Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szerinted egy “mérgező...

Milyen szerinted egy “mérgező szülő”?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságok alapján mondanád azt bármelyik szülődre, hogy mérgező szülő? Képes lennél örökre megszakítani vele a kapcsolatot? Ha megszakítottad, megbántad később? Mit lehet tenni szerinted annak érdekében, hogy a későbbi gyereknevelésen ne látszódjon meg az ilyen szülő rossz tulajdonsága?

2022. júl. 22. 15:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
Itt a gyakorin? Mindenkié az. Szemezgess.
2022. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%

Kevés zsebpénzt ad, azt szeretné hogy iskolába járjon a gyerek, hogy fürödjön rendszeresen és vegyen fel tiszta ruhát, ne lopja el a szülei pénzét, ne hazudozzon az iskolában a tanároknak - szülőknek odavissza, ezek a mérgező szülők legfőbb ismérvei.

Aztán ha erre jön az hogy minden évben többször is elviszi a gyereket nyaralni az már a legalja, az már nem csak mérgező szülő hanem nárcisztikus is.

2022. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
12%
Ja, ami még nagyon fontos? nem hagyja a gyereket délig aludni amikor az hajnali ötig gépezett, van pofája magára is költeni a fizetését, nem kenyéren vízen élni hogy lakást tolhasson a tizennyolcadik szülinapjára a gyerek segge alá. Persze nem mindegy milyen lakást és melyik városban, mert akkor is szar szülő ha vett lakást de nem ott ahol éppen aktuálisan élne a poronty. Sőt még attól is mérgező szülő, ha ki meri posztolni fa.szbúkra azt amit a csemete akart...
2022. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
80%
3-4 neked most vagy a humorod jó vagy a gyereked balfasz
2022. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Húha, valaki nagyon frusztrált. Érdekes a felfogásod. Pont az ihlette a kérdésemet, hogy valaki a facebook-os kérdésnél megemlítette a mérgező szülő kifejezést. Alapvetően nem gondolom “mérgezőnek” azt, aki kiposztol a gyerekéről facebookra olyat, amit a gyerek nem akart, de meglehetősen gáznak tartom ettől függetlenül, pláne, ha utána még neki áll feljebb, hogy ezt a gyerek szóvá tette. Én úgy gondolom, hogy rengeteg a mérgező szülő manapság (is), alapvetően régen is létezett ez a jelenség csak nyilván a gyereknek kuss volt a neve, aztán ez a generáció nevelte ki azokat a szülőket, akik most továbbra is a saját nyomorukat nyomják tovább a gyerekükre. Úgy gondolom, hogy bár egyre többen, még mindig nagyon kevesen foglalkoznak a lelki oldalával annak, hogy mit okoz generációkon át az, ha egy gyereket szarul neveltek a szülei, majd ez gyerekről-gyerekre száll tovább addig, amíg valamelyik generáció rengeteg önképzéssel, pszichológussal stbstb. meg nem próbálja kinevelni magából a káros hozzáállást, és más séma mentén nevelni az ő saját gyermekeit.
2022. júl. 22. 16:39
 6/32 anonim válasza:
41%
Bocs 2-3
2022. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

Beírod a keresőbe h mérgező szülő. 2 oldalt kiad. Olvasgass!

Nagyon felkapott kifejéz ez mostanában.

Sok kamasz és életképtelen felnőtt dobálózok vele.

A gyk tele vsn ezekkel a hangzatos szavakkal. Mérgező szülő/kapcsolat valamint toxikus, nárcisztikus, neurotikus szülők

2022. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
9%

"mérgező szülő"


De unalmas...itt mindenki ilyen cihológiai szavakkal dobálózik, mert az akkora menőség.

2022. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nekem van tapasztalatom a “mérgező szülő” témában sajnos. Apám szülei masszív alkoholisták voltak - ebbe is haltak bele -. Apám soha nem ivott, viszont cserébe idegbeteg volt. Ő az, aki úgy gondolja, hogy ő a világ közepe, körülötte forog a világ, őt mindenkinek tisztelnie kell, ő az, aki mindent tud, rengeteg élettapasztalattal a háta mögött, csak ő lehet fáradt, csak ő lehet ideges, neki senki nem szimpatikus, ő tökéletes de mindenki más hibáit naphosszat tudná sorolni. Agyba-főbe valóban nem verte se az anyámat, se engem ès a testvéreimet, de ettől függetlenül nem egyszer eljárt a keze. Ami a legrosszabb volt, hogy ütni nem sokat ütött, de üvöltött mindenkivel. Ha véletlenül hangosabb voltál, ha valamit elrontottál, ha “feleseltél”, ha nem ugrottál azonnal, amint valamit mondott, ha 5-ösnél rosszabb jegyet kaptál… bármin elborul az agya, és üvölt, órákon keresztül. Majd amikor betelik a pohár és elcuccolsz, sírva felhív, visszamész, és kezdődik minden elölről. Végtelen ideig tud okoskodni mindenkinek és mindenben, neki mindenről és mindenkiről megvan véleménye, mindent jobban tud (még akár a saját munkádra vonatkozóan, amihez még csak köze sem volt soha), lenéz, te szar vagy ha nem azt éred el az életben amit ő neked kitalált, szar vagy, ha a gyereked máshogy nevelnéd, szar vagy, ha igyekszel jó anyagi körülményeket teremteni, mert ő is megélt annyi pénzből is ami van (éppen, hogy volt mit enni gyerekkorunkban), a gyerek is felnő másik 3-al egy szobában, nem kell nyaralás, minek különóra stbstb… Lényeg, hogy amit más csinál, az mindig szar, akkor is, ha 2 hónapja még ő csinálta ugyanazt, a lényeg, hogy neki legyen igaza. 1 éve szakítottam meg vele a kapcsolatot azután, hogy már csak párhavonta beszéltünk és akkor is mindig nekem ugrott, vagy valamibe belekötött. És most pszichológushoz járok, hogy én ezt ne adjam át a gyerekemnek, és ne pisiljek be a félelemtől, ha valaki elordítja magát a környezetemben…
2022. júl. 22. 16:49
 10/32 A kérdező kommentje:
Ha saját tapasztalatot nem tudsz megosztani, akkor nem szükséges válaszolni sem. Hidd el, én is ismerem a google-t, olvastam nem egy, nem kettő könyvet a témában, írtam belőle beadandót is. Egyszerűen saját tapasztalatokra voltam kíváncsi, beszélgetni róla, a megoldásokról, ki, hogy dolgozza fel. Ha nincs benne tapasztalatod örülj magadnak, és pörgesd át a kérdést. Szép hétvégét!
2022. júl. 22. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!