Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vagdosom magam. Mégis most...

Vagdosom magam. Mégis most mit fog rólam gondolni?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja vagdosom magam, mivel nagyon stresszeltem, és nem volt kihez fordulnom. Izgultam az iskola miatt, és igazából nincsenek barátaim sem. Már 1 hete nem csináltam, és nem is akarom többet csinálni, mert ez sem segít, és csak egy ugyan olyan tini hülyeség mint minden más. Anyám meghalt, apám nem nevel csak a mamám, akinek eleve tönkre vannak menve az idegei, szóval ha akár egy 3-ast is kapok akkor egy hétig is képes nem hozzám szólni. Most úgy nézett ki hogy minden rendbe jön, jobbak a jegyeim, tudok készülni mindenből új lappal. Már most csak ötöseim vannak. Lényegében ma mikor tanultam, mamám bejött hozzám és meglátta a kezemet, és egyből lehordott minden riherongynak, akinek mindene megvan, és itt veri magát. Kaptam egy hatalmas nagy pofont és kiment. Közben persze még mindig csak rajtam csámcsogott hogy ugyan olyan hazug semmirevaló leszek mint apám, mert a múltkori sebeimre azt mondom hogy a bokorba estem... Ha valakivel skypeon beszélek akkor az a baja, mert állítása szerint túl sok barátom van aki belevisz a rosszba, közben pedig nincsenek barátaim, csak az osztálytársaimmal beszélgetek. Nincs időm barátkozni... Mégis most hogy nézzek a szemébe? mit mondjak neki ezek után? attól tartok nem csak egy pofonnal fog zárulni a mai napom, és gondolom hogy ez a csendes időszak több lesz mint egy hét... Tudom hogy hülyeség volt ez az egész, de mindig is nagyon stresszeltem... :'(

2015. szept. 16. 16:41
1 2
 1/16 szántóvető ***** válasza:
100%
hány éves vagy?azon túl hogy hülyeséget csináltál a túlzott megfelelési kényszer is káros,ha megszokod akkor visszaüthet felnőtt korodban.
2015. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok. :/ Elég nagyok az elvárásai...
2015. szept. 16. 16:51
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Mármint mamád? Hát szerintem hallottad mit gondol :( bár remélhetőleg csak azért mondott ilyeneket mert ideges volt.

Amúgy ne érezd még rosszabbul magad a vágások miatt. Idősebb vagyok, de én is csináltam és sokan mások is. Hülyeség én is tudom, de normális ember nem néz le emiatt másokat. Mamád szerintem nagyon igazságtalan veled :( remélem megtudjátok majd beszélni

2015. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Én nem lehoranám mindennek a gyereket ha meglátnám hogy vagdossa magát hanem alaposan magamba néznék és elgondolkoznék azon, hogy milyen gondviselő vagyok, hogy a gyerek vagdosásba menekül...

Amúgy egy h...e sznob. És akkor mi van, ha kaptál egy hármast? Nem fog összedőlni a világ... amúgy nem hiszem, hogy ő mindig mindenből 5-ös volt. Kérd el tőle a bizonyítványait, hogy megnézhesd ő milyen tanuló volt. Kíváncsi lennék. :)

2015. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Akik vagdossák magukat azok pszichiátriára valók. Valami nem kóser náluk az fix.
2015. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Mamád szokott netezni? Mutasd meg neki ezt amit leírtál itt. Ha van esze nem fog emiatt haragudni utána. Most azért haragszik mert nem érti mit miért csinálsz gondolom, a valóságot nem ismeri, mivel úgy gondolom nem beszélgettek normálisan a dolgokról. Te pedig ne hazudozz, legyél őszinte, ha vagdosod magad akkor vállald is és mondd el miért teszed, ne hülyeségeket találj ki. Úgyis kiderül az igazság mindig. Inkább ha gondod van kérj segítséget.
2015. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
5. Miert kell mindig mindenkit rögtön elítélni????
2015. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Próbáltam vele beszélni, és úgy tűnik sikerült is... Nem szokott ilyen megértő lenni sohasem. Azt mondja hogy ő eddig úgy hitte hogy nekem mindenem megvan, és hogy minden rendben van, és bírom a rám ruházott felelősségeket.
2015. szept. 16. 18:20
 9/16 anonim ***** válasza:
Te magad írtad, hogy nagyanyád idegileg teljesen kész van. Ebből pedig az következik, hogy nem fog minden esetben normálisan viselkedni. Örülök, ha ezt most megtudtátok beszélni, de mindig van következő alkalom. Ne mutogasd neki a sebeidet és ha lehet ne vagdosd magad. Én nem tudom tolerálni ha valaki egy hatalmas pofonnal intéz el valamit, főleg nem egy ilyen dolgot. Szerintem egyáltalán nem baj, ha inkább a barátaid társaságát keresed és nem az ilyen rokonét.
2015. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet ez pozitiv fordulat? Pillanatnyi béke?

Kívánom a legjobbakat.

2015. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!