Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A szüleim kiakarna...

Mit tegyek? A szüleim kiakarnak dobni. Vagy dolgozok és otthon maradhatok vagy kidobnak és csinálhatom azt amit most.

Figyelt kérdés

Az egész pénzemet ami volt kb 580 ezer forint azt befekettem egy tippmixbe. Találtam egy olyan oldalt akik mindennap nyernek igaz nagyon időigényes de hiszem azt, hogyha erre teljesen raallok idővel nagy pénzeket tudnék keresni.

három hónapja csinálom már azóta mindennap nyerek 2000 és 5000 forint között. Így legrosszabb esetben jelenleg a bevételek havi 60.000 ezer forint ami valóban nem sok de ahogy nő a tőkém úgy tudok majd egyre nagyobban játszani. Mióta csinálom a befektett pénzem megnőtt 800.000 ezer forintra így könnyen ki lehet számolni, hogy mióta csinálom 3 hónapja azóta 220.000 forintot nyertem.

A pénzt meg bent hagyom mert a nyereséget visszaforgatom, hogy növekedjek.

Sajnos a szüleim nem igazán támogatnak ebben sőt a következő párbeszéd zajlott le: szüleim:Fejezd be és keress egy normális munkát különben levesszük rólad a kezünket és éljél meg abból amit most csinálsz. Kerestél 3 hónap alatt 220.000 forintot tudod te mire elég az? A nagy semmire.

Elmennél egy Tescoba dolgozni többet keresnél egy hónap alatt mint amit itt csinálsz már 3 hónapja.

Én: Lehet, hogy igazatok van, hogy most tényleg többet keresnék egy Tescoba 1 hónap alatt mint amit most itt megcsináltam 3 hónap alatt de ha az 580 ezerhez képest nézzük a dolgokat, hogy most 800 ezren állok a 3 hónap alatt az egy nagyon szép növekedés és később ebből lehetőségem lesz naponta akár 30-40 ezreket keresni és akkor már megeszem ezeket a tescós dolgozókat reggelire.

Szüleim: Az élet nem ahhoz képest fogja nézni a dolgokat, hogy mennyi pénzből mennyit csináltál hanem kapod a rezsi számlát, hogy fizesd ki, meg az albérletnek díjat, hogy fizesd ki.

Nem azt fogja nézni az élet, hogy mit ügyeskedsz a sz.ros pénzeddel, keress egy munkát abból majd lesz annyi pénzed, hogy meg tudsz élni mert ebből a napi 2-5 ezer forintból amit keresel nem lesz belőled senki csak egy bohóc, soha nem fogsz ebből naponta 30 ezreket keresni.


2022. jún. 7. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/327 anonim ***** válasza:
92%

Egy fontos kérdés kimaradt. Mennyi időráfordítást igényel ez mondjuk hetente?


Amúgy rövid távra én alkut kötnék velük. Vállalnék havi 40e Ft hozzájárulást a költségeimre, ha ők cserébe adnak fél év türelmi időt, hogy meglássuk, megéri-e csinálni. Igaz, így lassabban nő a megtakarításod, de mégiscsak sokkal olcsóbb, mintha albérletre + saját ellátásodra kéne fizetned. Ha fél év alatt eléred a havi 120-150e Ft-os bevételt, szerintem tudomásul fogják ezt venni. Ez reális cél lehet így?


Hosszabb távra, ezt csak neked mondom, persze majd kéne járulékokat fizetni, hogy TB-ellátott legyél, meg hogy nyugdíjra szolgálati éveket szerezz. Ennek majd jövő tavasszal érdemes utána nézned.

2022. jún. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/327 anonim ***** válasza:
96%
Már ne haragudj, de szerencsejátékra nem lehet úgy alapozni, mint egy munkahelyen megkeresett fizetésre... A munka mellett bőven lenne időd a tippmixes szerencsejátékra is ha már annyira az izgat. Egy átlagos melóval sokkal többet kereshetsz, mint napi 2-5000 Ft.... A szüleid gondolom nem rulettel meg pókerrel keresték a pénzt, amiből fenntartották magukat meg Téged felneveltek, van már élettapasztalatuk, nem mondanak hülyeséget. Egyre jobban emelkedik a minimálbér is, egy átlagos melóhelyen jó esetben azért nem kell megszakadni, és fizetik a TB-t, a nyugdijjárulékot, adót utánad. Létbiztonság. Ha nem dolgozol, magad után kell fizetni a TB-t is...
2022. jún. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/327 anonim ***** válasza:
96%
A szüleidnek van igaza.
2022. jún. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/327 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező; félve kérdem, hogy amúgy van B terved arra az esetre is, amikor ez a professzionális pénzkereseti lehetőség mégsem jön össze?


