Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik külföldi országban...

Melyik külföldi országban élhetnénk jobban, mint itthon? (bőv. lent)

Figyelt kérdés

Párommal egyre inkább elegünk van a magyar diktatúrából.

Én a harmincas éveim elején járok, párom néhány évvel fiatalabb.

Gyerekünk nincs, de tervezünk a közel jövőben, és házat is akartunk venni....de lassan lehetetlen lesz BP környékén, a mi bérünkből.

Tapasztalatok:

nekem: 1 év teherfuvarozás, majd 12 év logisztika, raktározás, fuvarszervezés

párom: 2 év vendéglátás, 4 év irodai admin

Nyelv:

nekem: erős közepes német, nagyon alap angol

párom: kicsi angol

Fizetésünk jelenleg: nettó 500 kettőnknek.


Mivel nekem a német az erősebb nyelvem, ausztria, németországban gondolkoztam elsőnek. Elhelyezkedni esetleg osztrák-német belföldi kamionosnak, kb 2000 eur a kezdő fizu. Párom meg otthon babázhatna...legalábbis kezdetben.

Nyilván ott így megint csak albérletben élnénk, és nem tudom mennyivel nőne az életszínvonalunk...


De ezért fel kéne adnunk: kényelmes munkakör mindkettőnknek, rugalmas home officeval, és a viszonylag közel lévő családtagjainkkal.


Amitől tartunk itthon: nyugdíjunk már nem lesz (de azért a fizum bő 1/3 át levonják) így arra is kéne valamicskét félretenni, házat venni bp környékén csak jelentős, havi több száz ezres törlesztővel tudnánk 20 évre..., közlekedéskultúra romokban (képesek egy nőt is megütni ha véletlenül valamit elront, csak mert nem vezet rutinosan, lásd vezess.hu videók) egészségügy, oktatás romokban, ha nincs pénzed meghalsz kb. Oktatás olyan amilyen.


Aggodalmunk: jobb lesz-e kint? lassan 35 leszek lehet már késő ebbe belekezdeni? megéri feladni az itthoni kényelmes pangást, egy kinti talán jobb színvonalért?

Ha kiköltöznénk, utána már biztosan nem jönnénk vissza mo-ra



2021. nov. 18. 08:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Várjátok meg ti is a választásokat - pár hónapot már féllábon is kibírunk...

Ha nem lesz komoly változás, megyünk mi is!!!

Csak menjetek el szavazni az Összefogásra!

Különben mi is - hasonló okokból és hasonló tudással - megyünk akkor Németországba ha Orbán továbbra is a magyarok nyakán élősködik.

Addig tanuljuk a németet - de nagyon reménykedünk, hogy maradhatunk...:)

2021. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Észak Korea.
2021. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Moldova,macedónia,albánia,bosznia,montenegro,koszovo szerintem pont jó volna kezdésnek.
2021. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha lépni akartok, és nincs ami visszatartana pl beteg szülők akkor azt minél hamarabb nyilván.


Kulcs kérdés a nyelvtudás. Amire szépen rá is világítottál.

500 nettó kettőtöknek összesen Magyarországon sem sok pénz. Egy család alap kiadásai nem luxus 3 főre 500-600k per hó tól indul. Anyagilag is megérné nektek.


Német miatt felírnám a listára Svájc német részeit is.

(Svájcban élek a Francia részen)

Bár ugye itt mások a szabályok hiába vagy EU állampolgár.

3 hónapon túli tartózkodáshoz engedélyt kell kérni.

Ausztria, Németország ilyen szempontból jóval egyszerűbb menet.


Teherfuvarozás ha nemzetközizel akkor azért megvan a 3000 környéke nettóban. EUR ról beszélünk. Igen a hátránya hogy nem alszol mindig otthon.

Logisztikushoz szerintem B1 de inkább B2 nyelvtudás kell.

Illetve lehet angolt is kérik hasonló szinten.


