Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt a szülők...

Miért hiszik azt a szülők sokszor, hogy a gyerekeknek nem lehet problémája?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Lehet nekik nem volt

De egyebkent egy gyereknek nem lesz akkora problemaja mint egy felnottnek (vannak kivetelek pl:ha a csaladban bantalmazas van stb)

De gyerekkorba azok a nagy problemak hogy “jajj nem ir vissza a crushom stb” szoval erted , felnottkorba tobb problemaja lesz mindenkinek

2022. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy emlékeznek vissza, hogy az a jó a gyerekkorban, hogy felhőtlen, és a felnőtt problémákhoz képest nevetséges problémáik vannak. Emlékszem, hogy néhány felnőtt így állt hozzám is, elég dühítő volt. Mondjuk nem emlékszem már milyen esetben volt, de akkor igen is problémának éreztem, frusztrált.
2022. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

"és a felnőtt problémákhoz képest nevetséges problémáik vannak."


EZ így is van, viszont a gyerek ezt nem tudja és az ő szintjén ezek komolyak, komolynak éli meg.

2022. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert már nem emlékeznek rá, milyen gyereknek lenni és a kis problémákat nagynak megélni. Egyrészről igazuk van, a másikról meg nem. Felnőttként talán te is nevetsz majd a gyerekkori/tini ostoba gondolataidon. Én legalábbis az enyéimen szívből nevetek. Főleg, mikor nem tudom, hogy miből fogom megjavíttani a kocsimat, vagy kifizetni a számlákat.

Ettől függetlenül persze nem szép dolog ezt a feszültséget a gyerek problémáin levezetni, de sajnos a szüleidnek is megvannak a saját maguk gondjai és egymáshoz hasonlítják a kettőt. Sajnos vagy nem sajnos. Fordulj ebben az esetben más felnőtthöz.

2022. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Általánosságban tényleg kisebb súlyúak a gyerekek problémái, és a felnőttek több tapasztalattal már könnyen látják rá a megoldást. Akkor lenne baj, ha nem így lenne. Csak azt sokszor elfelejtik ezek a felnőttek, hogy annak a gyereknek, aki azzal a problémâval áll szemben, még nincsenek meg az eszközei ehhez. Deriválni sem tud egy elsős, aki akkor tanulja a számokat, hiába lesz majd tök egyszerű végzős gimnazistaként.
2022. márc. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Volt problémájuk akkoriban is, de most úgy gondolják, hogy az semmiség ahhoz képest, ami most van

Valószínű, hogy soha nem kaptak segítséget.

Nem azt mondom, hogy ez helyes, mert a gyerekünk problémája a mi a problémánk is.

2022. márc. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha tényleg gondja van és nemv eszik komolyan azzal meg még jobban csak nehezítenek a dolgon.
2022. márc. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a szülők automatikusan a saját problémájukhoz hasonlítják a gyerek problémáját, ami nyilván nem hangzik olyan komolynak. De el kell fogadi azt, hogy a gyereknek abban a korban az igenis probléma és hülyeség összehasonlítani. Ha ezt még a szülő hangoztatja is, akkor meg ne csodálkozzon, hogy a gyerek nem mond el neki semmit.
2022. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt hiszik, hogy azok kis dolgok,és.nincs jelentősége,ami részben igaz.


DE


Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Vannak pillanatnyi problémák, amik csak abban az egy pillanatban fontosak, de akkor is ki lehet akadni rajta, hiszen abban a pillanatban az a probléma.


Nekem lehet az a problémám, hogy elfogyott a vaj - ez kb semmiség, mert akkor rakok mást, ha van, de attól az még nekem probléma, mert szeretem a vajat a szendvicsben-, de a szomszédnak meg az a problémája, hogy kidobhatott egy fontos papírt.

2022. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
85%
Mondjuk a szomszédomban négy gyerek állandóan éhes, nem tudom ez probléma e nekik.
2022. márc. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!