Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiába nem élek itthon, sőt az...

Hiába nem élek itthon, sőt az országban sem, akármikor hazajövök apám nem hagy nyugton. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már két éve költöztem külföldre, de már nemsoká hazaköltözöm. Haza jöttem az ünnepekre + egy picit utána is maradok és apám végig itt van, és nem volt olyan nap, hogy valamibe bele nem kötött volna. Raktárat csináltak a szobámból már két éve és engem cseszett le, hogy nincs az elrakva, mikor 3 havonta járok haza pihenni, és találkozni emberekkel, ügyeket intézni, stb. Nem azért jövök haza, hogy az ő piszkukat takaritsam. Ha épp nem a rend miatt kapok szídást akkor bármi másért. Nem enged el a barátaimmal találkozni se. Múltkor vettem sütit a boltban a saját pénzemből, majd ahelyett, hogy megköszönte volna, leszidott, hogy nekem kéne sütnöm, nem megvenni.


Dolgozom, teljesen eltartom magam, tehát azt se tudná mondani, hogy amíg ő tart el addig az ő szabályai szerint kell éljek. Kint az albit én fizetem, egyetemet is én állom, mellette az összes repjegyet és az összes hazaút költségeit én fizetem magamnak.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. jan. 1. 03:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazajössz kiveszel albérletet, és önálló életet kezdesz. Azt veszel amit akarsz, és azzal találkozol, akivel szeretnél. Haza meg minél ritkábban látogatsz, hogy ne piszkáljon.
2022. jan. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

#1

Teljesen jó alternatívát ír.

Fogadd meg.

2022. jan. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha elkoltoztel, ráadásul külföldre, akkor nala neked nincs szobád. Volt, amíg otthon éltél. Azóta te ott vendég vagy, így neme remélem mi a problemad. Igen, pakolja el magad után.
2022. jan. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ilyen helyzetben hazajárnod. Ha mégis Magyarországon képzeled el az életed akkor menj albérletbe.
2022. jan. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Biztos vagy benne, hogy haza akarsz költözni? 🤣
2022. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Felnőttként miért is a volt gyerekszobádban héderelnél?


Arra a néhány napra is tudsz air-bnb-zni, vagy kiveszel egy szobát egy olcsóbb hitelben, és máris nincsen ilyen problémád.

2022. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Állj a sarkadra.Miért akarsz hazajönni külföldről? Azt meg fogod bánni szerintem.
2022. jan. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A távolság és az önellátás nagyon fontos dolgok, de önmagukban nem érnek semmit, ha nem húzod meg a határaidat. Amikor gyerekként kezel, megszabja, kivel találkozhatsz és kritizál, akkor világossá kell tenni számára, hogy felnőttél, nem vagy rászorulva, és ha nem teszi a társaságát elviselhetővé (nem adja meg ugyanazt a tiszteletet, mint bármelyik másik felnőttnek, pl. a szomszédnak), akkor nem fogod keresni - ezt persze be is kell tartani. Sokan azt hiszik, hogy előjogaik vannak a felnőtt gyerekükkel szemben, és nyugodtan lehetnek birtoklóak, tapintatlanok és kontrollálók. Ha következmények nélkül hagyod a viselkedésüket, magától nem fog változni semmi. Tudom, hogy ez nem egyszerű, mert aki a felnőtt gyerekét nem tiszteli, az korábban sem tisztelte és adta meg az életkorának megfelelő mértékű szabadságot a gyereknek. Ebből kitörni nehéz, ha ebben nőttél fel, de nem lehetetlen. Ha nem változik, és ez az életedet megkeseríti, akkor célszerű a kapcsolatot ritkítani vagy megszakítani. Nem tartozol senkinek sem azzal, hogy rendelkezésre állj, mint boxzsák vagy a hatalmi komplexusok kiélésének eszköze.
2022. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A bátyáim még itthon laknak, mert neki az a mániája, hogy ne is nagyon költözzünk el később sem, a szobámból pedig nem tud semmi mást kialakítani. Haza azért szeretnék költözni, mert nem vagyok boldog ott ahol élek,az egyetemet pedig online is be tudom fejezni. Ezek mellett nem kapok szakmabeli munkát, pedig itthon eddig bármire jelentkeztem korábban, megkaptam és már két éve keresek munkát.

A probléma az, hogy ide kell majd mindenképp jönnöm egy pár hónapra, mert munkát nem fogok kapni rögtön, hogy albérletbe el tudjak menni, és szerencsére ő is külföldön dolgozik és csak hétvégente látom.

És kedves #3. Magam után elpakolok hidd el. Nekem a problémám azzal van, hogy nem volt egy szabadnapom sem munkában az elmúlt 2 hónapban, és amikor haza jöttem azzal a reménnyel, hogy tudok majd pihenni, akkor is az Ő(!) ganéját kell takarítanom és nem a sajátomét.

2022. jan. 1. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg szokd meg, mert jobb nem lesz. Pár hónapig el kell viselned, megbeszélni úgy sem tudod vele ezenkívül meg nincs más mód. Külföld meg elég nagy szóval attól még, hogy az a hely pont nem tetszik tudsz nézni mást is.
2022. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!