Hát ha nincs gyerek és elég erős a kapcsolat úgy érzitek akkor az egyik legjobb megoldás ha te ellőre mész, akár már munkára vagy munkát keresel. Elkezdesz dolgozni.

Közben a párod ráfekszik a Németre ezerrel. Asap már most.

Alapok gyorsan megvannak. Nekem nyelvérzék nélkül munka mellett A2 egy év alatt meg volt. Tegyük hozzá hogy napi átlag minimum 1 óra tanulás megvolt. A2 nem sok, de gagyogni már lehet. (Francia jóval nehezebb :D) Ha több ideje van akkor gyorsabban tud haladni, ha jobb a nyelvérzéke akkor még jobban.

Ha ráfekszik egy év alatt meglehet a B1 szerintem. Nőknek ez úgy is jobban megy. Meg hát nem baj ha leáll a magyar TV ről, és magyar videókról és Németeket néz.


Mondjuk lényeges milyen a munkája, mert nemzetközi multiknál előfordul hogy elfogadják az angolt.

Papír nem jellemző hogy kell, hanem beszélni tudj meg kommunikálni.

Egyszerűbb munkákra meg elfogadnak nagyon alap német nyelvtudást is.

Ha látják hogy hajlandóak vagytok tenni azért hogy tanuljatok, és megbízhatóak vagytok, akkor bízni fognak bennetek és lehet haladni felfelé. Gyári melóra el szokták fogadni az A2 -s tudást.

Gyorsan ki tudtok tűnni a sok ember közül aki nem hajlandó még németül se tanulni. Mondjuk ez Svájcra nem jellemző. Oda be sem engedik a lébecolókat.

Nem egy topp meló de takarításra nem kell nagy nyelvtudás. Hotelekben is szoktak keresni embert ha másra nem legalább szezonra. Mondjuk most hogy a Covid gyorsít így nem tudom ezzel mi lesz. De egyébként ne riadjatok vissza. Covid alatt is működik minden.


Ami nagy különbség az a lakásás bérlése. Menete mindhárom országban hasonló. Akkor jelentkezhetsz lakásra ha van már lakásod. Vannak olyan megoldások amik ezt áthidalják, és be tudsz jelentkezni. 1-2 embernek jók családdal már macerás. Viszont a laks bérlési költségek azok mellbevágóak lehetnek Magyarországhoz képest. Minden más nem olyan vészes. Egy keresős családmodellben nehezebb megélni, de mint látod te is lehet.


Csapd fel az FB megfelelő országgal kapcsolatos csoportjait és ott tudsz segítséget kérni.

Kamionsofőrként én a helyedben eleve keresnék cégeket és egyből jelentkeznék is. (Egy össze szedett CV németül sokat tud segíteni) Lehet érdemes odastartolni fizikailag és megmutatni magad és leadni egy CV -t. Lehet egyből le is áll valaki beszélni veled hogy mizu. Kamionsofőr hiány van mindenhol.

Lehet írnak olyanok akik eleve ott dolgoznak magyarok és elmondják mi a menete náluk.


Üljetek le, gondoljátok át, és csináljatok haditervet. Azt nem tudom mennyire díjazzák ha egyből babával indítotok, és mik a buktatói.

Nem igen lehet otthon lenni a gyerekkel 3 évet mint MO -n...


Haditerv után álljatok neki a műveleti résznek. :)


Mivel nyelv miatt neked nagyobb az esélyed, szerintem egyből kereshetsz is állást. Párod meg feküdjön rá a németre. Ne holnaptól meg jövő héttől, hanem mától.

Nem írtad hol laktok de Budapesten Az osztrák intézetben szerintem elég jól tanítanak, és a tanagyag is nagyon feküdt. Persze nekem.

Interneten aztán kismillió segédanyagot találni, de telefonos appok csak segítenek, nem tanítanak annyira. Nem arra feküdnék rá.

Előre mész ha van állásod. Bérelsz egy lakást és ha letelt a próbaidőd akkor tud utána menni a párod is. Távkapcsolat lehet problémás igen...

