Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek illik felhívni elsősorba...

Kinek illik felhívni elsősorban a másikat, hogy mi újság: a szülőknek/nagyszülőknek a gyerekeket/unokákat, vagy a gyerekeknek/unokáknak a szülőket/nagyszülőket?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint mindkettő mellett szólnak érvek:

A gyerekek nem kérték, hogy megszülessenek, így egy szülőnek (de még nagyszülőnek is) felelőssége van ebben is, hogy időnként keresse a gyerekeit (unokáit).

A gyerekeknek/unokáknak illő időnként érdeklődni a szülők/nagyszülők hogyléte felől, főleg, ha már idősebbek, elvégre nekik köszönhetik, hogy vannak, és felnevelték őket (persze jó esetben).


Mégis, kinek illik gyakrabban keresni a másikat?



2021. jún. 17. 10:48
A kérdező szavazást indított:
A szülőknek/nagyszülőknek a gyerekeket/unokákat.
A gyerekeknek/unokáknak a szülőket/nagyszülőket.
41 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem annak akit érdekel a másik.
2021. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Mindkettőnek illik hívnia a másikat, rendszeresen, feltéve, ha van telefonja/pénze. Egy beteges kisnyugdíjast inkább a gyerekeknek illik hívnia és látogatnia, de ez nem zárja ki, hogy a nagyszülők is néha telefonáljanak, érdeklődjenek.

Attól is függ, milyen messze laknak, ha egy városban, akkor inkább naponta, kétnaponta jó benézni az öregekhez, személyesen.

Olyan is van, hogy rossz a kapcsolat, ilyenkor senki nem keres senkit, és biztos megvan rá az okuk. Aki bajba kerül, akinek szüksége van segítségre, az hívja a másikat.

2021. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Tökmindegy hogy milyen relációban vagy valakivel, minden emberi kapcsolat csak úgy működik jól, ha kölcsönös, felesleges egymásra mutogatni.

Ideális esetben fel sem merül hogy kinek KELL felhívnia a másikat, hiszen mindkettőt érdekli hogy mi van a másikkal.

A szeretet nem illem kérdése.

2021. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Erre semmiféle szabály nincs, akinek egyszerübben megoldható.

Nálunk pl soha nem hívom a gyerekeimet, mert nincs fix napirendjük, nem lehet tudni, mikor van rám idejük.

Ezét úgy beszéltük meg, hogy ha van idejük meg kedvük, akkor ök jelentkeznek.

2021. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
A négyeshez hasonlóan mindig engem hív a lányom. Az ok ugyanaz, nincs fix napirend. Olyan helyen dolgozik, hogy nem kiszámítható, melyik nap dolgozik, mikor kezd, sem az, hogy mikor végez. Én max Messengeren írok neki. Legfeljebb akkor hívom, ha ébren vagyok, amikor válaszol.
2021. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

"A gyerekek nem kérték, hogy megszülessenek,"


Jó lenne ezt a baromságot elfelejteni. Képzeld, a szüleid sem kérték, hogy megszülessenek.

2021. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
#6 De a te szüleid tehettek volna az ellen hogy te meg ne szüless. Kikellene már verniük az embereknek ezt a sületlenséget a fejükből hogy ha szülök egy gyereket akkor az életem végéig a csicskám, akit madzagon rángathatok és bármit megtehetek vele. NEM, egy gyerek nem egy tárgy vagy kutya akinek azt kell tennie amihez neked kedved van. Elkell fogadnod ha olyan a személyisége, és neki is van akarata, és nem hagyaja hogy dróton rángasd, és nemet mond valamire. Ha olyan a személyiséged vagy úgy bántál vele elkell fogadnod hogy ha feléd sem néz.
2021. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Hat figyelj, ez embertol is fugg.

Nekem pl nincs mondanivalom. De tenyleg. Semmi, nem akarok beszelni, es nem, nem vagyok depis, meg antiszoc. Nagyanyam viszont barmirol tud orakat beszelni. Hatha beszelni akar, akkor hivjon fel. Nekem kellemetlen az egesz, hogy en hivogatok masokat. Nincs mirol beszamolnom. Ez a mit mondott Feri tegnap, meg mit foztem ma nekem nem tema. Nem erzem, hogy elkene mondanom valakinek. Anyam is ilyen mint en. Felhivhatnam, de a mizu kerdesre ugyis az lenne a valasz, hogy semmi, mi lenne. :D

Ennek ellenere elmondhatom, hogy nagyszulok es szulok is arra varnak, hogy te hivd oket. Legalabbis nalunk igy van. Megha nem is mond semmit, miert nem hivom oket. Mindig ez van. Es utana azon megy a hiszti, hogy nem is erdeklodom legalabb arrol minden heten, hogy nem e betegek. :D

Erre az a valaszom mindig, hogy akkor oket sem erdekli, hogy az en egeszsegemmel mi van.

2021. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Anya hív engem (vagyis messengeren ír) általában.. ő többet igényli a kommunikációt, mint én..


Mamát én hívom, mert ő nem mer hívni, mert "nem akarlak zavarni".


Apával csak akkor hívjuk egymást ha leegyeztetjük mikor találkozzunk és inkább személyesen beszélünk mert mindketten utáljuk a hívásokat.

2021. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Direkt nem szavazok.

Mind a kettő félnek érdeklődni e kell a másik felől.

Így nem az van,hogy gyerek hívja fel csak a szülőt,vagy hogy csak a szülő hívja fel a gyereket.

2021. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!