Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Falazzak tovább anyának, ha...

Falazzak tovább anyának, ha ezzel elkerülhetem a veszekedést?

Figyelt kérdés
Anyának szeretője van már lassan 3 éve, amiről apa tud, de valamilyen általam felfoghatatlan okból még mindig együtt vannak. Gondolom a hitelek miatt. Ennek ellenére, ha kiderül hogy nála volt, ordenáré üvöltözés lesz, amit anya folytat. Legutóbb már kint ültem a kapu előtt a kutyával este 10-kor inkább, csak ne kelljen hallgatni. Apám rá van állva hogy állandóan anya után nyomozzon, és mivel én általában délután meg este itthon vagyok, állandóan nekem írogat hogy anyám hol van, miért nem válaszol, stb. Ilyenkor azt szoktam mondani hogy alszik vagy tanul (egyetemre jár) hogy ne legyen veszekedés. De annyira elegem van belőle, mert teljes szívemből utálok hazudni, sose szoktam, és ki nem állhatom hogy rám van erőltetve mert különben megy az ordítozás. Ha nem válaszolok neki meg azt szűri le hogy "te is csak leszarsz".Anyával egyébként sokkal jobb a kapcsolatom, de azt se mondanám hogy apámmal nem jövök ki. Szóval szeretem őket és nem akarok senki pártjára állni. 18 éves vagyok ha ez számít... Van 3 évem a suliból, mert egy évvel tovább maradtam oviban anno, 1 év volt a nyelvi előkészítő, és 1 év lesz a szakmai 13. év. Szóval nem tudok a közeljövőben elköltözni, de már spórolok rá.

2022. márc. 3. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Én nem hazudnék sose. Szerintem apád nem ezt érdemli egyikőtöktől sem.
2022. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha apud tudja hogy van anyudnak más akkor meg nem egyértelmű neki hogy anyud vele is tölt időt? Ezt kérdezd meg tőle és ha állandóan kérdezget mond meg neki hogy vele beszélje meg ne veled ,vagy válljon el! Ne rajtad töltse ki a baját
2022. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen kamuzz! Muszáj lelépned abból a toxikus környezetből, ezt pedig úgy érheted el, ha igyekszel fenntartani a békét amíg ott vagy.
2022. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Anyád egy erkölcstelen nő.
2022. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2

Apa rá van függve, régebben volt hogy folyamatosan nézte a keresési előzményeit, meg a beszélgetéseit, és ha látott valamit ami neki nem tetszett, akkor is veszekedés volt. Egyébként akkor is kiveri a balhét ha a barátaival találkozik, vagy ha csoportos edzésre megy.

2022. márc. 3. 22:28
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Eszméletlen hogy néhány szülő milyen helyzetek elé állítja a saját gyerekét...
2022. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

(2es vagyok)

Apuddal beszelj hogy vagy valljon vagy hagyja abba mert anyud mar nem fogja ot szeretni es ezt elkell fogadnia

2022. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hazudni nem kell azért.
2022. márc. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

A szüleim réges régen elváltak, még kiskoromban. Apám mindig felhozta a témát, hogy anyukám hogyan tolt ki vele, semmizte ki. Nem történt ilyen, de nem számít. Ez engem mindig zavart, hogy minek hozza fel állandóan, nem voltam ott, max elmondhatom anyum oldalát, de nincs értelme mert azt is kiforgatja. A lényeg, hogy 30 vagyok, és egész idő alatt felhozta, most nyáron elégeltem meg.

Valami ilyesmit mondtam neki:

"Nem érdekel, hogy ki mit csinált, ez csak rád és anyura tartozik. Ha ennyire meg akarod beszélni, rendezd vele. Én a lányod vagyok, és a mi kapcsolatunkban csak te meg én vagyunk, és ha arról szól a MI kapcsolatunk, hogy az anyám mit tett vagy nem tett a múltban, akkor rossz a kapcsolatunk. Szeretném, ha többet nem hoznád fel, hanem a mi kapcsolatunkat építenéd, ha szeretnél velem jóban lenni. Én többet nem vagyok hajlandó erről beszélgetni, ha felhozod, leteszem a telefont, vagy fogom magam és kisétálok az ajtón. És akkor gondolkodhatsz majd rajta, hogy ki miatt nem beszélek veled."


Többet nem hozta fel.

2022. márc. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Azt tudni kell: apukád rossz stratégiát választott: ordibálással senkit nem lehet hűségre kötelezni, viszont minden egyes ilyen alkalom egy egy lépés az eltávolodás irányába!

A féltékenység mindent megöl: érzelmet, családot, szerelmet és szeretetet egyaránt!

Mi 3 évig boldogan éltünk. Aztán a párom egyre inkább féltékeny lett. 8 évig üvöltözött hetente velem úgy, hogy eszem ágában sem volt megcsalni! (és nem is csaltam meg!) Aztán egyszer betelt a pohár: ha nyolc évig ártatlanul hallgattam a műsort, akkor legalább oka is legyen: és lett szeretőm: nem egy, hanem mindjárt kettő. Most is megy az üvöltözős műsor, csak már nem zavar. Most már van oka is.

Nem válok el, mert a ház az enyém, neki nem lenne hova mennie...

Pedig már nem szeretem - mindent kiölt belőlem az utóbbi nyolc év ordibálásával!

2022. márc. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!