Oltásotok legyen, nyugati mert különben szenvedés lesz az ügyintézés és a közlekedés is. Lehet anélkül is de orrba szájba teszteket kérnek. Hiába jelentősen olcsóbb, esetenként full ingyenesek idő és macera. Idő tényező pedig lehet gond.


Jobb lesz -e kint? Röviden igen.


Hoszabban:

Nyugodt életkörülmények. Nem igen fognak gyűlölködni körülötted, sem politikával kínozni. Téged is már csak az internetről fog érni a nyomás.

Anyagi része. Ausztriában 14 havi fizetés van.

Egyik nyár elején másik dec elején hogy túl éld a sokat költős időszakokat.

Németeknél cége válogatja inkább.

2000 nagyon kezdő fizetés

Gyári melón bőven mehet ez alá is...

Belejöttök aztán lehet felfelé kapaszkodni.

2 keresős modellben 2500 fejenként összejön. 5000EUR használható összeg.

Mindegy milyen felállásban jön össze. Ebből kb 2-2,5k eltehető minden hónapban.

(Magyar nyugdíjatok így sem lesz, tehát arra ha eddig nem tettetek félre önkéntes magánnyugdíj pénztárban vagy egyéb konstrukcióban, nyugdíj biztosítás csak nevében jó konstrukció akkor eleve nem számíthattok sokra. Nyugaton az önkéntes része teljesen elfogadott és a nagy többség fizeti is annak ellenére hogy az állami is létezik.)

Van EÜ. Tehát mindenáron megpróbálnak ellátni. Színvonal magyarhoz képest űrtechnika. Országonként eltérőek a szabályok, ezt figyelembe kell venni.

Élelmiszerek ára ua vagy ha ügyesek vagyok olcsóbban is ki lehet jönni. Ha nem figyelitek akkor valamivel drágább lesz de nem vészes. Viszont a minőségbeli ugrás az mellbevágó lesz.


Ja ami fontos Nettó fizetésekről beszéltünk.


Svájc másabb. Fizetéseket nyugodtan szorozhatod közel kettővel.

Árakat is :D (Na jó nem teljesen, lakást bérelni drága 1000-2000 régió függő, kaja is drága de nem annyival, hús az dupla a némethez képest is, többi olyan 20-30% -al. Amiben emberi munka van az drága kifejezetten.)

2 keresős modellben 2-3 fős családban a nettó kereset fele eltehető. Az olyan 3000-4000EUR. Persze ha nem élsz nagy lábon.


Nyelvtudás a kulcs. Ha szorgalmasak vagytok találtok melót, és meglesz a számításotok, és a jövőtök is.

Család nyilván Ausztria Magyarországi feléből érhető el könnyedén.

Ott némileg mérsékeltek az életkörülmények. Bécs persze nagy felhúzó erő.


Haditerv és hajrá.


Sok sikert!

2021. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Ez nagyon szép volt.

2021. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt hiszi valaki hogy ha tegyük fel az ellenzék győz és meglesz a 2/3 -os többségük és tegyük fel félreteszik minden esetben az ellenségeskedést és tisztán az ország érdekeit nézik többségében, lerombolják a pénzszivattyúkat és az ellopott pénz felét visszaszerzik akkor is évtizedek kellenek hogy minden helyreálljon.

Szlovákia kb 15 éve elkezdett egy reformot. Mára határozottan és keményen előttünk járnak. Őket be lehet fogni. Csehek már elérték a Portugál életszínvonalat.

Ausztria olyan magasságokban van még az EU -ban is ami 100 év alatt sem behozható. Ezt ne is várja senki.

Szerintem a sok sz@rság nem lett volna az elmúlt 100 évben akkor kb Belgium szintjén élnénk. Ami elég jó, de még ők is le vannak erősen maradva a sógorokhoz képest.

Rombolni könnyebb mint építeni. Rövid távon 5-10 év alatt jelentős változásokat nem lehet elérni. Középtávon már igen.

Szóval ha jó irányban is indul el az ország akkor is még évtizedekig le leszünk maradva mint a bili füle.

