Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire számít a gyerek...

Mennyire számít a gyerek sikeressége a szülő támogatásától?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 20:10
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológiában van egy olyan fogalom, hogy "core beliefs". Nem tudom, magyarul mi a szakmai megnevezése, de az a lényeg, hogy életed első néhány évében ez kialakul benned, tulajdonképpen egy hitrendszer vagy program, ami nagyrészt tudatalatt működik benned, és ez irányítja, hogy hogyan állsz hozzá magadhoz, a világhoz, a kudarcokhoz, az emberi kapcsolatokhoz stb.


Ez nagyon nagyrészben a szüleidtől függ, vagyis a nevelésüktől, ők ültetik el benned. Sajnos ha rossz dolgokat programoznak a gyerekbe, akkor azt felnőttként már nagyon nehéz átírni.


Ez kb 80%-ban meghatározza, hogy sikeres lesz-e a gyerek vagy sem. Mivel ez adja meg, hogy mennyire fog bízni önmagában és másokban.


Csak a maradék 20%-ot teszi ki a többi tényező, pl az anyagi körülmények, fizikális egészség stb. De ha a személy core beliefs-e jó, akkor simán leküzdi a külső nehézségeket, így lehet, hogy valaki kiemelkedik a szegénységből vagy élsportoló lesz testi fogyatékossággal stb.

2022. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is is-is. Ez eléggé összetett. Van példa mindenre. Személy szerint én lúzer lettem. Voltak anyagi nehézségeink, de az a tanulást nem befolyásolta. Nálam inkább lelki oka van, hogy egy rakás sz.r vagyok 30 évesen. Akár mit is tettem, akkor sem kaptam sosem elismerést. Mikor annakidején nem vettek fel elsőre a lakóhelyemen lévő egyetemre, akkor nem engedte anyám, hogy másik városba menjek, mondván, hogy tuti csak elkallódok. (Persze lehet mondani, hogy egy 19 éves nagykorú, de az sajnos semmit sem jelent, nem voltam abban a helyzetben, hogy márpedig megyek, mert a kolihoz sem volt hajlandó a papírokat megkérni). Visszatérve az elkallódós dologra, az volt a vicc, hogy erre a feltételezésre nem adtam okot, sosem voltam egy balhés életű, fogalma sincs arról, hogy milyen egy problémás tini...szóval maradtam a volt sulimban okj-n. Utána kaptam állandóan a gúnyolódást, h okj...a vége az lett, h okj után egyetemre mentem, természetesen direkt másik városba, akkor kaptam, hogy úgyis ki fogsz bukni stb. kedves szövegeket. Sajnos az egyetem nem váltotta be akkor a reményeimet, depressziós lettem és otthagytam álmaim szakját. Átmentem egy másik szakra. Betegség miatt ott is megcsúsztam. Összeszedtem magam, hogy nem adhatom fel. Majd majdnem másfél év boldogság után összeomlott az életem. A főiskolát azóta sem fejeztem be, bár idén beakarom, de már csak azért, hogy ne a végén adjam fel és menjen pocsékba sok év. Közben beíratkoztam az álmaim szakjának okj változatára és azzal is hamarosan végzek. Sajnos idő kellett ahhoz, hogy rájöjjek, hogy hagytam magam negatívan befolyásolni. Nem szabadott volna magamra erőltetni olyat, ami nem okoz örömet. Szóval hamarosan 30 leszek és még nem volt normális munkám, ami szakmai. (Egyetem alatt dolgoztam, magamat tartottam el, csak diákmunkán keresztül gyárban). Az egyetlen ami nyugtat, hogy a 3 végzettségemből 2 itt is és külföldön is piacképes és hiányszakma, így talán 30 éves nőként nem leszek munkanélküli. Szóval nálam lelki oka volt.
2022. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
95%

Nem egyszer láttam (uncsi tesók, egyéb ismerős), tanult, átlagnál jóval intelligensebb, jómódú szülők, szerettel bántak a ygerekekkel, bátorították őket, stb.. Szóval ne ilyen teljesíthetetlen elvárásokra vagy hasonlókra gondolj. Az egyik gyerek eddig 3 főiskolát elkezdett, de egyet sem fejezett be, most megint első éves, a másik második neki futásra egy rettentő gagyi szakon végülis lediplomázott.

Aztán van, aki lelép 18 évesen, minden támogatás nélkül felépít egy sikeres életet. Mindenre van példa. A jó háttér sokat számít, de messze nem minden és főleg nem garancia.

2022. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hoznék fel ellenpéldát mert összességben én is úgy gondolom hogy rengeteget számít a szülők lelki támogatása, tehát nem feltétlenül az anyagi. És az hogy vannak kivételek az nem változtat a véleményemen. Tehát ha szeretnek és foglalkoznak egy gyerekkel képességeinek megfelelően akkor nem lesz belőle sérült felnőtt, és jobban fog boldogulni később. És számomra is egyértelmű hogy gyermekkorban rengeteg minden eldől.
2022. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%
Tehát ha szeretnek és foglalkoznak egy gyerekkel képességeinek megfelelően akkor nem lesz belőle sérült felnőtt, és jobban fog boldogulni később --> Messze nem ilyen törvényszerű, és nem csak 1-2 kivétel van. Sérült pedig akkor is lehet valaki, ha a szülei minden tőlük telhetőt megtesznek, traumák nélküli élet nincs. Nem hiszek abban, hogy a gyermekkorban minden eldől véglegesen. Alábecsülik manapság az emberek a szabad akaratot valamiért.
2022. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy előfordulhat, és persze hogy nem törvényszerű Épp ezért írtam hogy szerintem attól hogy vannak kivételek attól még nagyrészt igenis számít.
2022. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
67%
Nagyrészt persze, hogy számít, csak nem determinál.
2022. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
94%

#13 és akkor te már el is ástad ezeket a gyerekeket? Csak mert rossz szakra mentek tanulni? Később még simán lehetnek sikeresek, lehet át kell nyergelniük és még megtalálhatják a hivatásukat.


Az meg alapból hülyeség, hogy kívülállóként te megmondod, hogy nevelték a gyerekeket. Sok fontos eleme a nevelésnek annyira tudatalatti vagy annyira nüansznak tűnik, hogy egy külső szemlélő észre sem veszi.

2022. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
18. Na meg hányszor van az, hogy a tökéletesnek tűnő apuka, anyuka veri a gyereket és vagy lelkileg terrorizálja, miközben a rokonok, kollégák, barátok mit sem sejtenek. Ezt sosem lehet tudni.
2022. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
20%
Ehhez elég arról elgondolkodni, hogy az egyik gyereknek mért van 9 vagy 4 évesen nagylemeze neki írt világslágerekkel, míg a másik ugyanolyan tehetségesnek nincs. Ha nem első generációs művész és a szüleinek lemezkiadója van és zenetanárok, akkor máris megvan a válasz.
2022. jan. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!