Elmenjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott az egyetem, 100 ezer forint feletti ösztöndíj járna havonta. De a szüleim már öregek, nincs saját lakásunk szóval drága a rezsi, albérlet. Apukám már nem tud rendesen dolgozni, mert beteg, anyukám 2 helyen dolgozik, hogy ki tudjunk jönni. Azt mondják menjek, megleszünk meg tudnak támogatni, de ebben nem vagyok biztos. Én is dolgozok suli mellet, de szeretnék félre rakni. Lehet, hogy dolgozni kéne mennem majd iskola után egyből. Amúgy villamosmérnöknek mennék. 18.

2022. jan. 30. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Estiben is tudsz tanulni az egyetemen ahol kimondottan úgy vannak a gyakorlatok és az előadások hogy munka mellett is megtudd csinálni.

Nappaliban azt a szakot munka mellett nem könnyű, nem feltétlen javasolnám, csak estiben.

Amúgy meg menj szerintem nyugodtan, van egy csomó támogatási lehetőség, ösztöndíj, szociális támogatás stb.

2022. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld meg akkor a levelezőt, mert, ha most nem alapozod meg a jövődet, akkor később nagyon nehéz lesz. Akkor csak péntek+szombaton kell bejárni, tehát dolgozhatsz mellette.
2022. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Hol jar 100 ezer feletti osztondij? Biztos ez?

Egyreszt, rohadt nehez annyira jol tanulni egyetemen, hogy jarjon, masreszt meg nalunk peldaul kezdetben 8 ezer volt, kesobb emeltek 26-ra, de az atlagot is.

En lehet, hogy inkabb levelezore mennek a helyedben, ugy tobbet tudsz dolgozni mellette. Mar ha motivalt vagy es tenyleg erdekel az, amit tanulsz.

2022. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta egy ismerosom hogy neki annyi
2022. jan. 30. 22:14
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Menjél mindenképpen. SOkkal jobb életed lesz villamosmérnökként mint valami gagyi munkahelyen, ahol nem kell végzettség.

Dolgozz suli mellett, kapsz ösztöndíjat, sikerülni fog.

Félretenni nem biztos, hogy suli mellett kéne, bőven ráérsz utána is.

2022. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát azért hivatalosan is érdeklődd meg, hogy tényleg így van-e, mert ha ismerős véletlen nem jól tudta azért akkor elég rossz helyzet lenne.
2022. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Szobeszedre nem alapoznek.

Meg kell nezni az adott egyetem adott szakan, hogy mennyi az osztondij.

Mondjuk alapbol nem mennek a penz miatt egyetemre, ez egy baromi rossz kezdes, mert ha kicsit se erdekel az, amit tanulsz, nem vagy motivalt, akkor nem fogod tudni elvegezni.

2022. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Menjél!!!
2022. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Menj.
2022. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Lehet ismerősöd több ösztöndíjat is bezsebelt, azért van neki 100e+ forintja.

De azért meg is kell dolgozni (tanulni).


Szóval tanulj, amennyire csak tudsz - de ne hajtsd túl magad, nehogy kiégj-, szerezz annyi ösztöndíjat, amennyit csak tudsz, aztán abból ha gondolod, tudsz a szüleidnek adni (mondjuk 50/50).

2022. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!