Hogy vagy az apádal?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 16:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Látom, csak édelegni szabad, igazat mondani nem.
2022. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%
Nos, amikor összevesztünk, utáltam. Szép fokozatosan jutottam el odáig, hogy totál semleges. Nem része az életemnek 25 éve -47 vagyok, tehát nem gyermekkori dulifuli volt. Őszintén, azt se tudom, él e még, de nem is érdekel. Komolyan nulla érzelem van bennem felé, pont annyi, mintha egy vadedene lenne. Örülök, hogy ide sikerül jutnom.
2022. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Már meghalt 3 éve.

Sajnos alkoholista volt, és sokat veszekedtek anyámmal, amíg nem váltak el. Nem bántott minket soha szerencsére, de nem is foglalkozott velünk semmit kb. Nem utáltam, de nem is szerettem úgy ahogy "normális" lenne egy apa-lánya kapcsolatnál.

25/N

2022. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen semleges ,kb 15 éve nem tartom a kapcsolatot
2022. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%
Ő a legjobb apa a világon, mindenben támogat, kiáll mellettem napi kapcsolatba vagyunk, hetente többször találkozunk. Akkor is kiállt mellettem mikor soha senki.
2022. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem, mint ahogy anyukámat is. Sajnos már egyikük sem él.
2022. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Semleges, elengedtem a haragot es gyülöletet amit éreztem iránta.
2022. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Apukám nagyon szerethető figura volt! Kedves, udvarias, dolgos, vicces, mindene volt a család. Nem egy alfa hím típus, társasságban eléggé hallgatag volt. Nem volt komolyan tanult sem, lakatos és hegesztő szakmunkásként dolgozta le az életét. Felnevelt engem és nővéremet, aki féltesóm anyukám első házasságából. Unokái is imádták a humoros és pörgő természetét, amikor kicsik voltak.

Felnőttként is jól kijöttünk, habár az értelmi, tanultsági különbségek miatt fokozatosan nőtt a távolság köztünk. Egyre kevésbé volt közös beszédtémánk. Anyukámmal jobban megértettük egymást.

2020-ban sajnos a covid elvitte anyukámat. Ekkor apukámat, aki 10 éve lebénult fél oldalára és ápolásra szorul, magunkhoz vettük. Jómagam itthon dolgozom, így megoldható volt.

Sajnálatosan apukám már nem azaz ember, akit apámnak neveznék. Demenciája egyre rosszabb! Rettentő furcsa élethelyzet, mintha egy idegent ápolnék, annyira nincs már jelen a valódi személyisége. :-( 3 hónap múlva lesz 90 éves. Szép életkor! Emlékszem, régen tartott tőle, hogy ő nem éli meg még a hetvenet sem, hiszen szülei korán haltak meg. Most 50 évesen nekem is eszembe szokott jutni, van annyi betegségem, hogy ez a 90 év számomra nem igazán potenciál. De ki tudja?

Néha nagyon nehéz vele, hiszen vannak jobb és rosszabb napjai. Olykor emlékszik régi dolgokra, kicsit beszélgetni is lehet vele. De többségében nincs igazán képben. Olykor pedig kötekedő és obszcén is beszél. A teher, amit ránk ró, fokozza az érzést, hogy ő már nem az én apukám. :-(

2022. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
egyre távolodunk, míg a halál el nem választ végleg.
2022. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!