Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a páromnak...

Hogyan segítsek a páromnak negatív apakép mellett jó apává válni?

Figyelt kérdés
Már csak 3 hónap van hátra, és ahogy közeledik a szülés, érzem a páromon, hogy megváltozott, kicsit bepánikolt az apaságtól. Sajnos neki nagyon negatív apakép jutott, kiskorában elváltak a szülei, inkább haverként, mint apaként funkcionált az övé. Hogyan tudnám segíteni abban, hogy ez az emlék ne befolyásolja, ne a saját tapasztalatából induljon ki? Tudom, hogy ez nagyon nehéz, és nem is beszél róla soha.

2022. ápr. 15. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Vagy megszokik és helyt áll, vagy megszökik. Ebben te nem tudsz neki segteni. Biztosíthatod arról, hogy "nem lesz semmi baj szívem, jó apa leszel" akár mindennap, de koránt sem biztos, hogy ez bármit is segít neki.
2022. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kommunikációt próbálnám behozni a kapcsolatba, mert szerintem minden menthető, ha az jól működik, és szembe mer nézni a gyengeségeivel, félelmeivel, hibáival. Ha kimondani sem tudja, az számomra sokkal veszélyesebb. Az első év nagyon nehéz a párkapcsolat szempontjából is, így én ebben a 3 hónapban erre próbálnék rágyúrni.
2022. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Talán úgy, hogy nem piszkálod ezzel, nem emlékezteted őt minden egyes nap arra, hogy az egyetlen férfi az életében, akiről példát vehetett egy hetedhét tróger volt. Talán úgy, hogy hagyod, hogy ezt magában lerendezze és magától induljanak be az apai ösztönök. Vagy sikerül vagy nem. A genetika az genetika, majd kiderül, hogy ő mit örökölt.
2022. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Sosem értettem az ilyesmit, de elfogadom ha másnál így van. Azért nem, mert a saját gyerekkorára mindenki emlékszik, ahogy arra is, hogy a saját apjának, anyjának abban az adott szituban mit kellett volna tennie ha jó apa/anya akart volna lenni. Hát tegye azt. Én pont így voltam ezzel, az nagyon megmaradt ami fájt. Az enyémekkel soha nem tettem. Gondolkodni tudó felnőttek vagyunk, nem mintát utánzó bocsi, de kismajmok. Ezzel lehet takarózni akár önmagunk előtt is, de nem felel meg a valóságnak. Saját kapcsolataiban mindenki saját döntései alapján üzemel, amit elront azt ő rontja el. Akkor kivétel nélkül minden alkesz gyereke az lenne, minden állami gondozott elszórná a saját gyerekeit, mégsincs így. Ez az út nehezebb, de járható. Ha akarjuk. Könyvek, barátok is tudnak segíteni, de a szándék a legfontosabb.
2022. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a négyeshez, hogy az is lehet, csak izgul ahogy közeledik az idő, a szülőségbe mindenkinek bele kell rázódni. És bele is fog. Hajrá! :)
2022. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell errol vele beszelned. Egyszeruen vedd ra hogy olvasson meseket, akar mar a hasadban levo babahoz is. A mesekonyvekben jo apafigurak vannak, nezess veluk ilyet. At fogja venni. Ilyen peldaul a "talald ki mennyire szeretlek" vagy a bori mesék.
2022. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Remélem, nem arról van szó, hogy a kapcsolatból akar kifarolni, mert meggondolta magát...
2022. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Érdemes lenne felkeresnie egy pszichológust, aki segítene neki átlépni a félelmein.
2022. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszed, akinek jó apja volt, az nem pánikol? Ne csinálj semmit, és ne féltsd majd tőle a gyereket, belerázódik.
2022. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Beszélgess vele, mondja el, miért nem volt jó apa az övé. Aztán tudatosítsd benne, hogy ne kövesse el ugyanazokat a hibákat, és akkor nem lesz gond.
2022. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!