Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » „Nem mondhatom meg a saját...

„Nem mondhatom meg a saját házamban az embereknek, hogy hogyan öltözködjenek?" - A mai napon ezt a kérdést tette fel apám. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Sosem volt jó a kapcsolatunk, szinte semmi én sem értünk egyet, tehát a válaszok nem változtatják meg a véleményemet róla, viszont kíváncsi vagyok ki mit gondol erről az esetről.

A rövid és tömör vitát az váltotta ki, hogy haspóló volt rajtam, amiben alig látszott ki a hasam, konkrétan a köldököm sem volt kint(mielőtt bárki a hideggel jönne, természetesen nem mentem így ki, mindig melegen felé öltöztem) és ez neki nem tetszett. Tudtam, hogy nem szereti ha így öltözködünk, de sajnos nála minden kihívónak számít, sokáig a szűk farmert sem akarta engedni, mert túlságosan testhez simuló. Alapvetően nem foglalkozok már ezekkel a düh kitöréseivel, de felmerült bennem a kérdés, vajon mások mennyire látják normálisnak, hogy valaki ennyire kontrollálni akarja, hogy mit vesz fel a gyereke(itt szeretném megjegyezni, hogy tényleg normális keretek között vannak a ruháim, csak nem mindig egyeznek az ő erősen vallásos elveivel). Én személy szerint nem hiszem, hogy ez egészséges, de mivel ebben a vitában én vagyok a másik fél, lehet elfogult vagyok.



2022. jan. 20. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Szerintem normális, ha a szülő megmondja, mit vehet fel a 16 éven felüli gyereke
Szerintem nem normális, ha a szülő megmondja, mit vehet fel a 16 éven felüli gyereke
128 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Fű nehéz lehet vallásos szülővel. Nem a hittel van baj, tisztelem aki hisz valamiben, csak az ilyen hülye, bigott szabályok, meg hogy hivatkozási alapnak tekintik vitákban a sok hülyeséget. (Úgy értem a vallási keretrendszert)


Másfelől kérdés, hogy magad keresed-e a pénzt a ruháidra? Ha igen, végképp semmi joga beleszólni.

2022. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Az egy dolog, hogy ő mit gondol te- vagy más öltözködéséről, van akinek a térd fölé érő szoknya vagy a vörös rúzs is ku*vásnak számít. Szóval ezt én maximum idegesítőnek venném, nade az a mondat, hogy nem döntheti el a saját házában... Hát bizonyára nem fogsz azon idegeskedni, hogy melyik nap mész apádhoz látogatóba idősek otthonába vagy az ő házába. Igen, rengeteg dologban nem dönthet a gyerek a házzal, lakással kapcsolatban, talán nem is ért hozzá (fingom sincs, hol futnak a vezetékek a falban), de normális helyen max ha szóba kerül, akkor mondja azt a szülő, hogy az én házam, minden esetben "a mi otthonunk". Nem te kérted, hogy csináljanak meg téged, és ez nem csak alapvető kötelességekkel jár, mint az etetésed és a ruháztatásod. Saját személyiséged van, saját gondolataid és döntéseid. Ha lenne gyerekem, amíg nem lóg ki a melle és feneke, és nincs rajta több vakolat a falnál, addig hadd hordja azt, amit szeretne. Velem sosem volt ilyen gond, de ha később lesz gyerekem, és nem egyezik az ízlésünk, akkor sem fogok ilyet az arcába vágni, hanem lenyelem a békát és engedek, amíg tényleg nem úgy öltözik, mint egy könnyen kapható lotyó. Az amit te leírtál, az maximum nekem olyan lenne, mintha kinőtted a pólódat, haspólónak nem vészes. Az évszak végső soron mindegy, mert ha kimegy az ember, általában vesz fel kabátot, a boltokban, plázákban meg meleg van (kinek mi, lényeg, hogy nem hideg), nem fázol meg.
2022. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez durva hogy megakarja mondani mit vegyel fel csak azert mert az o lakasaban vagy... foleg hogy ilyen mertekben kontrollni akarja.



Nem, nem egeszseges.

2022. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
16%
Az ő háza az ő szabályai. Még ha felnőtt lennél is így lenne. Költözz el és akkor majd azt csinálhatod amit te akarsz
2022. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
13%
Az amisoknál is szigorúan meg van szabva minden, az öltözet is csak a 18-19. századi divat szerint lehetséges.Akinek ez nem tetszik, el kell hagyja a házat, sőt az egész közösség kitaszítja a renitenst. Akik elmennek, később nagy részük mégis visszatér és behódol, mert New-York még borzasztóbb és élhetetlen az egyszerű közegben felnőtt embereknek.
2022. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%
Nem egészen helyesek a válaszadási lehetőségek. Itt arról van szó, hogy megmondta, mit nem vehetsz fel.
2022. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk utcára én sem engedném a haspólót, ha olyan korban van még a gyerekem, hogy beleszólhatok, na de hogy otthonra?

Ne mászkáljon meztelenül meg egy szál tangában, de egy haspóló azért ettől fényévekre van.

2022. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Ésszerű keretek között szerintem semmi joga beleszólni. Nyilván másról lenne szó ha úgy öltöznél mint egy utcalány, de egy haspóló azért nagyon nem ez a kategória.
2022. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Még jó hogy nem mondja meg. Ha vendégként megyek oda,is megszabná mit vehetek fel meg mit nem?
2022. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
20%
9-es: dönthet úgy hogy azt mondja hogy akkor kérem szépen egy lendülettel mehetsz ki ugyanazon az ajtón amin bejöttél
2022. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!