Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok akik ki...

Vannak itt olyanok akik ki nem állhatják az apjukat?

Figyelt kérdés
Nem bírok a társaságában lenni. Átlagos középosztálybeli család vagyunk, az anyám nem dolgozik, itthon tevékenykedik. 4 tesóm van, de nem vagyunk csórók, vagy ilyesmi. Az apám nem vert sokat, csak néha, viszont a fegyelmezés meg a terror állandó volt. Hogy így egyél, nem jól csinálod, azt nem úgy kell, a legkisebb apróságokon akad ki a legjobban. Hogy mondjuk lecseppented a levest. Talán azért, mert nincs más amibe beleköthetne velünk kapcsolatban, jól tanulunk, stb. Állandóan basztat, javítgat, ez bennen szorongást épített ki az évek alatt, ha együtt vagyok vele, félek hogy miért szólít meg. Egyik tesóm sem bízik benne. Mind félünk tőle, kibírhatatlan. Senki nem mer a szemébe nézni. Ha el lennének válva a szüleink, szerintem soha nem akarnánk nála lenni. 17 f

2022. aug. 26. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem az apámat, neki csak az anyagiak fontosak más nem is számít.

Még kiskorú voltam, amikor lakást iratott a nevemre (nem önzetlen szándékból), általa pedig haszonélvezet van. Mai napig iszom a levét, mert a lakást eladni nem engedi, pedig már a pénzt is felajánlottam neki. Bérlőnek van kiadva, de így minden szerződéskötéskor én érzem megaláztatva magam, amiért rá vagyok hagyatkozva. Ezt élvezi, lemondani róla nem akar.

Már évek óta nem lakok velük, saját családom van. Igyekszem kizárni belőle, amennyire csak tudom.

A nagyszüleimmel tud még zsarolni, előre látom, ha meghalnak (korukból adódóan is várható) az is az én hibám lesz. Pedig amennyire lehet velük jó a kapcsolatom, de nyilván apám az ő fejüket is tömi. Szegények meg eltűrik az egy szem fiukat.


Jelenleg válófélben vannak a szüleim, mert anyát már sokadjára alázza meg, nyilvánosan is.

A vagyonmentésen dolgzik gőzerővel, hiszen most is ez a fontos. A kiskorú testvérem érzéseivel nem törődve gyaláz mindenkit. Már a rendőrség és a gyámhivatal is be van vonva.

Most ott tart, hogy hazugnak és számító dögnek nevezte a tesómat, mert ki mert állni anya mellett.


Azt hiszem a jövőben vele sem lesz fényes a kapcsolata.

Ő sosem hibás, minden jól csinált és csakis értünk tette. Legalábbis ezt mondja. Megkeserítette 2 gyerek és egy nő életét 25 év alatt.

Természetesen a városban mindenki tiszteli, jó véleménnyel van róla, a munkahelyén is vezető beosztásban van.


Fogalmam sincs, hogyan tudnék tőle teljesen elszakadni.

2022. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Az iskola végeztéig bírd ki, utána állj munkába, bérelj egy szobát és hátra se nézz! Nemcsak az apád a hibás, hanem az anyád is, aki lusta dolgozni, és veszélyezteti a kiskorú gyerekeit.
2022. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2%
Mi itt a gond? Te is, tesód is elmentek tanúskodni anyád mellett a váláskor, vagyonmegosztáskor, apátokat meg egy életre el lehet felejteni.
2022. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3-as storno, bocsi.
2022. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Hogy a nőnek esze ágában nincs elválni, mert akkor dolgozni kéne, az nem zavar, hármas?
2022. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
#5, Öt gyerek meg egy férj mellett nyilván nem a hátsóját vakarja otthon.
2022. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szó sincs válásról. Ez megszokott, normális dolognak számít, igazából ilyen tabu nálunk, senki nem beszél róla. Különben a hagyomámyos családmodell(szerintem trágya) ezt jelenti. Ez van, el kell tűrni, aztán max sosem látogatjuk meg, ha elmegyünk itthonról
2022. aug. 26. 23:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak az én apámat írtad volna le. Fizikailag nem sokat bántott, lelkileg rengeteget. Ha valami baja volt velünk, minden ment a dolgaink széttörésétől, tönkretételétől kezdve a zsarolós-káromkodós üvöltésen keresztül a halálos fenyegetésig.


Mivel tudta, hogy engem nem hat meg, hogy hogyan bassza magát földhöz, kivéve ha anyámat bántja, ezért általában azzal tartott sakkban, hogy anyámat terrorizálta, ollót tartott a szeméhez, kést a torkához...


22 éves voltam, mikor betelt a pohár, az egyik túltolt halálos fenyegetése után összeszedtem az összes létező bizonyítékot, amim megvolt róla, a fenyegető üzeneteitől kezdve a szétbarmolt tárgyak fényképein át a veszekedések hangfelvételeiig mindent és feljelentést tettem ellene, elsősorban anyám védelmében. Távoltartási végzést intéztünk ellene és nagyjából azóta nem jött és nem is jöhetett a közelünkbe. Az tette be a kaput, hogy leírta egy hosszú, kétoldalas levélben (kézzel!) nekem, hogy hogyan verné halálra és koncolná fel az anyámat... Ott voltam úgy, hogy én ennek a reteknek nem fogok az árnyékában élni és mindig rettegve elmenni otthonról, hogy mire jövök haza, kinn van-e a mentő, rendőrség stb. Nem volt ép az ember és a korral egyre jobban bedurvult. Minél jobban próbáltam anyámat önállóságra ösztönözni, annál jobban.


Nem tudok mit mondani, kitartást és bízz benne, hogy a tiéd nem lesz rosszabb.

26n

2022. aug. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szabál szerint rühellem.
2022. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem olyan rossz ember, mint amilyeneket leírtatok itt, próbálkozik, de valami elbaszódott benne gyerekkorában. Nem hiába nincsenek barátai. A szociális képességei a béka segge alatt.Ezért nem lehet kibírni. Meg soha nem foglalkozott velünk, az anyánk nevelt fel. De jobb is így.
2022. aug. 27. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!