Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma, ha...

Tényleg ekkora probléma, ha valaki 23 évesen kezd el egy egyetemi alapképzést?

Figyelt kérdés

Anyám folyamatosan teszi a mindenféle megjegyzéseket arra, hogy milyen jó lenne, ha már lenne egy normális állásom és elkezdhetnék keresni "rendesen".


Először is, már 20 éves korom óta nem élek vele egy háztartásban, a párommal külön élünk teljes mértékben mi tartjuk el magunkat. Tény, hogy diákmunkám van, de az egy stabil helyen és ezzel is szerintem "rendes" pénzt keresek...


Érettségi óta is folyamatosan tanulok, először egy OKJ-t végeztem el, majd egy egyetemi FOSZK-os képzést. Azért jutottam el oda, hogy most menjek rendes alapképzésre, mert eddig nem azt tanultam, ami valóban érdekelt, így mondhatjuk, hogy elpocsékoltnak érzem az elmúlt 3 évet, mert nem volt az igazi, de ez van, most tovább szeretnék haladni. Azt is még hozzátenném, hogy szerintem tudatalatt csak az ő nyomására végeztem el az OKJ-t is (akkor még vele éltem), mert ugye "kell a szakma, mert az a biztos pont" alapon.


Nos, ő most folyamatosan azzal jön, hogy ő csak azt látja, hogy diákmunkát vállalok, ami számára megbízhatatlan, kéne már egy stabil állás, illetve, hogy csak tanulok, de azokat is váltogatom (amiket elkezdtem, mindet be is fejeztem és jó eredményekkel..) miért baj, ha több bizonyítvényom is van?!


Szerinte ideje lenne megállni és megtalálni a helyem, ő fogalmazásában "hát már jó lenne", mert hogy így is leszek 27, mire meglesz a diploma és utána már kéne egy jó állás és lehet már szóba jön a gyerek is, mert hát csak bekapcsol a biológiai órám és stb...


Nem tudom, mit kezdjek ezzel, mert őszintén szólva felidegesít és úgy érzem, túl nagyok az elvárásai. Szeretném én eldönteni, hogy mit csinálok és jó lenne vele megértetni, hogy én igenis de, lehet, hogy 27 évesen ha elvégzem, utána is még tanulni fogok és biológiai óra ide vagy oda, lehet, hogy 35-nél nem lesz hamarabb gyerekem...

Nekem is rossz érzés, hogy vannak volt évfolyamtársaim, akik 23 évesen a mesterképzést fogják elkezdeni, de ez van, próbálom magamat nyugtatni, hogy nem vagyok elkésve és tök rossz érzés, hogy ő meg csak annál jobban felerősíti bennem ezt az érzést és azt érzem, hogy milyen nyomorék vagyok, hogy még mindig nem jutottam el oda, ahol "kellene" lennem..


Szerintetek hogyan értessem meg vele, hogy rosszul látja a dolgokat és vihetem még sokra attól függetlenül, hogy mikor lesz meg a diplomám?



2022. jún. 21. 10:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 évesen vágok bele. A tanulás nincs korhoz kötve.
2022. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Picit off de akik itt elvégeztek egy foszkot hogy érzik ér valamit? Vagy csak a diploma?
2022. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és sokak szerint tök fiatalnak nézek ki, vagy 19 évesnek, közben meg 7 évvel idősebb vagyok. Szóval nyertem 7 évet.
2022. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#12


A FOSZK akkor jó, ha arra a szakra mész aminek az alapképzésére szeretnél utána vagy legalábbis a tudományi területe ugyanaz.


Megúszod vele az emelt érettségit, mert azonos képzési területen foszkból számolják a pontokat, nem az érettségiből. (Ha van ilyen papírod)


Tehát pl kereskedelem és marketing foszkkal bekerülhetsz alapképzésre pénzügy és számvitelre, gazdálkodás és menedzsmentre, nemzetközi gazdálkodásra, kereskedelem és marketingre stb.

A lényeg, hogy mind azonos képzési terület legyen + olyan egyetem, ahol elfogadják a foszkot.

Mert pl a BGE, Óbudai elfogadja és számol pontot az ilyen gazdasági foszkokból, de pl az ELTE, BME, Corvinus nem.


Jeles 400 p

Jó 360 p

Hármas 320 p

Kettes 280 p

+ 100 többletpont


(Azt hiszem így vannak a pontszámítás oklevél érdemjegy alapján)


Szerintem ez azoknak jó, akik mondjuk x éve érettségiztek és már úgy érzik, hogy öregek újra érettségizni, de szeretnének diplomát (és persze nincs értékelhető emeltjük)


A minimum ponthatár általában 240 és csak két bármilyen érettségi tárgyat néznek.

Ha ezt valaki elvégzi 5-össel (az 400 pont) plusz van egy nyelvvizsgája (28) pont

Akkor az össz 428 pontjával biztos, hogy bekerül az említett egyetemek valamelyik gazdasági szakára állami képzésre.

Ezután természetesen mesterre lehet akár jobb egyetemre is menni, de szerintem jó irány annak, aki kicsit könnyebben akar bekerülni alapképzésre (és persze érdekli a gazdasági terület)


Egyébkent az oktatás szerintem nagyon jó. A tantárgyak ugyanazok, mint az alapképzésen, csak annyi különbséggel, hogy sokkal szakmaibb és nincsenek se szabadon választható (pszichológia, szociológia stb) tárgyak, se a nagyon erős matekos (matematika I-II, analízis, val.szám szb) tárgyak. Ezeket csak az tanulja, aki továbbmegy alapkézésre.


A végzettség pedig úgy néz ki, hogy: XY (ez a specializáció neve) közgazdász asszisztens XY szakon.

És az egész képzés alatt folyamatosan vannak a specializáció tárgyai, eléggé gyakorlatorientált. Van ugyanúgy szakmai gyakorlat, záródolgozat és védés.

Rendes vizsgák, zh hét, beadandók.


Minden egyetemi rendszerben működik, csupán nem diplomát kapsz a végén.


Viszont ezzel abba is bele lehet kóstolni, hogy milyen is az egyetemi élet.

Szerintem ha valakit érdekel bármelyik szak, ami létezik foszkon, megéri “kipróbálni”

2022. jún. 24. 09:12
 15/15 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm a válaszokat, megerősítettétek az én gondolataimat.
2022. jún. 24. 09:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!