Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem enged el,...

Anyukám miért nem enged el, amikor ez egy teljesen normális és biztonságos dolog?

Figyelt kérdés
Nyáron a tánc társulattal meghívtak minket egy balatoni rendezvényre (most kell választ adni hogy ki megy, a költségek, és a műsor összeállítása miatt). A rendezvény több napos, de nekünk kettő napon van jelenésünk egy nap szünettel. Kb 4 napra mennénk, első nap egy csomót próbálnánk, aztán második nap is próba és délután lemegy az első műsor, majd 3. nap próba, 4. napon délelőtt próba délután a 2. műsor és reggel azonnal mennénk vissza. Szóval reggeltől próba, este 6-ig műsor, este 7 és 11 között szabad program van, saját költségre bármit lehet csinálni, nyilván alkoholt fogyasztani nem lehet, és nagyon bevacsorázni sem. Szóval anyu minden edzőmet ismeri a tagokat futólag, akikkel nagyon jóban vagyok őket jobban ismeri. Szerintem semmi veszélye, már sok fellépésre elengedett, de az mind egynapos volt. Hogy győzzem meg? Nem a pénz miatt nem enged el, azzal nincs baja.

2022. márc. 26. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy?
2022. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van még 2 hónapom a 18-ig😊
2022. márc. 26. 10:06
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Hát szerintem akkor már bőven elkéne engedjen..mond meg neki hogy bízzon benned, adtál okot az ellenkezőjére?
2022. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, semmi durvát nem tettem😌
2022. márc. 26. 10:12
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Anyád hülye, az a 60 nap lóf@szt sem számít.

Nincs mese, ki kell állnod anyád elé udvariasan, és megtudakolni, hogy miért nem enged el. A "Nem mehetsz és kész." az "nem válasz". Ugyancsak "nem válasz", hogy "Majd, ha 18 elmúltál!". Miért, mi lesz akkor? Akkor már nem ő a felelős érted (ez bunkóság lenne a részéről, nem vigyázás rád), de még nem fogsz tudni jobban vigyázni magadra stb.

Kérdezd meg, hogy mi az, amitől tart, és mi az, amit tenni lehet érte, hogy meglegyen vagy legalábbis úgy érezze, a megfelelő kontrollja feletted/védelmi az irányodba ilyen távolból.

2022. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazán értem, mert ha sportolnál, akkor edzőtáborba, vagy versenyekre sem engedne?

Egyébként lehet, hogy nyárra a 18-at is betöltöd, vagy csak pár nap fog elválasztani tőle, amikor - elvileg - az engedélye sem kell.

Persze, ha ő szponzorálja a bulit, akkor megtilthatja, de ez nagyon helytelen szülői magatartás egy ilyen korú "gyerek" esetén.

2022. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Tehát már 18 leszel, amikor lesz ez a 4 nap?
2022. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, 18 leszek, de a próbák miatt még kell a belegyezése.
2022. márc. 26. 10:50
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Kérdező! Ha anyukád 18 felett elenged, akkor nincs min egyeztetni, mert:

1. A táborban saját döntésedként nagykorúként résztveszel. Ebben nem gátolna anyukád, igaz?

2. A próba helyben van, azon fiatalkorúként is résztvehetsz.

Itt inkább a szervezők kötik a dolgot adminisztratíven a szülői beleegyezéshez, de annak meg csak akkor van értelme, ha az illető még a tábor idején sem nagykorú. Ezt mond el nekik.

Ügy lezárva.

2022. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Ird majd meg hogy alakult.
2022. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!