Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj a szüleimnek, hogy...

Miért fáj a szüleimnek, hogy jobb az egészségem,és a karrierem is lendül fel?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a régebbi kérdéseimet, és abból lejön erőteljesen, hogy minél jobban lettem egészségügyileg, és sikeresebb a munkámban, annál jobban próbálnak lekoptatni.


Nem az lenne egy jó a szülőnek, hogy a gyerekének jól alakul az élete? Miért fáj ez neki ennyire?


Meg volt olyan is, hogy mostanában a hajhullásomról kérdezett, mintha titkolnám, hogy nekem valójában rossz az egészségem. Mondtam neki, hogy már egyáltalán nem hullik a hajam, mert nem stresszelek mar semmin. Erre se azt írta, hogy örül neki meg minden, hanem küldött egy lájkot.


Sőt egyre inkább lájkokat küld, minél jobb dolgokat írok neki. Kb. Csak arra írna valamit, ha nekem nagyon szar lenne, és azt érzem örülne is neki.


2022. júl. 4. 05:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja meg mondta, hogy szegény nővérem csontsovány, mert lefogyott az egyetemen a sok stressz miatt, én ram meg nézett mérgesen meg irigyen, hogy el vagyok hízva.
2022. júl. 4. 05:58
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, hogy a rossz érzéseit könnyebben tudja kifejezni, mint az örömét.


Egyáltalán nem biztos, ennyiből, hogy az van, hogy nem örül neki.


Az én apám is ilyen volt, ha valami nem tetszett neki egy kicsit is, örjöngött, gúnyolódott, stb. de azt, hogy valami tetszik, azt hogy valami örül, azt alig tudta kifejezni. Ha igen, akkor valami gúnyos bántó, de szellemeskedő szólását használta...


Szorongó volt.


Ha néha hullik a hajad, akkor lehet, hogy pajzsmirigy rendellenességed van. Én elmennék a körzetihez, és megmondanám neki, alvászavart, depressziót, stb. is emlegetném, és kérnék egy általános rutinlaboron túl TSH-t is (ezt inkább csak indokolt esetben szeretik felírni).

2022. júl. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Mondtam neki, hogy már egyáltalán nem hullik a hajam, mert nem stresszelek mar semmin."


Ezt eléggé félre értetted, 10 éve hullot utoljára, mikor náluk laktam.

2022. júl. 4. 06:13
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Szimplán irigy.

Az érzéseit nem tudja az ember befolyásolni, attól, hogy szülő, még lehet irigy arra, hogy másnak bejött az élet - csak nyilván a saját gyereke esetén ezt igyekszik nem kifejezni látványosan.

2022. júl. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Lehet hogy hasonlót akart elérni fiatalon (egyetem, karrier stb) és nem sikerült neki, ahelyett hogy tudna örülni: "gyerekemnek sikerülni fog", arra emlékezteti esetleg hogy "bezzeg nekem nem", "gyerekem túlszárnyalt".
2022. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Féltenek, igaz nem a elgjobb módon.
2022. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját komplett rokonságomon vettem ezt észre.


Régen mindig volt valami amibe bele köthettek. Most híztam, most fogytam, mikor lesz diplomám, van-e barátnőm, mikor kezdek dolgozni, miért csak ennyit keresek, stb.


Aztán amikor elkezdtem rendbe szedni magam, egész jó fizetés, munka, hobbi, pozitív életszemlélet onnantól rögtön eltűntek, és egyáltalán nem is érdeklődnek.

2022. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, szerinted, miért tűnt el a rokonság amikor jóra, egyre jobbra fordultak a dolgaid?
2022. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az eltűntek a jó kifejezés, mert nyilván ott vannak, inkább csak az érdeklődés tűnt el.


Korábban mindig akadt téma amibe bele tudtak állni, és lehetett osztani az észt. Most már nincs ilyen téma, vagy hamar leépítem őket egy semleges válasszal és valahogy a pozitív dolgok iránt meg nem érdeklődnek. Aztán meg megy a panaszkodás meg találnak mást akit lehet fúrni.


De például hobbim a túrázás, teljesítménytúrák. Ismerősi körömben ez is pozitív téma, ki merre mennyit, hol jártunk, mit láttunk. A rokonság ezt is a negatív oldaláról fogta meg, és olyanok jöttek eleinte, hogy "de jó neked, hogy ennyire ráérsz" aztán ez helyre lett téve. Vagy voltak a "mi értelme" "mi a jó ebben" kérdések, amit szintén helyre tettem, innentől meg nincs érdeklődés :D

2022. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már szóba került, tényleg, mi a jó benne, mi értelme van a teljesítménytúráknak,milyen szempontból jók? Egyszer elmentem egy ismerősömmel...de nem éreztem rá, ezért kérdezem, nem azért, amiért a rokonaid. Köszi!
2022. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!