Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vagdosom magam, anyának...

Vagdosom magam, anyának hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés
Depresszios vagyok és nagy eséllyel pánik beteg is…. Nem habiból mondom pszihologusi papirral ala tamasztott teny. Szeretnek rendes eletet es ki maszni ebbol az egeszbol, de anyanak azt a reszt nem tudom hogyan mondjam el hogy szandekosan vagdosom magam… szerintetek jobb ha nem is mondom vagy vegyek erot magamon es mondjam el?
2022. márc. 22. 21:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha nehezen menne vele erről bestélni, le is írhatod neki.
2022. márc. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
10-es te hülye vagy. Ilyet csak olyan szülő csinál, aki szarik a gyerekére. Ha ez egy normális szülő észreveszi, azonnal kérdez.
2022. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
79%
Szia! El mondtad már? Most mi van veled ? Nekem tegnap este óta, egyfolytában rajtad jár az eszem, hogy mi lehet veled, bár nem tudok rolad semmit, még a korod, nemed sem. Én bízom benne hogy helyre jön az életed!
2022. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Körülöttem sem tökéletes minden. Nos ha tudni akarod, az a helyzet, hogy az én édesapám munkanélküli és alkoholista volt, 1 hónapja meghalt. Anyám egyfolytában dolgozik, hogy eltudja tartani a három gyerekét. Nekem nincs barátnőm, és nem is volt sosem, mert mindig annyit kellett tanulnom, hogy az ösztöndíjból eltudjam tartani magam. És éjszakánként munkát vállalok egy gyárban, hogy segítsem édesanyám, legalább egy kicsit. Barátaim nincsenek, soha nem járok el sehova, mert se pénzem, se időm nincs rá. Úgyhogy szerintem te csak ne sajnáltasd magad, inkább térj magadhoz és menj haza a családhoz, amíg még van. Ne azzal töltsd az időt,hogy keseregsz magadban, hanem inkább azon gondolkozz, hogyan hozhatnád helyre a dolgokat. Előbb mindig nézz körbe magadon, hány ember van, aki sokkal rosszabb helyzetben van, aztán pedig mérlegelj.
2022. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

14 ejha, megdöbbentően lenéző hozzászólás. Olyanról még nem hallottál, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb? A saját kommenteden elindulva, te is körbenézhetnél, hogy hány hajléktalan van, akinek tető sincs a feje felett, dolgozni sem tud mert senki nem veszi fel, éhezik, fázik. Te komolyan ennyire lenézel másokat, vagy magadat akarod sajnáltatni? Ismét, a saját eszmefuttatásod alapján, örülj, hogy édesanyád legalább tud dolgozni és neked "csak" segítened kell neki, és nem pedig eltartani őt is és a gyerekeit is meg magadat is (mert bizony ilyen is van). "Szerintem te csak ne sajnáltasd magad"... Te jó ég... Szállj már le a földre és az arroganciádból vegyél vissza, mert nem a tiéd a világ összes gondja és nem csak neked van sanyarú életed, nem csak neked jár ki a nehézségekből. Rajtad kívül sok száz, ezer ember küzd hasonló problémákkal, mégsem jön kioktatni a másikat, hogy mit képzel magáról, hogy az öncsonkítással próbálja meg átvészelni a problémákat. Ismered őt? Átélted azt, amit ő? VOLTÁL MÁR Ő? Ha nem, akkor ne nézd le és ne oktasd ki, mert senki sem ismerheti, nem tudhatja, hogy a másik ember miként és hogyan él meg egy-egy élethelyzetet. Te lehet, hogy tudtad volna tartani magad, de lehet, hogy nem. Úgyhogy kérlek, "te csak ne sajnáltasd magad", mert rohadtul nem segítesz a kommenteddel...


A kérdezőnek pedig: anyukád személyiségétől függ. Nekem jó anyukám van, mindent megtesz értem, de valszeg kiakadna, ha elé állnék és azt mondanám, hogy vagdosom magam. A barátnőm anyukája is hasonlóan jó anyuka, vele könnyebb beszélni ilyenekről. Biztos vagyok benne, hogy nehéz lesz a beszélgetés, de neked kell érezned, hogy anyukád támaszt nyújtana vagy akaratlanul de a reakciójával még mélyebbre lökne. De ha esetleg van egy olyan tanárod (enyém volt a világ legtündéribb osztályfőnöke, emberileg is rengeteget tudtam támaszkodni rá, személyes kérdésekben is) vagy barátnő anyukája vagy hasonló felnőtt akiben megbízol, talán vele kellene kezdeni. Sajnos jót senki nem fog tudni mondani. Én felvezetném, hogy mikor kezdődött az, amitől rosszul éreztem magam, nem beszélgettem róla senkivel, egyre mélyebbre süllyedtem és sajnos buta módon azt hittem, hogy a vagdosás jóra vezethet. (szerintem sokkal könnyebb "jól" reagálni, ha elmondod, hogy mi vezetett odáig, hogyan érezted magad, kb mikor kezdődött, mikor döbbentél rá, az érzéseire kell hatni, mert ebben az esetben a logika egyből csődöt mond). Ha anyukád befogadó, mesélj neki róla, erőt kell venni magadon, tudom, hogy ez "szégyellni való dolog", de arra legyél büszke, hogy felismerted, hogy baj van és ezzel segítséget akarsz kérni, ez az első lépés. Bízom benne, hogy sikerrel jársz és hogy jobban leszel, ha lehet, oszd meg a történteket, ahogy olvastam páran kíváncsiak vagyunk rád.

2022. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekek a 14-es egy troll, a református gimis sorozatból szedte a szövegét, itt a bizonyíték: https://www.youtube.com/watch?v=K0gQMRkwOrI

2:27-TŐL!

2022. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! igen sikerult el mondanom, azt mondta nem eri meg hogy magamnak artsak.koszonom a valaszokat<3
2022. márc. 27. 20:24
 18/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszonom a valaszokat, meg tudta, nem tolem, noverem vette eszre es szolt neki. Sok jo nem lett belole maximum az hogy meg lett nekem mondva hogy szol a csaladsegitoknek de veluk mar volt dolgunk szoval magy esellyel emelnenek ki…apum csak annyit felelt hogy ez plusz egy ok amiert nem akar latni. Hamarosan kollegista leszek es rendezodnek remelem a dolgaim. Pszihologushoz rendszeresen jarok. koszonom a megerto kommenteket!😊
2022. jún. 28. 21:49
 19/19 A kérdező kommentje:
(ketto kommenteles oka hogy honapok utan jottem megint csak fel, es eloszor mikor el mondtam semmit nem reagalt azt hitte viccelek)
2022. jún. 28. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!