Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák ti nem lennétek mérgesek...

Anyák ti nem lennétek mérgesek emiatt?

Figyelt kérdés
A lányom ilyen “elit” suliba jár, itt még a rossz tanulók is strébernek számítanának egy sima suliban. A lányomnak nagyon jó az átlaga, és emiatt büszke is vagyok rá, de ő humános beállítottságú, olyan kedves, empatikus, aranyos lány. És sikerült pont a reálos kocka osztálytársával összejönnie. Ő az egyetlen aki fizika fakultációra jár az osztályból. Ha megkérdezed fejből tudja a Hold-Föld becsült távolságát, meg ilyesmi. Jó, belátom hogy aranyosan néz ki, fiatalon én is a hasonló srácokra buktam külsőre. De ők tűz és víz, a lányom utálja a fizikát 3,83ra áll belőle. Nem tudom elképzelni hogy ez hosszútávon működni fog, és nem akarom hogy a lányom összetörjön emiatt. Próbáltam neki ezt óvatosan elmondani, de szerintem megbántottam…

2022. ápr. 16. 11:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartod tűz és víznek, mert a srác imádja, a lányod utálja a fizikát?

'Aranyosan néz ki'

Szerintem te vajnyi keveset tudsz a személyiségekről. Önmagadhoz képest mennyire ismered a fiút egyébként?


Semmi érdemelegset nem írtál, abból következtetek ezekre.


Én világ életemben imádtam a fizikát. Suli után is erősen foglalkoztam vele, sőt ha belegondolok, mai napig az életem része hobbi szinten a fizika számos területe, még is a reál beállítottságú embereket preferálom. Tele vagyok melegséggel, érzelemmel, lágysággal. Csak mert a fizika és matek volt a szememben az isten, a többi meg egy hulladék, felesleges tantárgy, nem jelenti, hogy emberileg ne lennék reálos.., ha lehet ezt így metaforizálni.


Szerintem nem megsértődött rád, csak fél. Rossz neki, hogy nem hiszel ebbe. Lehet elbizonytalanítod, pedig ő csak boldog akar lenni, jól érezni magát, és szerelmet sugározni és befogadni.

2022. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyom. Elírtam. Szóval nem jelenti, hogy emberileg ne lennék humános. És a humán beállítottságú embereket preferálom.


Megdöglök, hogy a fizikáról beszélhessek, de egy jó verset ha tárgyalhatok egy igazán humános, teli érzésű emberrel, ezer fizikás beszékgetést is odaadnék.

2022. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!