Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek elváltak a szülei,...

Akiknek elváltak a szülei, tartjátok/tartottátok azzal a szülőtökkel is a kapcsolatot, akivel válás után nem éltetek együtt?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 13:31
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
48 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert nem volt rám kíváncsi
2021. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanaz, mint az elsőnek. Szintén nem volt rám kíváncsi, így nem tartottuk.
2021. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
nekem a másik szülőm az ország másik felében lakik, de havonta egyszer egy hétvégére, illetve a nagyobb ünnepeken vele vagyunk. hetente kábé kétszer beszélünk telefonon.
2021. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A szüleim váltak el egymástól és nem én váltam el tőlük. Ezért én a mai napig tartom a kapcsolatot pedig 10+ éve váltak el a szüleim egy hangos szó nélkül.
2021. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

"Szerencsére" már felnőttként (25 évesen) éltem meg, hogy apám lelépett (másik nőért - de már közben is kavart vele évtizedek óta, gyerek is volt belőle - de még előttünk).


Előtte sem volt igazán kíváncsi senkire, saját magán kívül persze (például diplomaosztómkor bementünk közösen a családdal, de ő a kocsiból ki sem szállt, még fényképezkedni sem jött oda...).


Utána váláskor konkrétan ki akart minket az utcára tenni, elég nagy harc volt az egészért, végül hivatalos értékbecslés (ingó/ingóság megosztás) után öcsémmel kifizettük az ingatlan felét neki. Igaz utána sem hagyott békén, hiába volt hivatalos papír róla de az ügyvéd "kiokosította" szóval azóta csöndben van, szerencsére.


Néha még van 1-2 infó róla, hogy üzenget anyámnak, hogy ő nem haraggal vált el meg, hogy reméli jól van stb. Felőlünk nem érdeklődik, bár rám haragszik is, mert nem engedtem neki, hogy anyámat, öcsémet és engem kitegyen az utcára meg kicsikarjon még több pénzt.

2021. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én két éves voltam mikor elváltak a szüleim . Fiatalok voltak és apám félre ment . Anyám sajnos fiatal volt és nem is fejezte be a sulit . Apámmal maradtunk a tesómmal aki 5 éves volt. Éles váltás volt , mert ahogy anya kiköltözött az új nő egyből be . Egészen addig voltunk cukik míg nem lett saját gyereke . Szinte egyből teherbe is esett . Gyűlöltem mert megkeserítette a gyerekkorom . Bántalmazott fizikailag és lelkileg is. Apám nem hitte el hogy ilyet tenné , a mamámnak mondtuk és ő tudta hogy igazat mondunk . Próbált beszélni apámmal de vak volt a szerelemtől . Mire nagykorú lettem addigra elváltak ők is . De örökre bennem marad a bizalmatlanság . Anyám hol jött hol nem . Volt hogy hónapokig nem láttam. Nem hibáztatom. Valószínűleg neki sem volt egyszerű . Aztán 38 évesen meghalt rákban . Nagyon hiányzik . Nemrég született egy lányom és sajnálom hogy nem ismerheti. Próbálok jobb lenni mint az én szüleim.
2021. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

17 éves voltam mikor szétmentek a szüleim, apukámé volt a ház, így ő maradt benne és én is vele.


Anyukám visszament a szülőfalujába, ami elég messze van mindentől tömegközlekedéssel, főleg Budapesttől, ahol tanulok. Viszont legalább nagyon jó lett a kapcsolatunk, minden nap beszélünk, pár hetente megyek hozzá hétvégére, jót tett a távolság :)


Apukámmal, -akivel élek- viszont alig beszélünk napi pár mondatot, de nem mondanám, hogy rossz a kapcsolatunk.

2021. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen, kéthetente nála voltam hét végéken. Plusz voltak egyéb programok is.
2021. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Apám tavaly költözött el tőlünk, már nem volt túl jó a házasságuk anyával. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, gyakran találkozunk, valamilyen szinten még jobb is lett a kapcsolatunk, több a közös program, sőt, az új barátnőjével is jól kijövök.
2021. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Már nem éltek együtt amikor elváltak, ahogy tehettem elköltöztem utána már inkább csak apukámmal tartottam a kapcsolatot es ez a mai napig így van. Anyukámmal éltünk amúgy.
2021. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!