Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire számít a gyerek...

Mennyire számít a gyerek sikeressége a szülő támogatásától?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 20:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
22.: Szerintem pont a Jackson család a létező legelrettentőbb példa, amit az ember felhozhat... De lehetne mondani Britney-t, aki jóformán 40 évesen szabadult meg a zsarnok apjától, Lindsay Lohan-t, Macauley Culkin-t, stb. Híresen belenyomorodtak az életbe mindannyian, a szemünk előtt.
2022. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
45%

Utólsó végül aki ezeket az elvárásokat nem tudja teljesíteni nem ember sz@r szülő mert készen nem tud mindent a gyerekének az ölébe tenni

Hát igen végül is sokan vagyunk az idősebb generáció már élt eleget csak úgy is most.màr a gond van vele Amie van már itt az ideje hogy a fiatalé legyen

Pont ez érezhető Rossz nêven veszik azt hogy az idősebb generáció is élvezze amiért megdolgozott hisz az egyértelmű az ővükê

Èrtjük!

2022. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Külön kellene választani az anyagi támogatást és a lelki támogatást. Mert a kérdésbol ez igazából nem derül ki. Én úgy értelmeztem először hogy inkább a másodikrol van szó.

A sztárok akiket felhoztatok fogalmunk sincs hogy mennyi lelki törődést és szeretetet kaptak az anyagi támogatások kívül. Semmit sem tudunk róluk és az életükről. Mert az újságban elmesélt sztorik 90 %-a nem igaz. Az emberek hajlamosak azt hinni hogy ismernek valakit ha az az újságban szerepel.

2022. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
40%

"Pont ez érezhető Rossz nêven veszik azt hogy az idősebb generáció is élvezze amiért megdolgozott"


Élvezze, de akkor ne vállaljon egy emberi lényt, akiért annál nagyobb felelősséget és áldozatot kell vállalni, minél többet akar kihozni a jövőjéből.


Nem a gyerekétől kellene megvonni ezeket a dolgokat a saját javára, hanem a saját szüleitől kapnia az embernek. És attól, hogy ad valaki a gyerekének egy életkezdéshez elegendő anyagi segítséget, nem lesz kapásból földönfutó. Szüleimnek csodálatos nagy lakásuk van, mégis tudtak nekem otthont adni. Nekik itt volt 40 aktív év ezt előteremteni, nekem is lesz 40 aktív évem, hogy ehhez hozzátegyek és a gyerekem mégtöbbet kapjon, plusz még mellé örököljön is.


Ja, és nyuszika, anyám nyugdíját jelenleg én pótolom ki. Hogy honnan van rá pénzem? Nem megy el albérletre, mert a saját otthonomban lakhatok. Van időm foglalkozni vele, látogatni, mert nem a létfenntartásért küzdök. Van időm figyelni a szeretteimre, akik figyeltek rám, mert biztosítottak olyan körülményeket, amik között időben szerezhetek normális végzettséget és nem amiatt kell gürcölnöm, hogy legyen hol élnem.



Mennyien elfelejtitek ezt a kis apróságot. Megy a hiszti, hogy a gyerek miért nem látogat gyakran... Csak nem azért, mert tanul és párhuzamosan dolgozik vagy épp külföldön dolgozik, hogy még ebben az életben legyen saját otthona? Ha megkímélik neki ezeket a köröket, tud energiát fordítani a saját gyereke elindítására és a saját szülei gondozására. Anélkül még a megfelelő motiváció mellett is nehéz...


Dehát lehet önzőzni, élvezze csak a javakat, majd a gyerek is élvezi a sajátját. De akkor mindenki gondoskodjon magáról 30 év múlva is, drágám.

2022. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon egyszerű hasonlattal lehet szemléltetni: egy futóversenyen a rajtnál az egyik versenyző kisportolt, felkészült, a legjobb futocipoben, ideális táplálkozással áll, a másik meg akar cipő nélkül, kapkodva, és eldordul a rajt!

Hát pont ekkora különbség van abban, ki az akit támogattak a szülei.

De az ember életének a mércéje és értelme nem a siker vagy a vagyon felhalmozasa. Erre pont azok az öregek fognak először rádöbbenni, akik dafke vegignezik hogy teremti majd meg a gyerek is 0-rol az életet, mert "O is megdolgozott érte most had élvezze".

