Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet együtt élni a...

Hogyan lehet együtt élni a szülőkkel és kompromisszumokat kötni? Hogyan lehet úgy alakítani a dolgokat hogy kb mindenkinek jó legyen? Csak őszintén.

Figyelt kérdés
Hány éves és milyen nemű vagy?

2022. ápr. 9. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ehhez jópár dolgot kellene tudni:

miért él valaki a szülökkel - muszáj, vagy kényelmesebb)

ki menni idös?

mekkora helyen élnek, mennyire van lehetöség elkülünölni?

kinek mi az elképzelése az együttélésröl?


Alapesetben ami müködhet (feltéve, hogy mindkét oldal ténylegesen akarja az együttmüködést), akkor egy alapos beszélgetés segíthet, ahol mindenki elmondja, mi az elvárása, mi az, amibe nem szeretne beleszólást, ki mit vállal a közös élettel járó munkákból, feladatokból, ki ennyit gizet a háztartási és megélhetési költségekbe - és utána már csak be kell(ene) ezeket tartani.

A fö nehézség általában az, hogy át kellene értékelni mindekinek a családban betöltött szerepét, a szülöknel el kellene fgopadni, hogy a gyerek már nem gyerek, hanem egyenjogú felnött ember, a gyereknek meg úgy kellene élni a családban, hogy a szülöknek meglegyen az az érzése, hogy ö felnött, felelöségteljes, döntésképes és együttélésre alklamas, megfelelöen felelöségteljes ember

2022. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi infoból. Már csak az olyan apróság nem midnegy hogy egy másfél szobás panel vagy egy 3 szobás lakózás pl a helyszín?
2022. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Hát az én anyámmal sehogy, azt mondta ez az ő háza, ha valami nem tetszik el lehet menni, el is mentem. Egyértelműen azóta sincs közeli viszonyunk, ő nagyon nagy színésznő mások előtt, erőltetett mosoly, vihorászás...nem az én világom, részemről minden találkozás, egy muszájból elviselt program, ami csak azért van, mert unokája született, amúgy tök jól elvagyunk egymás nélkül.
2022. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Felnőttként kényszerültem vissza kis időre és borzalmas volt.


Szeretem őket, de köszi, jó ez a távolság :D

2022. ápr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Erre mindkét félnek törekednie kell. Nem elég, ha csak az egyikük akarja. Sajnos kevés olyan intelligens ember van ,akinek ez sikerül.
2022. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos alarendeltnek erzem magam,anyammal elek,dokszot meg akar szabni dolgokat(mit hogyan csinaljak,mit vegyek,ha kell penz bankautomatanak hasznal,ha van kimondottan egy pasi aki kozeledne felem (senkim se volt meg,felvinni de vittem senkit) akkor mar rogton az o hirnevet hangoztatja meg akkor fekhettek ossze ha...eleg udvariatlan megjegyzesei vannak erre vonatkozoan,amit mar sertonek tartok es a szabadsagomat korlatozonak. Sajnos ra vagyok kenyszerulve hogy meg vele lakjak. Szoval inkabb koltozz el minel elobb ha tudsz,ne foglalkozz mit mondanak.Ha kell segiteni tavolrol is kuldhetsz penzt nem kell mindig ott lenni es kiszolgaltatni magad. 24L
2022. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

31F, mi többgeneràciós csalàdiban lakunk, nagyièk, anyum ès mi tesók. Nèha vannak gondok is, de összessègèben nem cserèlnèm le öket.


Szerintem a megbeszèlèsen van a kulcs, bàr van, hogy az sem müködik, èn olyankor azt szoktam, hogy nagypapàm èpítette a hàzat, tehàt amèg èl ö szabadon dönt ès nem szólok bele. Szerencsère nem sok ilyen van.

2022. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Alap hogy ne húzzák le egymást- a fiatal se az idősebbeket, mondván hogy ő "gyűjt".....
2022. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt úgy lehet, hogy elfogadod, hogy megteszel mindent,

És azt is, hogy lesznek mély pontok, amikor ez nem lesz elég, amikor úgy érzed, hogy magányossá tesz ez az egész, és nem bírod elviselni őket


Nyilván amíg nem minden napos ez addig okés, de ha nagyon nagyon gyakori akkor érdemes lenne váltani

2023. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!