Persze vannak, akik ebből meg tudnak élni, de azok az emberek nem is az anyjuk nyakán laknak. És amíg ott élsz, addig jobb, hogyha az ő játékszabályaikat betartod, és ha már tényleg összejön a napi 30.000 forint, akkor már lehet új életet kezdeni.

2022. jún. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/327 anonim ***** válasza:
98%
Biztos lehet ezt munka mellett is csinálni, úgy meg még többet kereshetsz és gyorsabban fejlődhetsz akár
2022. jún. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/327 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez egyenes út a szerencsejáték függőséghez, ha még nem alakult ki.


A kérdező vagy az arbitrage betting nevű stratégiát alkalmazza (rendkívül időigényes, sziszifuszi, EGÉSZ NAP gép előtt ülős munka), vagy pedig betalálta egy instagram hirdetés egy fogadóoldalról, akik azzal foglalkoznak, hogy x összegért tippeket adnak mindenre is. Nos kétlem, hogy képes lenne az előbbire, szóval valószínűleg az utóbbi a helyzet, ami viszont nem egy 100%osan működő stratégia, mivel ők is tévednek (csak ugye azt nem posztolják). Szóval lehet, hogy egyre nagyobbakat játszol, de mi lesz, ha már mondjuk 10 millió forintod van? (eddig a kérdező biztos, hogy nem fog eljutni) itt már több százezres, vagy tegyük fel 10x1 milliót kell megraknod. Mit csinálsz ha ott a tudat, hogy fú basszus, elbuktam egymilliót. Lehet, hogy a 9 másik bejön, és lesz már 15 milliója, de addigra a győzelem természetessé válik, az ingerküszöböt nem megütve, viszont a veszteség az ugyanúgy fogja szúrni a csőrödet. Az eleinte a győzelem annyi dopamint meg szerotonint szabadít fel, hogy teljesen kiégeti a receptorokat. Ezért amikor jön az újabb győzelem, és felszabadul ugyanaz a dopamin mennyiség, akkor már nem fogja azt a hatást adni, mint elsőre, mert már hozzászoktak a receptorok. Nem üti meg az ingerküszöböt, parasztiasan fogalmazva. Természetes lesz. Az a normál. Szerintem kérdezőnél ez már most is fennáll, és nem azért csinálja, mert hogy fú az izgalom miatt de buli, egyszer egyszer tippmixelni. Főleg ha ebből akar megélni. Ez nagyjából teljesen ugyanúgy működik pszichológiailag, mint anno a kocsmai nyerőgépek. Sokaknak buli volt egyszer egyszer egy 100 forintost bedobni. Áh mi az a 100 forint. Semmi. Aztán jön egy nagyobb nyeremény, csilivili színek hangok, pénz csörög, dopamin termelődik ezerrel, kikészítve a receptorokat. Ennyi,erről szól. Aztán ezt az eufóriát elkezdi üldözni az ember és ráfügg. Egy haverom ezeknek az üzemeltetéséből lett milliárdos. Nyilván a sportfogadásnál jobbak az esélyek a pénzkeresésre, de ott sem 50 50 a matek. Ha egy meccsen ugyanaz az odds, akkor matematikailag 2-2 szorzónak kéne mindkét csapaton lennie. De általában csak 1,9 1,9 szokott lenni, mert az a 0,1 lesz a ház pénze. Ő mindig nyerni fog hosszútávon. Ezt lehet az arbitrage bettinggel kijátszani, de erre egyre jobban figyelnek a fogadóirodák, sok munka, és hamar tiltva is lesz a játékos, ha ezt csinálja. Szóval erről ennyit.


Szerintem hallgass szüleidre gondolom még fiatal vagy. Iratkozz be egy jó egyetemre, tanulj ki egy szakmát, és találj rendes munkát. Ne egy lepukkant léhűtő legyél, mert elég szomorú lesz, amikor eljátszod a fejed fölül a házat amit örökölsz. Ha így folytatod, garantálom, hogy ez lesz, mert aki ebből meg tud gazdagodni, az nem gyakorin fog kérdezősködni.


Egy klasszikust idézek a végére

"Tanulni tanulni tanulni!"

2022. jún. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/327 anonim ***** válasza:
99%

Tippmix. Zseniális terv.


:DDDDDD

2022. jún. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/327 anonim ***** válasza:
97%

Sportfogadásból nagyon jól meg lehet élni.


(ha tiéd a sportfogadó iroda)

2022. jún. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/327 anonim ***** válasza:
95%

"Az egész pénzemet ami volt kb 580 ezer forint azt befekettem egy tippmixbe."


Igazából szerintem szülők innentől jogosan mondják hogy viszlát.

2022. jún. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/327 anonim ***** válasza:
96%

#6

3 hónap alatt már 99% hogy kialakult a függőség... innentől pedig már hiába mondunk/mondanak a szülei bármit is, nem fog leállni vele.

2022. jún. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!