Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyum...

Mit csináljak, ha anyum folyamatosan rajtunk vezeti le a stresszt?

Figyelt kérdés

Már nem tudom, mit kellene vele kezdeni, belebetegedek abba, hogy folyamatosan üvöltözik.

És nagyon fájó dolgokat.

Tegnap mondjuk azt mondta, hogy lesz@rja a lelki egészségemet.

És 1 héten Legalább 3x elüvölti, hogy bárcsak ne lett volna gyereke soha, És hogy halnánk meg a másik két tesómmal.

Nem tudom felfogni, hogy mit tettem azért hogy a saját ÉDESANYÁM ilyet mondjon.

És egyszerűen nagyon bánt.

Történik valami a munkahelyén, És hazajön üvöltözni velünk.

Próbáltam már megbeszélni vele, hogy hagyja ezt abba, de neki ez úgy jön le, hogy nekem azzal van bajom, hogy segitenem kell a háztartásba.

Nem normális, és én már nagyon nem bírom, hogy úgy "beszél" velünk, mint a rabszolgákkal.


2021. dec. 21. 12:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Segítsetek neki . Beszélgessetek vacsora közben stb
2021. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Üvöltő emberrel beszélgetni, bravó.
2021. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Apukáddal mi a helyzet? Veletek él? Vele is üvőlt?
2021. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves vagy?
2021. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt kivanja dogolj meg az beszelgetni akar.... bravoo.
2021. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3#

Apukánk velünk él

Vele is üvölt, de nem olyan sűrűn, mert mindig az Ő oldalán áll.

Apum szerint kompromisszumot kéne kötnöm vele.


De megéri?

2021. dec. 21. 14:03
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
De szerencse, hogy nekem ilyen nem volt a családban. Akkorákat alá tudnék bszni, hogy pislogna.
2021. dec. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Kompromisszum?! Milyen kompromisszum? A leírt viselkedés elfogadhatatlan úgy ahogy van. Ez nem alku tárgya.

Azonban mégiscsak érdemes lenne megbeszélni ezt Kérdező! Arra nagyon vigyázz, hogy visszafogottan és illedelmesen beszélj! Olyankor is, amikor anyád üvölt vagy ha a szavadba vág. gyűjts türelmet! Ha 100-zor vág a szavadba, akkor 101-szer ismételd el a kérdésedet, vagy az észrevételedet! Ha lehet, akkor egy kicsit átfogalmazva, nehogy azt mondhassa, hogy valamit szajkózol.

A tárgyalást azzal kezd, hogy látszik, hogy ki van merülve és fel van zaklatva. Amikor ezzel futottatok 2-3 kört, akkor kezd el csak, hogy téged mennyire zavar, hogy ő - de fogalmazd át - idegbeteg állatként viselkedik. Ha apád a mondandódban le akar csitítani, akkor tedd fel neki a kérdést, hogy akkor mi legyen, nem beszélitek meg a helyzetet, anyád meg üvöltözhet tovább?

Sajnálom, apád egy puhapöcs vagy a szex vagy más miatt vak a bajodra, és anyád rángatja. Őrá ne számíts! Noha az egyik szülő dolga lenne a gyereket akár a másik szülővel szemben is megvédeni.

2021. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha semmire nem reagálsz vissza amikor elkezdi az üvöltözést, hátha egy idő után abbahagyja.
2021. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
#9 Nem fogja abbahagyni. Saját magát hergeli az üvöltözésével. Az én apám is ilyen volt. Egy dolgot tudsz tenni, hogy elköltözöl. Kollégium, albérlet. Az idegbetegség probléma, amit orvos tud kezelni, de elmenni nem fog, mert szerinte nincs baja. Ha meghunyászkodsz, akkor még nyeregben is érzi majd magát.
2021. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!