Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lusták a szülők (tiszt.k...

Miért lusták a szülők (tiszt.kiv.) látogatni a gyereküket, miért csak hisztizni tudnak, hogy menjenek hozzájuk gyakrabban?

Figyelt kérdés

A szeretettel jönnek, ha nincs kapacitásom és pénzem hetente odakocsikázni, miközben ők ingyenesen utaznak és nyugdíjas lévén időmilliomosok, de ha rajtuk múlna, 2 hónapig észre sem vennék, hogy meghaltam a saját lakásomban.


Pedig ha jönnének, főznék nekik, szívesen vendégeskednék velük. Máshonnan is ezt hallom, hogy várják a gyerekeiket meg az unokáikat, mint a postagalambot, de ha menni kell, akár hozzájuk, akár közös (pl éttermi) programra, mindig van ezer kifogás.


2022. aug. 24. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ez van nálunk is. Csak nálunk nem is nyugdíjasok. Kifogástalan az egészségük, stb.

Ha mi hívjuk őket akkor jönnek a kifogások, ha mi nem tudunk menni akkor panaszkodnak. Elég bosszantó.

Mellesleg nekik futja alacsony fogyasztású autóra meg benzinre, mi jobban le vagyunk égve de furikázzunk mi. :(

2022. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
Majd rájössz ha anyád korú leszel, viccen kívül. Tök ugyanazt gondoltam fiatalként mint most te. Most meg, nagymama korban már értem a szüleimet.
2022. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Szüleim szívesen jönnek, szívesen látnak maguknál engem is. Anyósomék mindig is nehezen mozdultak. Bátyám anyósáék annál könnyebben.

Ez abszolút emberfüggő, ne általánosíts.

2022. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem csak a nagymama korú szülők csinálják ezt. :D

2022. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Hát, nálunk mindig teljesen természetes volt, hogy mindig a legidősebb generációhoz megy mindenki (ha még nincs terhére a vendégeskedés), tök mindegy, hogy az korban 60-at vagy 90-et jelent. Soha nem csináltunk preztízskérdést abból hogy ki kihez megy.
2022. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, ha természetes volt, hogy mindenki az idősebbhez ment, akkor az nem pont azt jelentette, hogy az idősebb presztízskérdést csinált belőle, hogy nem ő mozdul, hanem őhozzá jönnek?
2022. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
"Nem csak a nagymama korú szülők csinálják ezt." Nálunk fiatalabbnál soha nem volt erre példa. Ellenben hisztérika fiatalra, aki kikötött minden szart hogy mit tehet a nagyi mikor ügyel a gyerekre, arra igen... És utána sírt a szája hogy az anyja inkább nem vigyázott a gyerekre mikor olyanokba belekötött anyuka hogy miért adott virslit a gyereknek enni....
2022. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk inkább ők jönnek.
2022. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ugyanez van, vagyis csak anyám csinálja ezt. Neki nincs jogosítványa, 30 km-re lakik, bármikor eljöhetne vonattal, itt van háromnegyed óra alatt, de én menjek állandóan autóval. Mert ő mit csináljon itt, nem szeret panelben lenni stb stb. Ilyen benzinárak mellett nem tudok hetente-2 hetente odajárni. A vonatjegy töredéke a benzinnek. Nekem van egy kisfiam, nem fogom vonatoztatni egyelőre. Egyáltalán nem öreg, nem is nyugdíjas, egészséges, aktív, úgyhogy nem is értem, de már nagyon elegem van.
2022. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
A mi családunkban természetes, hogy mi megyünk a szülőkhöz. Felneveltek tisztességgel, güriztek évekig, hogy mindent megadjanak nekünk, most ennyit már mi is megtehetünk értük. Mi vállaljuk, hogy utazunk, ők most hogy már idősebbek, had maradjanak már kényelmesen otthon és legyen elég, hogy főz anya és picit újraidézi azokat az ízeket, amik mellett felnőttünk. Ugráltak körülöttünk eleget már életükben, most legyen ahogy ők szeretnék. Mi mondjuk nagyon jó kapcsolatot ápolunk és nagyon szeretünk otthon lenni náluk.. Nálunk ez így működik…
2022. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!