Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hat rám felnőttként a...

Miért hat rám felnőttként a szüleim invalidálása?

Figyelt kérdés

Amikor az anyám pl validálja az öcsémet azzal, hogy neki milyen jól mennek a dolgok, barátnő stb..


Akkor elindul bennem egy belső blokk pont, amikor mintha elhidegülnék tőle, mert annyira erősen érzem azt, hogy ezeket az érzéseket ennyi idősen nekem nem adta meg, mintha nekem ez kimaradt volna


És ezért idősebb koromba az, hogy nem mond semmi jót, csak, hogy ha látja rajtam ,ha nagyon szarul vagyok mert már nem birom a belső nyomást, akkor megkérdezi, hogy "van valami gond?" Amit persze terelgetek, mivel nem férfias/alfa.


Az sem segít, hogy egész gyerekkoromban gyomor problémás voltam, és a bőrömmel is még 15 évvel utána is gondok vannak, amire az egyetlen megoldást stresszmentesítés, diétázás, vízböjtölés és kozmetikushoz járás


Nem értem, hogy hogyan tudnék halandó emberek között ezeken a problémákon túllépni, hogy ha állandóan szembe kell néznem ezzel az érzéssel, hogy "másoknak milyen jó, nekem meg milyen sz.r, még fejlesztenem kell magamon, javítanom kell mindent amit lehet, hogy jó legyek"


2022. jún. 24. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a modorosságot, atyaég. :D
2022. jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
A validálás hitelesitést, érvényesítést jelent. Mindig rohejesnek tartottam, amikor valaki idegen szavakat használ, miközben fogalma nincs a jelentesukrol.
2022. jún. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

10

De ha sosem beszélek a negatív lehúzó érzéseimről semmilyen embernek, mivel pont ezt a reakciót váltaná ki belőlük, akkor miért sajnáltatnám magam?


Akkor most versenyezünk azon kinek volt rosszabb? Ezt a kört már megjártam, a saját magam problémáit lekicsinyíteni, hiszen Afrikában úgyis éheznek, mit akarok az én boldogságomat ellehetetlenítő dolgok miatt panaszkodni, mikor más még enni sem tud


Akkor azt kéne tennem, hogy a maradék vagyonomat elajándékozni annak, akinek kevesebb van, hogy egyenlőek legyünk?


Inkább arra próbálok rájönni, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, igazából már elhatároztam magam 1.000.000-szór, de van, hogy rá pár évre rá, újra elhatározom magam valami más dologgal. Majd vissza a kezdőpontra

2022. jún. 25. 08:47
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. Van, aki ilyen típus, nyavalygó nyomi. Ez ilyen.
2022. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

13. Hú ezegy kicsit zavaros volt. Tehát pár évente új célokat tűzöl ki, ezt ne hagyd abba mert értelmet ad. Biztos nem vagy tini mint először hittem. Ezért sem értem hogy miért kezdted a mondokadat azzal higy az anyukád az öcsédet jobban dicséri mint téged. Nem mindegy már? Költözz el és lépj tovább. Az meg miért baj hogy anyád megkérdezni mi a baj? Normális anya igen megkérdezi. Az már tényleg nem az ő hibája higy te nem mondod el.

Ki mondta higy a problémák megbeszélése nem férfias?

Senki se írta hogy add oda midnenedet a szegényeknek. Csak azt mondtam hogy mindenkinek vannak problémái csak megprobaljak megoldani. De te még még mindig a x évvel ezelőtti dolgokon tépelődsz.

2022. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Én valahol ezt nem sajnáltatásnak látom.

Ennek pszichológiai oka van, és érdemes lenne pszichoterapeutához mennie.


Kicsit olyan, mint amikor az érzelmek nincsenek összhangban az ésszel. Hiába tudja, hogy rosszabb másnak, hiába tudja, hogy ez nem jó, olyan, mintha az érzelmei és az agya között lenne egy szakadék, és amit racionálisan ért, felfog oda beesik és nincsenek ráhatással az érzelmeire.


Tehát tudja, hogy nem kellene ennek rosszul esnie (felfogja, érti), de mégis úgy érzi, hogy szomorú, stresszes, és öli a lelkét.


Tehát nincs ráhatással. És ezért mondom, hogy érdemes lenne sport+elmenni egy pszichoterapeutához, aki segít ezen dolgozni.

2022. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát öcsém, én kb. megbolondulnék ha téged kellene hallgatnom. Valami ilyesmi lehet az mikor egy embernek fogalma sincs arról, mennyire fárasztó ő maga, de a környezetével elégedetlen. Szerintem birkatürelmű a családod.
2022. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
16os Igen, az írásodból ítélve, úgy érzem, hogy te valami hasonlót éltél meg és már túlléptél rajta de még emlékszel rá milyen volt?
2022. jún. 25. 22:21
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

16 vagyok.

Most is ezt élem meg, ezért mondom, hogy szerintem kell külső segítség.

Én is érzem, hogy amúgy kikészítem ezzel a környezetemet, meg saját magamat is. És nem pszichológust mondok direkt, hanem pszichoterapeutát.

Pszichológushoz sokszor az van, hogy beülsz, kifizeted a heti 45 percért a 12 000 Hufot és szia. A pszichoterapeuta segít dolgozni rajta.


Igen, emlékszem milyen volt, mert mint említettem, most is tart. Teljesen átlátok mindent, sőt tudom a megoldásokat, de belül meg örli a lelkemet. Én amikor pszichológushoz (nem terapeutához) jártam, mondta is hogy nagyon durván átlátom a saját helyzetemet...és itt volt a stop, mert hiába látom át, nem hatott az érzelmeimre. Így szépen elnyomtam, és felszínesen panaszkodtam a belső bajaimról, de mivel nem könnyebbültem meg, ezért mindenki panaszkodásnak fogta fel, én meg azt hittem megbolondulok. Olyan érzés volt mint a tehetetlenség, ami megöl belülről, mert sehogy sem jó akármit csinálok, és magamban keresem a hibát.


Nos, amit én elkezdtem az egy többlépcsős megoldási terv.


1. Sportkeresés. Bármi. És ez tudom, hogy átlagnak hangzik. Ne olyan sportot, amit mindenki csinál, hanem amit TE SZIVESEN csinálnál. Nekem ilyen lesz a thai box. Amivel kiadod az érzelmeidet.


2. Káros anyagok csökkentése-> ez is furán hangzik, tudom, viszont sajnos én nekem az alkoholtól felerősödnek a tüneteim, illetve a kávétól is-> a koffein köztudottan szorongásfokozó.


3. Önismeret. Felütöttem külön erre egy füzetet. Amikor ilyen érzelmi dolgaim vannak, mint amiről beszéltél, leírom. Mit érzek? Mi az oka? Mi lenne a racionális megoldás? Én mit akarok? Ez sem segít, de átlátni a helyzetet igen, és visszaolvasva a régebbi dolgaimat kezdem látni hol van a kutya elásva.


4. A kibeszélése ezeknek nem segít, mert a felszínt beszéljük ki, nem a mély érzelmeket. Én kitöltöttem a 16 személyiségtesztet, és ezt NEM SZABAD kőbevésett dolognak venni, viszont segített megérteni pár dolgot, hogy miért úgy működök ahogy.


5. Tényleg, pszichoterapeuta. TB által vannak ilyen 2 hetes csoportos foglalkozások is, a Semmelweis egyetemen én voltam egy kognitív terápián. Nem csodát várok tőle, csak megértem picit a működésemet.

2022. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!