Elmenjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott az egyetem, 100 ezer forint feletti ösztöndíj járna havonta. De a szüleim már öregek, nincs saját lakásunk szóval drága a rezsi, albérlet. Apukám már nem tud rendesen dolgozni, mert beteg, anyukám 2 helyen dolgozik, hogy ki tudjunk jönni. Azt mondják menjek, megleszünk meg tudnak támogatni, de ebben nem vagyok biztos. Én is dolgozok suli mellet, de szeretnék félre rakni. Lehet, hogy dolgozni kéne mennem majd iskola után egyből. Amúgy villamosmérnöknek mennék. 18.

2022. jan. 30. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
Felesleges.
2022. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha mész, akkor lesz 3 (5) nehéz éved...ha nem jó eséllyel 40-50.


Villamosmérnöként nagyobb eséllyel indulhatsz az az életben, akár pár év múlva a Te fizetésed (is) jelentheti a szülői ház megvételét...,


Ha nem mész, akkor sem lehetetlen ez, de egy hatalmas kaput hagysz ki az ehhez vezető úton...


Szüleid amúgy szeretnének Téged egyetemen látni, az egyértelmű...

2022. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Tehát örökséged sem lesz. Tanulj!!!
2022. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%
Menjél ! De ott kicsit sem kíméletesen bánnak a dolgokkal!
2022. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%
80% kell mindenhez! És az még nem is megy pár hónap alatt! De ha jó vagy a logikában az sokat jelent az előnyhöz! Nem akarok tanácsokat adni!
2022. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
35%

Én hagynám a villamosmérnökit mert nehéz, és az építőmérnökiben több fantáziát látok (statikusként mesterszakon).


Azt nem lehet megoldani "okosba" mint a sok informatikust akik régen villamosmérnökök voltak.


Villmérnökbe rengeteget tanulsz, és gyorsabban változnak a szabványok, ha infó vonalra mész vele ott meg 40 éves korod után kidobnak az ablakon, mert "nem vagy elég kreatív" !


Nem nagyon látni 50-60 éves programozókat, hacsak nem cégtulajdonosok is egyben!


Vagy öreg éveidre kábelt szerelnél, falat vésnél, villanyóráznál?

2022. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik legnehezebben szak, de dolgozni mellette lesz szép nappalin. Lehet persze levelezőn. 100 ezer forintos ösztöndíj erősen túlzás, hanem valami startupos cucc lesz. 30 ezerrel kalkuláj max tanulmányi átlagnál. Szociális is van egyaránt az is lehet 30 ezer max. Rezsi, albérlet és étkezés. Ne feledkezzünk a gépről se további eszközökről, ami gyakorolni fogsz és tanulni. Nem a füzetekre gondolok egyből.


Én azt mondom, hogy első kettő félév megy akkor a diákhitel szoba jöhet, de nem kell erre alapozni.


Először legyél biztos abban, hogy menni fog a szak ne feledd.

2022. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!