Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim folyton pénzt kérnek...

Szüleim folyton pénzt kérnek tőlem, miért?

Figyelt kérdés

Én mindig is gyűjtögettem a pénzem. Anyu pedig mindig is kéregetett tőlem. Hol egy ezrest, hol kettőt, hol tizet. Voltak nagyon komoly esetek, amikor tényleg szükség volt a pénzre. Akkor nagyon sok pénzt adtam nekik (mindössze 14 évesen). Kb 100-200ezer forintot. Majd pár év mulva 170ezer forintot. Közbe közbe néha egy 10es, egy 20as. Magamra ruházkodtam, illetve különböző hobbikba kezdtem, amik elvitték a pénzem. Most ott tartok, hogy van összvissz 50ezer forintom, és megint kölcsönkér anyum egy 20ast. (A nagyobb összegeket apum kérte.)

Ezeket nemigen láttam viszont, pedig úgy volt hogy visszaadják a pénzt. Most 20 éves vagyok, tanulok. Tehát nem tudok munkát vállalni, csak azokat rakom félre amiket szülinap, névnap vagy karácsony alkalmából, illetve alkalmi munkákból kapok. De mivel már idősebb vagyok, így szükségem lenne pénzre. Vagy legalábbis nem akarom csupasznak érezni.

Anyum azért kér mindig tőlem kölcsön, mert már apától nem mer. Mert ha tőle kér, megy az ordítás, hogy neki sincs pénze. (De amúgy van, mert sokat maszekol, és nem keres rosszul.) Ő bele se gondol, hogy ezzel a viselkedésével a saját gyerekétől veszi el az évek alatt összekuporgatott pénzét.

Apu azért kért kölcsön, mert akkor tényleg kellett a pénz. De azóta kihevertük azt.

Ha nekem kell valami, nagyon sokszor hisztibe torkollik, hogy mennyire örül a plusz kiadásnak.

Tudom, eléggé toxikus. De mit tehetnék? Asztalra csapni nem merek, mert full felesleges. Nem hallgatnak meg. Vagy ordítás lesz a vége, hogy én nem tudhatok semmit.



2022. szept. 22. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Hol laksz? Velük egy háztartásban, vagy teljesen önálló vagy mind anyagilag, mind lakhelyileg?
2022. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni azt a szót, hogy nem vagy nincs és pont.
2022. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Velük élek
2022. szept. 22. 16:51
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Azért azt a saját gyereket csak eltartjak, fűtenek rá, másnak, főznek, ugye. Nem kell adni. Otthon lakni se. El lehet költözni és máris nem fognak kerni semmit
2022. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerinted, az a normális, ha az összes pénzét elkérik a saját gyereküktől, azér, mert velük él...?

Remélem, neked nincs - és nem is lesz gyereked!

2022. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Oh.. értem. De fogalmad sincs arról, hogy én segítek e otthon. És elmondtam. Nem azzal van a baj, hogy pénzt kérnek, hanem azzal, hogy sosem látom többé az ÉN pénzem. Amit nekem adtak vagy én kerestem meg. Úgy gondolom, hogy 20 éves létemre igenis szükségem van tőkére, de így nem tudom magamnak megteremteni a 200.000ftos tőkét sem.
2022. szept. 22. 17:04
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Ez csúnyán hangzik, de nem muszáj igazat mondanod arról, hogy mennyi pénzed van. Vagy random te is kérj anyukádtól mondván, hogy neked elfogyott. És akkor nem az lesz a fejében, hogy neked mindig van.
2022. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Akkor beszeld meg anyaddal hogy minden honapba beadsz 50 ezret a szamlakra, kajara. Azon felul ne kerjenek.
2022. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
84%

Ajánlok egy könyvet, ez nekem nagyon sokat segített:

Susan Forward - Mérgező szülők


Azt kell megérteni, hogy jogod van nemet mondani és igen ő valószínűleg bűntudatot fog kelteni benned, de tars ki és nem szabad védekező pozícióba kerülnöd. Azaz, ha azt mondja pl: "hálátlan vagy, mi nevelétünk fel és így köszönöd meg"? akkor ne kezdj magyarázkodni, csak mondj annyit hogy sajnálom, hogy így érzed. És ennyi, ne kezdj magyarázkodni!

2022. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

Honnan volt neked 14 évesen többször is, többszáz ezred?

20 évesen suli mellett?

Oszd már meg légyszi, mert mi felnőtt emberek is szeretnénk ennyit keresni.

2022. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!