotok. Hogy arra gondolsz, bár olyan kapcsolatotok lenne, mint az anyukájával. Erre biztos nem lehet egy vállrándítás a válasz.

2021. dec. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Olyan közös program mennyire lehetne vele, hogy pl. látványosságok megtekintése, kirándulás stb?
2021. dec. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Gyakrabban kell vele olyan programban résztvenni, ami érdekli őt vagy amit élvezetből csinál. Akkor is, ha az neked nem annyira vonzó, kézreálló, élvezetes. És nincs mese, le kell vele ülni lelkizni. Ez az egyik legfontosabb szülői tevékenység. A leírt jellemrajz szerint neked nehezebb vele megtalálni a hangot, ami jó érv. De nem is tettél megfelelő erőfeszítést eddig.
2021. dec. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam apával, de nem azért, mert például nem szerettem. Ó, imádtam vele lenni, simán elmentem vele horgászni is csomószor, vagy egyéb közös apa-lánya programra, de nagyon-nagyon keveset beszéltem vele.


Mondjuk eleve visszahúzóbb vagyok, ő pedig - helyesen - nem erőltette. Kimutattam, hogy szeretem, csak inkább nonverbálisan, sok mosollyal, nevetéssel és kevéssé szavakkal.

2021. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Vagy kedve se lenne, nem tudom. - ezt viszont ne csináld. Hiszen hogy várhatnád, hogy nyisson feléd, mikor te sem mersz, hanem lerendezed ennyivel.


Kérdezd meg, kérd ki a véleményét, maximum nemet mond - vszeg nem fog, én sem mondtam sosem nemet apának ilyen kérésekre és jól esett, hogy megkérdez, mert másképp láttam a dolgokat (nálunk anya meghalt naaagyon régen, még kamasz voltam), pl ruhaügyben, mikor randizni ment meg ilyenek.

2021. dec. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
első körben gyakran -naponta többször- megölelegetném és elmondanám, mennyire szeretem. Pár hét múlva elvinném a gyereket egy hosszú hétvégére pecázni, vagy túrázni, vagy mittudomén hova, a lényeg, hogy kettesben legyünk pár napig.
2021. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem működik, hogy a párodtól kérsz pár tippet? Mindkettőtöket ismer, és tudja, hogy lehet közös hangot találni a lányoddal.

Ami nekem jutott eszembe, hogy együtt mehetnétek könyvet venni. Ajánlhatnál neki könyvet, amit te is szeretsz, és van benne romantikus szál. (Ken Follett-től A katedrális trilógiát tudom ajánlani. Két részből sorozatot is forgattak, nagyrészt Magyarországon.)

Esetleg közös kirándulás, biciklizés, akár hármasban is. Nem feltétlenül kell csak kettesben lenni.

2021. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes ezt túlbonyolítani és egyedül megfejteni. Mondd el a lányodnak, hogy szeretnél több időt vele tölteni, mélyebb kapcsolatot kialakítani, de nem tudod, hogyan sikerülne. Plussz a párodtól is kérhetsz benne segítséget, de leginkább a lányodtól kérj. Meg fogjátok találni a megoldást.
2021. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!