Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz hatással...

Szerintetek rossz hatással van a személyiségre, ha otthon nem csinálhatok sosem azt, amit akarok, mert mindig titkolózni kell?

Figyelt kérdés
A szüleim elég nehéz természetűek,főleg apám.10 Után takaródó van,ha nem fekszem le,akkor üvölt és kötekszik.Nem ehetek a szobámban,mer akkor leüvölti a fejem,hogy mit képzelek.Semmit nem tudok csinálni,mer mindennel csak a baja van,ha kisebb zajt csapok a konyhába,akkor is nekemesik.Alig várom,hogy ne legyen itthon és végre azt csinálhassak,amit akarok.Úgy irigylem a barátaimat,mert nekik sokkal nagyobb szabadságuk van otthon mint nekem.Bocs a rossz helyesírásért,siettem.17L

#család #apa #roszs
2013. jan. 14. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Én sem engedem meg a családból senkinek, hogy a szobában egyenek! Arra való a konyha. Egyébként is együtt eszik a család.

Hétköznap este általában elvárás, hogy 10-11-kor lefeküdjön mindenki. Másnap iskolába, dolgozni kell, akkor nem lehetsz fáradt.

2013. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

25 vagyok, nekem is ilyen volt. Én konkrétan félek a "felnőttektől", félek belekezdeni szinte bármibe, mert úgy megszoktam, hogy soha semmi sem jó, mindig mindenbe csak belekötöttek stb.


Viszont találtam egy társat, aki mindig elfogad. Eleinte nagyon nehéz volt, felfognom, hogy tényleg nyugodt lehetek, meg tényleg magam lehetek és nem kell titkolóznom. Néha még most is azon kapom magam, hogy olyan banális dolgokról hazudok pl. telefonon, hogy jaj igen, már 8kor felkeltem, és kiporszívóztam, holott még 10kor is aludtam, de ilyenkor mindig emlékeztetem magam, hogy nincs rá szükség.


Regélhetnék még hosszasan, de nekem hosszas munkám van benne, hogy ne egy rakás félős, passzív szerencsétlenség legyek, és még van min dolgozni, de haladok.


Bár van, amin egyedül nem tudok túllendülni, újabban pszichológuson is gondolkodok.


Persze ez nem törvényszerű, de nálam így alakult.

2013. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen ez rossz hatással van a személyiségre.

Saját példámból tudom. Apám is ilyen volt, ő bezzeg kijárhatott hajnalig a konyhába csattogni, iszonyú hangos volt, de ha én mentem ki pohár vízért, ordítozott. Stb.

Nem tudsz nagyszülőhöz, rokonhoz elvonulni néha?


Első, tehát akkor szerinted teljesen természetes, hogy korlátozol valakit, mert te úgy gondolod, csak ez meg ez a jó. Pf.

2013. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

# 2


Úristen, dettó. :(

2013. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Első: látom fogalmad nincsen a lelki terrorról. Együtt eszik a család. Jah.

Amikor apám velem szemben ült és azt figyelte egész idő alatt, milyen mozdulatomba köthet bele. A többi baromságáról ne is beszéljek.


Kérdező, még egy év és válassz valami olyan egyetemet, főiskolát, ami messzebb van városotoktól. Vagy diákmunka. Kitartás!

2013. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2 De az a rossz ebben az egészben hogy tudom,hogy árt nekem ezzel és nem tehetek ellene semmit...a szüleim majdnem elváltak tavaj pont emiatt de apám megemberelte magát anyámmal szemben csak velem nem,én valamiért nagyon zavarom és idegesítem...


3 Sajnos nem tudok,mert nagyon messze laknak és nem állnak valami jól.Amúgy nálunk is ez van apám fölkelhet hajnalok hajnalán,becsaphatja az ajtókat,dörömbölhet,de ha engem meglát,oltári nagy balhét tud csapni.

2013. jan. 14. 18:20
 7/14 A kérdező kommentje:
5 Dettó,ezért gyűlölök velük enni.
2013. jan. 14. 18:21
 8/14 A kérdező kommentje:
5 Ez a terv.
2013. jan. 14. 18:21
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

mostohatesómat is így nevelte az apja, menekült is érettségi után, ahogy tudott. innen is látszik, h ez nem a jó nevelés.


az ilyen szülővel még beszélni sem lehet, mert ha ő így látja helyesnek, akkor nehogy már a taknyos gyereke oktassa ki...


nem mondom, kellenek szabályok, normák, de a túlszabályozás olyan gondokat okoz, amit egy élet kevés helyrehozni.


a mostohatesóm most úgy kompenzál, h nála otthon nincsenek szabályok, az egész lakás úszik a koszban, éjjel ébren van, nappal alszik. persze dolgozik is, délutános műszakban. azt mondja neki így jó, de látom rajta, h valójában nem, csak végre élvezi, h senki nem szól bele az életébe.

2013. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem sokan éreztük így,mikor otthon laktunk.Aztán kikderül az ember az egyetemre és főiskolára és elszabadul a pokol.Már nincs ott a szülő,hogy mértéket tartson,némelyik egyetemista szó szerint átmegy állatba,mert úgy érzi végre nincsenek szabályok.Pedig vannak.A társadalomnak is vannak szabályai,azokat is be kell tartani,a munkahelyről nem is beszélve.A főnöknek is vannak néha irreális elvárásai,csak neki nem csaphatod be az irodád ajtaját,mint annakidején a szobádét.Semmi katasztrófálisat nem látok abban,hogy valaki úgy szokja meg,hogy a konyhában eszik,abban sem,hogy 10-kor már alszik.Ma már 28 éves vagyok,megtanultam alkalmazkodni,sokszor,sokféle emberrel kellett toleránsnak lennem,nem érzem úgy,hogy börtönben vagyok csak mert betartok pár szabályt,amit például a munkahelyemen elvárnak.
2013. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!