Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom az iskolát, folyamat...

Nem bírom az iskolát, folyamatosan hányok. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Szóval az a gond, hogy most vagyok elsős egy gimibe, és már két hónapja oda járok lassan de kb a stressztől minden nap hányok. Általánosban jeles voltam, itt viszont volt hogy órákat tanultam de hármast kaptam... Szóval a jegyeim miatt van azt hiszem.. Viszont nem akarok átiratkozni, mert utalom feladni.. És igazából kolis is vagyok, és az is megnehezíti a tanulást.. Annyira rossz volt, hogy kedden haza jöttem. Nem is megyek vissza.. mit csinaljak? Nem akarom abba hagyni, de ugy érzem nem is bírom.. Segítsetek!!

2016. okt. 26. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szedd össze magad és nőjj fel.. tanulj többet, ennél csak szarabb lesz
2016. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel és az osztályfőnököddel.
2016. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem a szüleimmel már amikor elkezdődött, és ők azt mondják hogy iratkozzak át.. Az osztályfőnököm pedig azt, hogy ne mert csak ez kezdeti nehézség.. Szóval más-más a válaszuk.
2016. okt. 26. 13:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó! Napi 6 órát, tanulok kb. 4 órától éjfélig fent vagyok és addig szinte csak házit írok és tanulok. Persze közbe tartok szüneteket is.
2016. okt. 26. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Valószínűleg akkor vagy nagyon szar módszerrel tanulsz vagy kegyetlenül buta vagy, én egyetemen sem tanultam ennyit, még záróviszgára sem, nem hogy középiskolában..
2016. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Hát helószia, ez minden gimnáziumban így megy. De basszus, ha már most ennyire megterhelő, akkor mi lesz később? 10.-ben? 11.-ben?..... vagy érettségi előtt?!........😨
2016. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne lepődj meg, ha elején nem tudod hozni azt a szintet, amit általánosban. Új környezet, új kihívások, magasabban van a léc is. Lehet amit általánosban " simán átogrottál, itt már csak közepesre (vagy arra se) lesz elég. Minden altalános iskolának más az erősségi szintje, és sok diak középsüliban szembesül vele, hogy talán az ö iskolája kicsit gyengébb szinvonalú lehetett..
2016. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha ilyen sok tanulással nem megy, akkor vagy menjél gimi helyett szakközépbe, vagy válassz valamilyen szakmát, ami érdekel, amit szívesen végeznél, vagy pedig elégedj meg a közepessel, az is egy jó osztályzat, és majd utána válassz szakmát, a gimi mégis ad némi általános műveltséget. Mert ezért tanul az ember, nem a jegyek miatt, azért, hogy művelt ember legyen. - A hányást meg kellene beszélni orvossal is. Hogy lehet ennyire stresszelni, hogy hány tőle az ember? Nem a gyomrodnak van valamilyen baja? Menj el orvoshoz, és azért - ha maradsz a gimiben - keress egy tanárt, aki suli után foglalkozik veled. Biztos csak egyes tárgyak mennek rosszabbul.
2016. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
folyt.: egyébként gimiben mindenki egy-két jeggyel rosszabb, mint általánosban volt - ez természetes. Úgy tanulj, hogy húzd alá a fontosabb részeket a könyvben, és amikor tanulod (pl. a történelmet), akkor már csak az aláhúzottat olvasd el. Ha háromszor elolvasod, annak elégnek kellene lenni.
2016. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1 ne tanulj mindennap elég 2 naponta esetleg hétvégén(persze kivétel az írásbeli)(max olvasd át az aznapi anyagot)

2 2-3 óránál többet ne tanulj és óránként 10 perc szünet.

3 aludd ki magad előtte, és próbáld élvezni a tanulást, ne kényszernek fogd fel

+szoc élet sport fontossága

ha végképp nem megy, keress gyengébb sulit a giminek nem arról kéne szólni h kihajtod a beled, arra bőven ráérsz egyetemistaként, vagy melóhelyen.(bár ott se kéne túlságosan)

2016. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!