Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt lenne az idő, hogy lezárja...

Itt lenne az idő, hogy lezárjam a kapcsolatot? Nem bírom az érzelmi hullámzás

Figyelt kérdés

Előző lakhelyről elköltöztünk és közelebb jöttünk a fővároshoz, így a szüleimhez is. Előző háznál évekig 1* sem voltak ott, kb ha én nem hívtam őket vagy nem mentem ők nem kerestek. Most meg még egy hete sem lakunk az új helyen már hívatlanul beállítottak úgy hogy anyám közölte velem, hogy ö csak a lakást akarja megnézni és ennyi. Éreztem is, hogy végig nézett mindent és ahogy jöttek el is mentek. Nem is beszélgetett velem. Ismeri a várost,ahová most költöztünk. Alapvetően sincs jó kapcsolatom velük, mert mindig is azt hitték hogy magukhoz neveltek és majd otthon maradok fizetve mindent és ha kell segíteni én majd ugrok. De nem így lett. Be is lett jelentve hogy az én dolgom az hogy ellássam őket öregségükre. Holott anyám meg is mondta hogy csak apám miatt szült meg. Cserébe olyan gyerekkorom volt, hogy pszichológushoz járok nárcisztikus bántalmazás miatt. Sajnos a mai napig így viselkedik velem. (Első elköltözés is azért volt mert keverte köztünk a szart és szakítottunk. Én ekkor kezdtem észre venni, milyen is valójában) Nem kérdezték hogy kell e segítség de én legyek ott mindig. Már a számlák miatt is jött a sírás, hogy itt voltak. Kérdem én, mit tehetek, ha nem akarom hogy ide járjanak és megkeserítsék az életem továbbra is? Még nincs unoka ,de őt sem akarom vinni hozzájuk. Egyik testvérem sem tartja már velük a kapcsolatot. Férjem már mondta, hogy mondjam meg hogy itt a vége. Ő látta abban a pár hónapban még átmenetileg otthon voltunk ,hogy nem normális helyzet ez ( ős is tapasztalta a nárcisztikus viselkedést és ő volt aki összeszedett egy ilyen után és mondta minek mész haza a pofonert...) Azt hittem itt nyugtom lesz de nem. Ereztettem hogy ide se kell jönniük... Hát beállítottak. Elég volt érzelmileg nem bírom tovább... Mikor műtötték, érdekes addig normális mézes mázas volt rá két hétre már én volt a szar megint... Pedig rajtunk kívül senkijuk nincs... Próbálom már nem kimutatni de nem megy.. felőröl az egész...


33l


2022. szept. 8. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az ajtót tartsátok kulcsra zárva, és egyszerűen ne engedjétek be őket, más nem fog segíteni. Monden más kapcsolatot is szüntess be velük.

Egyébként sajnos ezt ti rontottátok el, elmondtad nekik hogy költöztök és hogy hová.

2022. szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kellett volna megmondani hol laktok. Ha olyan szar a kapcsolat, nem is értem. Nem válogathatod meg a családodat, de hogy beszélsz-e velük, az a te döntésed.

Így viszont ajtó kulcsra, nem beengedni őket, néha egy telefon, de az sem muszáj. Vannak ilyenek, akik azért szülnek, hogy a gyerek a rabszolgájuk legyen. Ne legyen szíved, mert "hát csak az anyád". Ő neki sincs, hogy mert "hát csak a gyerekem, békénhagyom.'

2022. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt.
2022. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen múlttal én be sem engedtem volna őket. Nem vagy rá köteles.
2022. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már rég le kellett volna.
2022. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Be se engedtem volna az ilyet. Megmondtam volna nekik, maradjanak is csak kíváncsiak, nem fogják látni a házat, max kívülről.
2022. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!