Az én életem egy különösen szomorú példája ennek. Jó is hogy ez a kérdés emlékeztet arra hogy ne koltsek felesleges kényelmi baromsagokra penzt.

2022. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

34 Te nagyon okos nyuszika!

Ki mondta hogy azt szeretné az idős hogy gondoskodjatok róla!

Ijesmi meg sem fordult bennem a fiatal élje a maga életét Mi a párommal már eldöntöttük hol töltjük és hogyan a tehetetlen napjainkat

Soha nem vártunk senkítől semmít

A nyugdíjjárulék mértékét sem az öregek szabják meg!

Máskülönben te mindent megkaptál teljesen normális hogy most te vagy a soron én ezzel NEM dicsekednék!

2022. jan. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

34 Azon is gondolkozz el nem mindenki anyagi hejzete engedi meg hogy 20-30milliót autót adjon plusz kifizesse a tandíjat az egyetemen

Aztán tartson el még egy családot önmagán kívül

Nagyon sok család rendszerváltás után önhibáján kívül elszegényedett örült hogy a fen tudta tartani a saját otthonát ki tudta taníttatni a gyerekét

Van olyan fiatal felnött aki ezt belátja esze ágában sincs követelőzni és gondoskodik a szüleiről holott ezt senki nem várja el

Ugye van a másik véglett ahol ez alap

2022. jan. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
95%

Én se szeretem amikor ennyi miatt ítéletet mondanak. Pl vegyük az egyedül maradt szülőket. Így tervezték? Biztos hogy nem. Nem úgy vállaltak gyereket hogy majd milyen jó lesz egyedül felnervelni őket. Létezik diákhitel és kollégium, úgyhogy azt se lehet mondani hogy nincs lehetőség a tovább tanulásra. De ez csak az anyagi része a dolognak. A gyerek személyisége fejlodesenek nagyon fontos része a szülőkkel való kapcsolata. Sérült ember meg sokkal valószínűbb hogy sérült gyereket fog nevelni. A legtöbb lelkileg sérült ismerősömnek a szüleivel való kapcsolatára vezethető vissza a dolog. Felnőttként már nyíltabban beszélnek erről, gyerekként még nem értik hogy mi a baj. Én is biztos vagyok benne hogy többre vittem volna ha nem rombolják le az önbizalmam gyermekkoromban. Nem részletezném de biztos más ember lennék. Azóta sok idő eltelt és eldöntottem higy nem nyalogatom a sebeimet tovább, és éltem a lehetőségeimmel is.

Vannak it néha olyan kérdések hogy hogyan támogatjak a szülők a gyerekeket anyagilag. Van aki azt írja hogy úgy, hogy mire fel ő addigra készen álljon az életre. Taníttatás, utazás, akár kulturális események stb...ez mind segíti abban hogy elinduljon és boldoguljon. Szerintem semmi baj ezzel se. Nem kel eltelni azt aki nem vesz egyből kocsit a gyereknek vagy nem fizeti ki neki a ház előleget. Fogalmunk sincs a háttérről.

2022. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
86%

38

Nem arról van szó, aki nem tud, hanem arról, aki megtehetné, de nem akar.

2022. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
20%

39 Ha így gondolod tíszteletem feléd!

De a probléma az hogy alap elvárás lett hogy a felnött gyerek amít lehet szabályosan kipréseli a szülőből

Rabszolgát csinál belőle parancsolgat neki

Mindent magáénak érez

Az ilyen szülő úgy érzi már csak azért él hogy a havi bevétele bocs(a kizsákmányolónak kötelezően oda adja)

Ismertem olyan nénit aki hideg lakásban élt télen csak hogy a fia rányissa nyugdíjkor az ajtót

Nem tudom nekünk 60as években lévöknek az én környezetemben ilyen az eszünkbe nem jutott

Ismerek egy 82 éves idős urat aki a gyereke végett rákényszerűl hogy dolgozzon

Amiket itt felsoroltam mind Kiss keresetű jövedelmű emberek

Nyílván ha az embernek van miből és a felnött gyerek úgy áll hozzá akor ad gyűjt neki

Itt megint tudok példát:ház berendezve komplett a gyereké és igen rosszúl esik neki hogy nincs eltartva.

Mindenkitől bocsánat aki úgy gondolkozik hogy nem kel kipréselni a szülőt!

2022. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!