Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötődési problémám van? Rossz...

Juju127 kérdése:

Kötődési problémám van? Rossz gyereke vagyok az anyámnak? 37/Nő vagyok három gyerekkel és idegesít a jelenléte is. A közelünkben lakik és így elkerülhetetlen a látogatás heti egy alkalommal de akkor is sértődött, hogy nem megyek gyakrabban.

Figyelt kérdés
Az egész életem azzal telt, hogy panaszkodott, amióta apám meghalt a mártírsága nem ismer határokat. Nincs benne túl sok példaértékű. Az egyetlen dolog az, hogy anyagilag támogatott, de soha nem állt ki értem és én gyerek korom óta tudatosan küzdök ellene, hogy olyan legyek mint ő. Rámtelepszik és lelkiismeretfurdalást okoz a szomorú arckifejezésével. Elvárná, hogy fuvarozzam mindenhová, mert fáj a lába.FElajánlottam, hogy egy napot válasszon, amikor elviszem vásárolni és akkor nem kell kimozdulnia, de minden nap valahova megy, mert ez itt akciós, az meg ott akicós aztán felhív, hogy nem tud hazajönni, vagy ha nem veszem föl a telefont, akkor mártírként panaszkodik este, hogy jajjjj de nehéz volt hazajönni. Ha bármit megpróbálok megmondani neki megsértődik. Egyszerűen akkor kezdek jobban lenni ha nem látom és gondolok rá napokig. De akkor meg a lelkiismeretfurdalás gyötőr. Azt mondja neki ne költsünk ajándékra, aztán amikor viszünk ajándékot a szülinapjára azt mondja, hogy azért egy csokor virágot is elvárt volna. Ha engem nem, a férjemet hivogatja, hogy ezt csinálja meg vagy azt csinálja meg..és vigye ide meg oda. Semmit nem old meg egyedül, ránktelepszik teljesen. Igazi mérgező szülő! A legkisebb gyerekem sérült, így támogatásra lenne szükségem nem lehúzásra. A másik, hogy még ápolatlan is. Nem tudok vele az autóban meglenni, mert mosdatlan szaga van. Ez annyira kellemetlen.. hogyan lehet elmodnani anélkül egy ilyen dolgot, hogy nem bántsam meg nagyon.. jár valaki hasonló cipőben?

2015. nov. 17. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kellene neki egy pár, hogy ne legyen ennyire magányos, akkor nem lenne ideje sem ennyit foglalkozni veletek, meg a bajaival. Az én anyám tökéletes anya volt mindig is, de megőrülnék, ha minden napra kitalálnia valamit, van saját családom, az a felelősségem, hogy őket maximálisan ellássam. Érthető a kiborulásod. Mondj nemet néha, vezesd be a szabályokat, mint a felajánlott vásárlási napnál, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2015. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezt úgy tudod megoldani, hogy végre vállalod a konfliktust. Nem baj, ha megsértődik, nem baj, ha megbántódik.

Igenis mondd el neki, hogy mi nem tetszik, és hogy a jövőben milyen viszonyt szeretnél kettőtök között, ne hagyd, hogy ugráltasson, ne legyél a hallgatósága a panaszáradatban.

Ki fog akadni, sírni fog, hisztizni, szidni, mindent bevet majd, de te ne hagyd magad, és akkor kénytelen lesz lenyugodni és elfogadni az új helyzetet. Utána lesz esélyetek normális kapcsolat kialakítására.

2015. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Majd ha elmúltál 50 éves akkor másként látod a dolgokat csak akkor már lehet késő lesz,lehet már nem tudod elmondani neki,hogy sajnálod!Baromi nehéz dolog megöregedni,én se gondoltam volna és én is hasonló cipőben jártam mint te,de sajnos most már csak a sírjánál állhatok anyámnak,most,hogy már én is átélem azokat a dolgokat amik annak idején idegesítettek őbenne!
2015. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de 37 éves vagy, férjjel, 3 gyerekkel. Ideje volna már érzelmileg leválni anyuciról.
2015. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Na,a mérgező szülő nem itt kezdődik.

Magányos,unatkozik,öregszik.

Légy vele őszinte,vállald fel a konfliktust,beszéljétek meg,és légy vele türelmesebb.

Biztosan nincs könnyű élete apád halála után.

2015. nov. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
3/5 os hagyd mar ezt a nyalas szoveget. En boven elmultam 50 es ne hidd hogy mindenki a ruhajat szaggatja majd a banattol ha az anyja meghal. en tuti hogy nem es remelem a kerdezo se ha vegre megszabadul ettol a martirt jatszo anyjatol.Attol hogy valaki szulo nem feltetlenul imadnivalo.
2015. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!