Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hat rám felnőttként a...

Miért hat rám felnőttként a szüleim invalidálása?

Figyelt kérdés

Amikor az anyám pl validálja az öcsémet azzal, hogy neki milyen jól mennek a dolgok, barátnő stb..


Akkor elindul bennem egy belső blokk pont, amikor mintha elhidegülnék tőle, mert annyira erősen érzem azt, hogy ezeket az érzéseket ennyi idősen nekem nem adta meg, mintha nekem ez kimaradt volna


És ezért idősebb koromba az, hogy nem mond semmi jót, csak, hogy ha látja rajtam ,ha nagyon szarul vagyok mert már nem birom a belső nyomást, akkor megkérdezi, hogy "van valami gond?" Amit persze terelgetek, mivel nem férfias/alfa.


Az sem segít, hogy egész gyerekkoromban gyomor problémás voltam, és a bőrömmel is még 15 évvel utána is gondok vannak, amire az egyetlen megoldást stresszmentesítés, diétázás, vízböjtölés és kozmetikushoz járás


Nem értem, hogy hogyan tudnék halandó emberek között ezeken a problémákon túllépni, hogy ha állandóan szembe kell néznem ezzel az érzéssel, hogy "másoknak milyen jó, nekem meg milyen sz.r, még fejlesztenem kell magamon, javítanom kell mindent amit lehet, hogy jó legyek"


2022. jún. 24. 20:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Lett volna miért dícsérni téged is, vagy alanyi jogon várod a sggnyalást a gyenge idegzeted miatt?
2022. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A validálás nem egészen ezt jelenti, de mindegy.

Nekem is úgy tűnik, hogy inkább sajnáltatod magad, mert akaratgyenge vagy és nem vagy képes a kezedbe venni a saját sorsod.

2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Modoros rinya valakitől, aki azt hiszi, okos. Pedig alapvető fogalmi zavaraod vannak...
2022. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

El tudom képzelni a párbeszédet:

- Anya, te miért validálod Pistikét, amikor engem invalidálsz?

2022. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Igazából nálad vannak gondok, semmir osszindulat, de tényleg ez a helyzet.
2022. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ok, de ezen hogyan lehet túl lépni, amikor már a mindennél is többet kipróbáltam?
2022. jún. 24. 22:13
 7/19 A kérdező kommentje:

2. Elég sok mindenben kipróbáltam magam az életben, nagyon sok stresszel járt, elmélyedtem a dolgokban, de az utóbbi 4-5 év az sok volt és egyszerűen már nem bírom belül


Mit jelen az, hogy kezembe venni a sorsomat ha nem azt, hogy kipróbálni dolgokat fulladásig? ( megtettem, elfáradtam benne és már nem birom, most mit lehet csinálni ? )

2022. jún. 24. 22:21
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Figyi, ez az okoska-vonal nagyon gáz. Inkább tökös gyereket csinálj magadból, humorosat, lendületeset. Ez a picsogás még innen messziről is fáj.
2022. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Másképp kérdezem, hogyan szsabadulhatnék meg ezektől az érzésektől, hogyha bármilyen nemű kifejezésük utálatot vált ki mindenkiből?


Mármint ha azt csinálom, amit eddig csináltam, hogy elfolytom az nem jó, ha kimondom az sem jó, mit lehet csinálni?

2022. jún. 24. 22:50
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem jó ha elfolytod de a túl sok vagy felesleges panaszkodas se jó. Hány éves vagy amúgy? Tanulsz vagy dolgozol és kivel élsz?

Valamiért rosszul ézed magad, nekem is az az érzésem hogy sajnaltatod magad. De felnőttként rájön az ember arra higy másoknak sem olyan jó mint ahogy hittük. Miből gondolod hogy csak neked szar? Van fogalmad róla hogy másoknak nem csak annyi bajuk van hogy rossz a bőrük és fáj a gyomruk? Van ismerősöm nem egy aki elég fiatalon magára maradt a világban, ez még lett fejelve egy gyerekkel akit felelőtlenül vállaltak de utána már nem volt mit tenni. Se iskola se szülők. Old meg vagy add oda a gyereked egy idegennek. Na ez felőli az embert. Ez csak hirtelen eszembe jutott, van akinek bántalmazó szülei voltak és még sorolhatnám. Betegségek, pénzügyi gondok, függőségek..

Ne fulladj bele a problémáidba mert lesznek még dögivel. Ha jön egy komolyabb gond akkor mi lesz veled?

Csak úgy tudsz változtatni ha akarsz. Ha elhatarozod hogy változok. Néha ehhez történnie kell valaminek ami lökést ad.

2022. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!