Ezt érdemes átgondolni. Aki aggódik ma Magyarországon a megélhetése miatt, és nem látja a jövőjét 100% ban, hát az bizony valószínűleg nyugaton jelentősen jobban tud majd boldogulni. Sima 2 kezi melósként is.

Akit a politikai légkör és a gyűlőlétkeltés zavar csak annak pár év alatt vége lehet, és visszatérhetnek a 2000 évek eleji fejlődést mutató jelek.

2021. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok kifejezetten külföld párti és össze is foglalták itt már jól a dolgokat, nekem egy valamin akadt meg a szemem.

Nyelvtudás nélkül "majd valami lesz" alapon, ne induljatok neki, főleg ne egy kismamával. Biztos, hogy egy ilyen bizonytalan állapotban, helyi nyelvtudás nélkül a párod várandósságra vágyik? Sokszor magyarul is nehéz megérteni az orvosi szakszavakat, összerakni mikor hova kell menni, milyen vizsgálatok vannak, milyen juttatások járnak, stb. Ez egy idegen országban, nyelvismeret nélkül hatványozottan igaz. Én nem vállalnám fel nőként.

2000 euróért, ráadásul kamionosként (akár nemzetközi), szerintem nem éri meg elmenni. Nemzetközi kamionosként itthon is meg lehet keresni ennyit, az más kérdés, hogy sosem vagy otthon.

Legyen tervetek és célotok. Döntsétek el, hogy milyen idősávban mit szeretnétek (gyerek kérdés pl.) és azt milyen ütemben alapozzátok meg.

Szerintem ha valaki egy életre készül elmenni, akkor sosem késő. Van ismerős család, akik két gyerekkel indultak már neki.

Összességében a bevételetek miatt mindenképpen érdemes elgondolkozni rajta, ez tény. Ebből itthon Bp. környékén kb. családként vegetálni lehet sajnos.

2021. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 Annyit hozzá tennék hogy 2000 eur Magyarországon nemzetközi kamionosként elehető, de nem mindenkinek, egy szűkebb rétegnek csak.

1500-1600 reálisabb.

Belföldön dolgozva 1000 talán 1100... Többsége 700-900 között keres felföldön.

2021. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8# Nyilván nem azonnal hullik az ember ölébe, mint semmilyen szakmában, de azért nem elérhetetlen kategória. Persze ott van mellette az, hogy tényleg alig van otthon az ember, ami nem túl "családbarát".

Budapest környékén szerintem az 1100 belföldiként simán általános, nem túl kimagasló, de lehet érdemes más jogosultságok irányába is nézelődni (földmunkagép kezelő, darukezelő, stb.) és ennek többszörösét is megkeresheti.

Ezt csak azért hoztam fel, mert ha a családi bevétel annyit változna a nem túl kiforrott tervek mellett, hogy 2 személy helyett 1 keresi meg azt az 5-600 ezer forintot, amíg a pár női tagja babázik, ezért szerintem nem érdemes "világgá menni", ráadásul a nyelvi akadályok miatt nem is néznek egy túl komfortos helyzet elébe várandósan.

2021. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hello.

Szerintem nagyon valószínű, hogy a nyelvtudás hiánya miatt te inkább egy gépkocsi vezető mukát ttudnál megcsípni, apárod pedig max. valami takarítást vagy hasonlót, ha csak nem full-time anyuka lesz.


Én azt mérlegelném, hogy lehet, hogy kamionosként jól keresnél, de csak mutatóba látnád a párod és a gyereketek, ami az életminőségben jelentős visszalépés lenne.

Azonkívül kint élni és gyereket nevelni egy idegen országban egy nőnek nyelvtudás nélkül nagyon komoly kihívás, szerintem sok kismama őrül bele a felnőtt kapcsolat hiányába itthon is, magyar környezetben, nehogy külföldön.

Budapest környékén reménytelen lehet a lakás nem gondoltatok vidéki helyszínben?

2021. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!